Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

Prochy38

Očividně lehce trčím z řady, ale mně se tohle akční sci-fi opravdu líbilo. V. Diesel tradičně hýří charismatem. Celkově to bylo natolik zamotané a složité, že by tomu možná půl-hoďka navíc neuškodila. M. Thierry i M. Yeoh velesympatické. Jo, líbilo se mi to, i když, jak už tu někdo psal, několik scén klesalo do úpadku xXx, kdy někdo prchá na skůtru před střelbou, hodí si salto a ještě stíhá střílet, to fakt nemusím. Ale jinak to fakt jako šlo. Apokalyptická vize a lehce eko-záměry jsou cítit pořádně. G. Depardieu jako záporák hodně velký šok, i když vypadal strašně. Dost mě chytla ta "poslední" (pro MY) akční scéna. To bylo dost solidně epické.... Hudba opravdu povedená. Z tohoto shluku informací bych se vyjádřil jedním slovem: Povedené! ()

TERRORDROME

Keď sa objavili záverečné titulky, vo vzduchu visela tá známa Hamletovská otázka - čo to sakradoritikurvafix akože bolo?! Vyholený drsňák sa potáca uprostred slaboduchého príbehu o stvorení geneticky modifikovanej Panny Márie a ja len nechápavo čučím na ten blábol a rozmýšľam či ti náhodou nie je pokračovanie Fulciho chobotoviny Páter Thomas ktorá bola takisto zložená z nezmyselne rozhodených scénok ktoré sa chcú od seba rozutekať. Tento film trebalo buď normálne dokončiť, alebo celú už natočenú kopu hnoja vez pointy jednoducho vyhodiť ako nepodarok do koša a zmieriť sa s faktom že tie prachy sú v riti. Dej je asi taký, že hrdinovia niekam cestujú, keď tam dorazia tak hlavný búchač Diesel zomrie počas mimoriadne odfláknutej a stupídnej akčnej skvenice, ale je hneď zasa oživený ( bohvie na čo ), postavy prednášajú nejaké impovizované filozofické pindy a potom to skončí len tak uprostred všetkého akoby sa nechumelilo. No fasa, Vin Diesel sa zrejme šibalsky usmieva popod fúzy, že sa mu podarilo účinkovať v ešte väčšej sci-fi kokotine než bol debilný Riddick. Každopádne, gratulujem. ()

filipvrbik

Lepší, než jsem čekal - je tu i pár cool sci-fi vychytávek, ale málo - nicméně podle hodnocení a začátku jsem čekal totální propadák, ale mít to lepší scénář ( než je postapokalyptická road movie) bylo by to super a skoro na úrovni Dredda. Sice nemám rád Vina Diesla, ale tady tomu vůbec nevadil... New York budoucnosti byl super, škoda, že tam byl asi minutu celkem, chtělo to prostě lepší scénář a větší rozpočet a taky jiného režiséra, i tak to celkem ušlo...60% ()

Jonda

Nejsem vyznavačem akčních filmů, ale občas si i nějaký pustím, ale s tímhle jsem šlápnul vedle. Menší četnost akce mi jako neakčnímu divákovi vyhovovala, ale když už byla, tak byla hrozná a když nebyla, tak to byla zase nuda! Když jsem si to už pustil, tak jsem si řekl, že to alespoň dokoukám do konce. V celém průběhu filmu jsem čekal na něco co mě dostane nebo nějak vytrhne z toho bezduchého koukání na obrazovku.......nedočkal jsem se! Žádný smysl jsem v tom nenašel a konec je na můj vkus neuvěřitelně dementní! ()

lucyeee

Tak když jsem na tenhle film viděla trailer docela jsem se na něj těšila, ale musim říct, že mě ve finále tenhle film zklamal!!!Celkem nudný příběh kde musí Vin převézt ženu s bodu A do bodu B!!!No a konec filmu se poněkud nepovedl vůbec!! ()

Illy

Těšil jsem se na Vin Dieselův comeback. Role tvářímseultracool hrdinů mu jdou. Ovšem v této nebetyčně dementně sestříhané slátanině nemá šanci. A prodlouženou verzi pak doporučuji rozdělit na díly a pouštět v noci na Nově. ()

muoaner

Teda očekával sem úpně něco jíného jako dnes k obědu a dostal sem úplně tu samou šlichtu jako na talíři. Snad to Vin hecne v novém Fast ... a Kassovitze toho sem už odepsal od Ghotiky ... ()

Pavelos

Celkem slabý odvárek akčního filmu, ještě že se to snažil zachraňovat Vin Diesel, ale bohužel, na všechno prostě stačit nemohl. Co mě velice pobavilo když jsem na film koukal v originálním znění, že tam zazněla dokonce i čeština:-). Snad se Vin Diesel příště objeví ve filmu který bude moc nabídnout mnohem víc než tento. ()

jerenymo

Nečekal sem žádný zázrak, byl sem připraven na "Béčko" při který sem odreguju, a tak trochu se čekal na pěknej comeback Vina Dieslela. Ale bohužel sem se ani jednoho nedočkal. Né že by Vin byl špatnej ale v tomhle mizerným filmu prostě lepší nemohl být. Pěknej námět,ale provedení mizerné až katastrofické. Tak snad se nám Vin vrátí v rychlejch kolech 4. ()

Luukec

Divil bych se kdyby si tam Vin Diesel neprohodil nějaký to salto na skůtru nebo tak, ale on to udělal.. Tato podmínka splněna.. na film se dá dívat, takže i druhá splněna.. a bavil sem se.. takže i třetí.. 80% ()

El Loco

Zručne zrežírovaná scenáristická fraška s jemným biblickým námetom, čerpajúca z Bekmambetova, pri ktorej Vin Diesel ukázal, že z neho žiadny charakterový herec nebude, ale aspoň sa o to, chvalabohu, nesnaží...Depardieu sucks!... ()

marttaN

Mě se takové béčka líbí, Vin Diesel je ranař jaxe patří a Mélanie Thierry je krásně bezbranná a máme se prý těšit na Director´s Cut, prý to stojí za to. ()

Simgal

Filmy s Vinem Dieselem se mi celkem líbí, ale tohle se mu opravdu nepovedlo. Pár dobrých akčních scén, ale kromě toho nic a nuda. Navíc skutečnost, že Babylon A.D. bude v březnu uveden do kin po 2 letech od premiéry ?!?! považuju za vyloženou zhovadilost. ()

Strike

Nebylo to špatné bohužel v posledních 15ti minutách jsou brutální střihy, které z toho celýcho udělali hroznou koninu. Vypadalo to skoro jako, že si všichni řekli, že už je to nebaví, tak střihli dvě scény (porod a šťastný konec) a šlo se domů. Bohužel v tom asi Kassovitz prsty tak úplně neměl, takže těžko odsuzovat. Docela by měl zajímaly delší verze. ()

JK-Stinger

Tak tady někdo šlápnul hodně vedle a rovnou do pořádného lejna. To co nejdříve vypadalo jako celkem zajímavý film s příjemným obsazení se nakonec změnilo na šílenou kravinu, která tak tak zachraňuje zbytečky kladného hodnocení celkem povedeným zobrazením budoucnosti ve zchátralém světě. Nevím co si šlehnul Depardieu, že přijal svoji roli, která je naštěstí téměř symbolická a ani Mark Strong se ve filmu dlouho neohřeje, což je možná pro jeho kariéru taky lepší. Doufám, že už něco podobného nikdy neuvidím. ()

Kratoc

Dieslovina z postapokalyptického světa na variaci Potomci lidí. Tj. nic moc logika, žádné extra zvraty a hlavně drsňácký výraz Vina, který skope všechny na jednu hromadu. Hlavně, že se tam skáče, střílí a exploduje. ()

Gulde

Vlastně jsem celou dobu čekal na to, kdy přijde nějaké pořádně uvedení do děje, které mi osvětlí, o co přesně vlastně jde, ale toho jsem se moc nedočkal. Přišlo mi to takové nějaké "přefilozofované" a zmatené. ()

JohnFarst

Babylon A.D. je pre mňa jeden z ďalších filmov, ktoré sú úplne zbytočné. Kassovitz si svoju dobrú reputáciu z Purpurových riek naštrbil už nie celkom vydarenou Ghotikou ale teraz sa môže zahrabať pod režisérsku a scénaristickú zem. Ten film postráda akékoľvek posolstvo a je v podstate len trápnou báchorkou odohrávajúcou sa z väčšej časti v postapokaliptickom Rusku. Vin Diesel na herectvo ani len nepomyslel a jediné čo dokáže spraviť je našpúliť pery, kde tam zahláškovať a odbrebtávať slabučký scénar plný tých najpatetickejších replík. Ďalej tu ´znovu´ máme Michelle Yeoh a musím podotknúť, že tá herečka ma už vôbec nebaví. Stále hraje také isté postavy, s tým istým výrazom. Vôbec mi tam jej postava nesedela. Mladá herečka čo hrala ústrednú postavu okolo ktorej sa všetko točilo (priznám sa, že si nepamätám jej meno) taktiež nemá čo hrať, takže na mňa nenechala vôbec žiadny dojem a pamätám si len jej sladký ksichtík. Jediný kto si vychutnal svoju úlohu bol velikán Depardieu, v malej úlohe mafiánskeho bossa. Babylon nemá čím zaujať ani fanúšikov akčných filmov pretože akčných scén je tu žalostne málo a aj z tých pár scénok čo tu sú si horko ťažko zapametáte aspoň niečo, pretože znova tvorcom akosi chýbala originalita a všetko je odbyté za pár chvíľ. Je to medzi 1 a 2 hviezdičkami ale nakoniec osobne dávm chabú jednu. Škoda času. ()

Han-cock

Začiatok filmu ma hneď presvedčil že sa tu bude jednat o fajnovú rolu Vina. Perfektne spravené scény, či je to už v jeho byte, vonku pod nebom alebo na ľade pri ponorke až po konečnú scénu na samote s "jeho" detmi. Naozja som neočakával tak dobre prepracovaný film. Najviac sa mi páči Vinova umelá noha a prerobená ruka. Konečne nejaký film v budúcnosti kde aj dochádzajú náboje v zbraniach a musia nabíjať. Najlepší je originál hlas Vina (perfekt). Až na konci som si všimol že Gorkeho vlastne hrá Gerard, toho tiež fajnovo zamaskovali. Hudba vo filme taktiež namá chybu. Nuž akcie je vo filme hojne a preto dávam čistú ****. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)