Slídil

• USA Sleuth
Mysteriózny / Thriller / Dráma
USA, 2007, 86 min

Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Bylo to umělý, nevěřil jsem tomu ani vocas na koncu páteře. Nevěřil jsem tomu ani vymáčklej jebák. Nevěřil jsem tomu dokonce ani mrtvou sardinku s mejkapem, kdyby tam nějaká byla. Herci to zahráli dobře, to nemohu říct (sorry, je to parafráze na cimrmanovo Učí se dobře, to nemohu říct. Ve skutečnosti to ale zahráli dobře). Každopádně mě to odradilo od toho, abych se podíval na původní kousek s Olivierem. ()

Anthony

Původní verzi jsem kdysi viděl v televizi a byl jsem nadšen. Herecký koncert, skvělé dialogy, zvraty, překvapení... Po této nové verzi jsem dost zklamaný - jde jen o slabý odvar - což trochu překvapí vzhledem k režii K. Brannagha. Herci sice hrají jak mohou, ale stejně se za svými předchůdci zaostávají (dokonce i dnešní M.Caine za tehdejším M.Cainem :) A hlavně prakticky všechny dějové posuny oproti původní předloze jsou k horšímu. Sice se objevují překvapivé vzraty, ale jsem hloupě podané a hlavně ten závěrečný nedává vůbec logiku vzhledem k předchozímu vyprávění. Hodně fajn byla hudba Patricka Doylea. slabé tři hvězdy ()

Krissty

Tak v tomto případě hodnocení absolutně nepobírám.. Originál jsem sice neviděla, takže nemám srovnání, ale vůbec mě to neštve. Bylo to vtipné, napínavé a šílené! Bylo to skvělé! Jude Law byl ve své roli dokonalý a jeho smích mě dostával do kolen.. Vynikající blázen! :D Stejně tak Michael Caine, ten byl také výborný! Tento film je asi silný především díky této dvojici, které role absolutně sedly a sedli si i oni dva navzájem. Mimochodem ta kamera byla, nechci říct skvělá, ale hodně zajímavá, zvláštní, ale mně se líbila. Stejně tak hudba.. A navíc ten dům - ten byl nádherný!!! Jak už jsem řekla, hodnocení nechápu :) ()

Gemini

Kenneth Branagh se zas jednou rozjel...a jím zvolená (precizně "vytvarovaná") forma zcela pohltila obsah. Divadelní původ Slídila naprosto bije do očí a herecká dvojexhibice je to taky taková, že málem cítíte kapky potu odlétající z Lawových vlasů až do druhé řady. Ano, jsou oba - každý svým vlastním způsobem - urvaní ze řetězu a je zajímavé to sledovat, ale o čem to jako vlastně bylo? S touhle otázkou a nálepkou "na mě moc umění bez reálného obsahu" nastupuju do výtahu a dávám 60%. ()

Spooner

Originál jsem neviděl, ale řekl bych, že asi dopadl značně lépe než tento nudný a chladný snímek. Oba protagonisté se sice snaží hrát co to jde, ale někdy to prostě nestačí. Dialogy jsou nezajímavé a celé si to hraje na inteligentní film, přičemž logika se z filmu vytrácí časem čím dál víc. A Kenneth Branagh to celé zrežíroval naprosto bez nápadů a i když to má celkem krátkou stopáž, tak jsem se ukrutně nudil. Aspoň, že ty hrátky s kamerou byly občas zajímavé.50% ()

• Film byl natáčen postupně, jak se odehrává děj. (Frankooo)