Kokainoví kovbojové

• Česko Cowboy Cocaine (festivalový názov) (viac)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

-Ravee-

Velmi zábavný a také notně děsivý dokument o drogové situaci, dealerech, zabijácích, poslíčcích i samotných bossech, kteří figurovali v obchodech s drogami v Miami 70. a 80. let.. Ze šokujících výpovědí některých zúčastněných běhá mráz po zádech a to zejména z interview s nájemným vrahem syndikátu, který o své bývalé "profesi" mluví s naprostou otevřeností a přirozeností.. Velké plus Cocaine Cowboys navíc tkví v tom, že tvůrci zůstali naprosto nestrannými a některé pasáže dokonce skoro naznačují jakési sympatie k zúčastněným zločincům.. Asi jediné výraznější minus dokumentu jsem shledal v tom, že nadšení tvůrců bylo až tak velké, že divákovi nedávají ani chvilku odpočinku a neustále na něj chrlí další a další informace a člověk se už v půlce filmu začíná ztrácet v tom, kdo byl kdo a jakou má kdo s kým spojitost atd. I tak jde ale o velmi "výživnou" záležitost, která mrzutě rozesměje, nadchne, překvapí, poučí, šokuje i nažene hrůzu.. ()

Toshiro

Miami, 70.-80. léta. Dokument o grogách a jejich vlivu na historii Miami. Vypráví to dneska už propuštěný dealer, pašerák a nájemný vrah (ten ještě sedí). Opravdu poučné a zajímavě natočené. ()

grogodil

Zo začiatku, keď šlo v podstate len o využitie obrovskej diery v systéme, som ešte Robertsovi a spol. v podstate celkom závidel. Hold, šikovným patrí svet a pri tých peňažných cifrách, čo tu lietajú vzduchom by asi odolal pokušeniu málokto. Zhruba v polke, kedy doprovodnú dvojicu pašerákov doplní "čistič" Rivi a okrem peňazí a kosku sa začnú z každého dobového záberu a fotografie sypať nábojnice a mŕtvoly, padá sánka na podlahu a seriózne tuhne z toho v žilách krv. A to bez akejkoľvek manipulácie s divákom, snahy prifarbovať, či šokovať. Nikto tu nikomu netlačí do hlavy svoje názory, svoje postoje, nikto nič nekritizuje, všetko je len jedno desivé konštatovanie z úst tých "najpovolanejších".... 9/10 ()

Fanucci

Viděl jsem spoustu dokumentů o mafii a drogových kartelech, ale tento byl jeden z nepoutavějších. Perfektně natočen, měl spád a náboj. Přispěli k tomu hodně Mundy, Roberts a "Rivi", kteří o letech ztrávených pašováním drog resp. vraždění na objednávku vyprávěli podrobně a souvisle. Bez debat 5 hvězd. ()

zette

Clovek ma skutecne behem sledovani problem s tim, ze se na chvili zasni a mysli na to, jake by to bylo, kdyby byl drogovy dealer:-)! Je to krute, ale je to tak. Clovek neveri vlastnim ocim, jak nekdo muze tydne prodat sto kilo kokainu a penize se stavaji jen nicotnym papirem. Toto pozlatko vetsinou drive ci pozdeji nahradi kriminal... Vypovedi v dokumentu, at uz dealera, paseraka ci najemneho vraha jsou vice nez zasvecene. Priznam se, ze jsem netusil, ze zrovna Florida byla tak postizena touto problematikou, ale jak se ukazalo, vse ma pro i proti. Zajimavy a svym zpusobem sokujici dokument. ()

Pajky3

Zajímavý dokument, který je hlavně v úvodu doslova narvaný informacemi a jen těžko se všechno, co je řečeno dá pochytat. Miami a organizovaný zločin, je zvláštní, když si člověk představí, jak to zní jednoduše, minimálně ta část s pašováním. ()

Noviik

Brilantní dokument s neuveřitelnĕ poutavým vyprávěním, kdy se přímí aktéři nebojí nic prozradit a na nic si nehrajou. GTA VICE CITY BABY! ()

MJMilan

Tak a teď k dokumentu. Tempo je totiž doslova vražedné, ale... občas si nejsem úplně jistý, že daná vyjádření se týkají zrovna probírané pasáže, jak moc je vše sestříhané. Každopádně zajímavé pojednání o ne úplně chválihodné etapě ekonomického rozmachu Floridy. ()

SniperG1

Velmi zajímavý, poučný a drsný dokument o drogovém kartelu. Fakt sem čuměl jak péro z gauče a nechápal co ta Griselda ( černá vdova ) byla schopná udělat pro moc !! Aspoň ji už konečně někdo sejmul ! Jinak pěkně natočené a dech beroucí přiznání samotných aktérů... 100% ()

chelseaman22

Pokud jste se zamilovali do Narcos a kartelu z Cali, budete ohromeni. Ještě před pár lety byla Florida divokým západem, kde každý, kdo něco znamenal dealoval kokain z kolumbijských pralesů. Výpověď hlavního "kata" černé vdovy je natolik interesantní, až se až nechce věřit tomu, že někdo dokáže zabíjet s takovou láskou. 88% ()

neoBlast

Sakra, to všichni na čsfd ujíždějí na GTA: Vice City a dokola koukají na Miami Vice? Tahle zdejší adorace se mi zdá hodně přehnaná, protože Kokajnoví kovbojové si zaslouží místo leda tak v televizním primetimeu na čt2. Amatérsky natočené, vizuálně snad až hnusné vychloubání dvou, tří starých dědků (takový Kokain bez Deppa). Alespoň závěr je trochu zajímavý a krvavé základy na kterých je miamský downtown vystavěn bohužel potvrzuje i dnes stále vysoký počet vražd na Miami Beach. 60 % ()

ganz

Tohle je vážně síla. Pokud máte rádi filmy jako scarface, tak rozhodně doporučuji shlédnout. Za začátku mi to přišlo trochu nepřehledné a moc sekané, ale postupem času je snímek zajímavější a brutálnější, zvláště pak Griselda. Osobně jsem měl velmi často pusu dokořán a žaludek naruby. ()

ghatos

Maximálně nahuštěné vypravění, skoro jsem někdy ani nestačil sledovat děj. Do dvou hodin se podařilo vmáčknout neuvěřitelné množství informací o Miami 70. a 80. let. Možná nejkomplexnější dokument o drogách. 90%. ()

sellsakul

Moje meno je John Roberts narodil som sa v New Yorku. Keď som prišiel z New Yorku do Miami, mal som pri sebe 650 dolárov, potom som zarábal 20-30 tisíc dolárov týždenne. Previezol som kokaín v hodnote 2 miliardy dolárov...Perfektný dokument o kokaíne, normálne som závidel ako sa tí ľudia mali a ako o tom v maximálnom kľude rozprávali. Jednoznačne 5*, už sa teším na druhú časť. ()

vincent

Poznate to. Niekto vam donesie nejake filmy na dvd a vy si to napchate do vasho PC alebo laptopu. Tento dokument som bral len ako z jednych, ktore si chcem co najskor pozriet aby som ho mohol vymazat a nezaberal mi miesto na hardisku. No pravda je, ze tam ostal aj po pozreti. Tento dokumnet je vynikajuci. Kope do zadku od zaciatku dokonca. Vynikajuce rozhovory s "kovbojmi", ktori hovoria svoje pribehy o ich ucasti v obchode s kokainom. Samotny zucastneni su otvoreni, dokonca by som povedal, ze sa chvalia, takze vytahuju toho stale viac a viac. Tvorcovia rozhovory zostrihali vynikajuco, a doplnili ich dobovymi zabermi a fotografami. A do toho vsetkeho nam hra dobova elektronicka hudba podobna tej z Palmoveho Scarface. Tomuto dokumentu nie je co vytknut. Zvladnute na 100%. ()

Maynard.

Poměr/ně zajímavej dokument o velice zajímavém tématu, čímž je samozřejmě kokain, co taky jinýho, že? Člověk se zde dozví poměr/ně dost zajímavejch věcí a zjistí, že obrovská spousta "gangsterských" filmů je inspirována skutečnými životními osudy těchto překupníků, kteří se zasloužili o to, že do té doby poklidné město Miamy bylo svého času sídlo neřesti, vražd a korupce. Velkou měrou přispěl sám Fidel, kterej z Kuby vyhnal svoji nemilovanou smetánku, která se dala do otevřené války s Kolumbijci. Na druhou stranu je zajímavý, že většina mrakodrapů byla postavena díky prachům z prodeje drog, tím vzniklo značné množství pracovních míst atd... Jedno je ale jistý, do té doby než amíci pouze hulili ganžu, tak se nevraždilo a nebylo tolik korupce, to všechno špatný přišlo až s příchodem tohoto bílého prášku, kterej se stal během chvilky abnormálně populární ve všech vrstvách společnosti. Z čehož jednoznačně vyplývá, že tráva je prostě v pohodě, noné? :o). Tyto časy jsou dokonale ukázány v dokonalých filmech Kokain a Goodfellas... Co si ale budu pamatovat asi nejvíc je přezdívka - Godmother :o), jinak ale průměrný, níčím nevybočující dokument. ()