Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. (oficiálny text distribútora)

vojo

Pre mňa trošku sklamanie( namlsal som sa Životom v oblouznění), ale aj tak je to vcelku fajn filmík, hlavne vďaka Steve Buscemimu. ()

Faila

Že je showbussiness a všechno kolem něj povrchní, to ví asi všichni. Přesto se o tom dá mluvit pořád a pořád a někdy dokonce i trochu jinak a tedy zajímavě. Tohle tenhle případ bohužel nebyl, ale dost možná to byl i účel. Celý snímek a všechno, co se v něm odehrává, překypuje povrchností a banalitou, asi stejně jako Hollywood sám. I přes možný režisérský záměr se nemůžu zbavit pocitu, že být do hlavních rolí postaveni např. Mandy Moore či Lindsay Lohen a nějaký fešný mladík (s pouhou špetičkou hereckého talentu, jehož nedostatek je ale bohatě vynahrazen překypujícím šarmem a sex-appealem), posunul by se tenhle film do úplně jiné kategorie. To, co z tohohle filmu dělá nepitomou slátaninu jsou akorát „nezávisláci“ Buscemi a DiCillo, protože příběh na to vážně nemá (a že by film oplýval božskou hudbou, kamerou či střihem, to se taky říct nedá). ()

gombarix

- - - Kharma nosí brýle na čtení (mlask!), ale moc se v nich samozřejmě nepředvádí. (K dokonalosti tomu chybí jen kdyby byly aspoň trochu dioptrické, tak jako u půlky lidí okolo (včetně Buscemiho), takže kde byl jako problém??) ()

Rockerman

Také by se to mohlo jmenovat: "Jak chudý bezdomovec ke štěstí přišel", popřípadě: " Strakonický dudák po americku". Pravda, zde Toby tolik nezpychne jako náš Švanda Dudák, ale jistá podobnost tu je. Zrovna se na ty dva chlápky v hlavních rolích dívám v seriálu "Impérium-Mafie v Atlantic City" a musím říct, že se mi tam líbí o hodně víc než v tomto filmu. I tady hrají dobře, ale ani tyto výkony nemůžou zachránit příběh, mnohokrát viděný, mnohokrát natočený. Sladkobolná romantika prostě není můj šálek čaje. 2 a půl* ()

Lyžař

S.Buscemi a M.Pitt v hlavních rolích romantického dramatu?? No je pravda, že bych ani náhodou podle názvu nebo úvodu netipoval, že se bude jednat o rozebírání lidských povah jako takových. Lidé mohou být sv*ně...mohou být nej kamarádi...a taky se všechno může z minuty na minutu změnit. Zajímavý příběh a ještě zajímavější konec.. ()

charmin

Komedia/drama...co ja viem..Parodia??Komedia??Krimi??Romantika??Parodia a Parodia??Neviem sa rozhodnut, ale zjavne vyhrava ta parodia;)Steve Buscemi je pan a ako hovori prve pravidlo Friend is friend :)Zvlastny film.. ()

tranquill

I ten nejspropadenější paparazzi má duši... aneb jak bezdomovec s nicotným bulvárním fotografem čichli ke slávě. Steve podává skvělý výkon osamělého protivného týpka, ztvárněním bych jej přirovnal k výkonům ve snímku zmiňovaného de Nira. ()

Shaleman

Příjemná záležitost, která nepobaví ani neurazí. Ideální film pro podmračené nebe, kdy nemáte na nic chuť. Ústřední dvojice se k sobě hodí jako šlehačka ke kávě a příjemných 102min dobře nasnímané moderní pohádky rychle uteče, i když pravda, jen tak brzy si Opilí slávou nezopakuji. ()

Lichty

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem i v Delíriu našel typický DiCillův rukopis. Buscemi s Pittem válejí a pozdevávají příjemně, jen lehce komediálně, načrtnutý scénář o přátelství a pýše, který vás připoutá k obrazovce aniž byste věděli jak. Život v oblouznění určitě nečekejte, ale kvalitní zábavu s přidanou uměleckou hodnotou určitě. PS: Les měl stisknout spoušť foťáku. ()

rottik-cb

Naprosto kouzelný film, já byla nadšená. Z práce režiséra (už v úvodu na mě dýchla neskutečná pohoda a celých 100 minut mě nepustila, což je co říct), hudby i hereckých výkonů. Steva Buscemiho nevyhledávám, trochu se ho bojím :), ale v roli paparazziho byl skvostný. Michael Pitt a jeho psí herectví mi moc nesedělo, ale dohnala to za něj velmi uvěřitelná Alison Lohman, která mě každou svojí rolí, kde jí náhodou zahlédnu, překvapuje. No schválně, řekli byste jí v Opilých slávou 27 let? ()

markyzgero

...the bigger ass, the bigger asshole...dicillo i buscemi ve formě, pitt...no prostě romantickej charakter. jakej je rozdíl mezi paparazzim a dejme tomu goyou? goya byl blázen a celebrity jen maloval. ()