Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (viac)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiálny text distribútora)

rewind

nový americký seriál. Nápad není vůbec špatný. Amerika se stane terčem jaderného útoku na většinu velkých měst, pouze menší města na venkově jsou toho částečně ušetřena. V současnou dobu jsou odvysílané 3 díly. Triky mírně nadprůměrné. Jediné co zatím drží seriál po hromadě, je touha vědět co bude dál, protože ani divák zatím neví proč a v jaké míře k tomu došlo. A jediná věc co mi zatím vadí je přílišná zahleděnost do sebe (napadli pouze USA a nic důležitějšího než oni není). Uvidíme časem... po šestém dílu to začíná být celkem nuda. ()

fferdas

Hodně zajímavý hlavní námět seriálu, ovšem jak se říká: "dalo by se z toho vytřískat víc". Docela jsem se těšil na druhou řadu, která původně vůbec neměla vzniknout, ale ani jsem ji nedokoukal. Druhá řada se mi zdála podle prvních dílů strašná. ()

sAreOn

Dávám 4*, ikdyž je to spíše na pomezí tří a čtyř. Příběh města vyrovnávajícího se s jadernou katastrofou, o které nikdo nic neví, je skvělě zpracován a opravdu realistický. Bohužel je až příliš často přerušován někdy až zbytečným řešením vztahů jednotlivých postav. To se ještě více projevuje v druhé sérii, kdy kvalita seriálu jde poměrně rychle dolů... ()

Dexter666

Prvá séria skutočne výborná, žiaľ potom si už scenáristi vzali voľno a inak ako krachom seriálu to ani nemohlo dopadnúť. Takže si zapamätáme originalitu a odvahu pustiť sa do neprebádaných vôd, ktorú seriál priniesol a na všetko zlé (ako napr. 2. séria) rýchlo zabudneme... ()

markepocha

Vynikajúci, civilný seriál o konci sveta a formovaní nového poriadku. Čo na tom, že je miestami naivný a patetický, čo na tom, že glorifikuje tradičné americké hodnoty - postapo seriálov zameraných na vzťahy v uzavretej komunite je pramálo a tak môžeme prejaviť kúsoček tolerancie a oddať sa potešeniu z postupne stupňovanej atmosféry neistoty, nedôvery a zrady. ()

EnzoMatrix

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec a věčné mrzení, že nebyl dokončen (nemastný, neslaný rychlokonec nachystaný předčasně ukončenou druhou sérií se nepočítá). Škoda toho, už jsem se těšil na post-apo občanskou válku, ke které vše úspěšně spělo. ()

Soth

Ano, tema je klisovity. Ano, hlavni hrdina je kladas, az to boli. Ano, i po x tydnech jsou vsichni krasne cistounci. Ano... Ale stejne je tenhle serial skvelej a ja si ho pustil 2x behem pul roku ! :) A proc ? Protoze to ma neotrelej napad, ma akci, ma napeti a ja se proste s tema postavama szil. A to je pocit, kterej mi dalo uz snad jen Twin Peaks. Je skoda, ze sitcomovy exkrementy, jako HYMIM, Friedns, Sex at the city a dalsi, se toci a toci a toci... Skvely serialy, jako prave Jericho, Firefly a V, proste uriznou / udelaji par narychlo usitejch epizod k zakonceni a smitec. ()

Ali3n

Kto videl 2. sériu ten nemože dať menej než 5*. Prvá séria "len" dobrá (hláška NUTS na konci ma dostal), 2. séria je skvelá! Má to atmosféru (od polovičky 1. série poriadnu), dostatočne dramatické, akčné aj romantické, spiknutia a rozuzlenia, zvraty ktoré čakáte, ale aj tak sú prekvapivé. Skvelý seriál--menej ako 5* nedám! ()

oceanic6

Vynikajúci seriál o tom čo sa stane keď na oblohe zbadáte atómový hríb. Malé americké mestečko sa dozvedá že je asi jediným ktoré prežilo atómový útok. Prečo práve oni? Koľko času im zostáva kým aj ich zasiahne radiácia? Kto stojí za útokmi?? A existuje ešte vôbec okolitý svet, tak ako ho poznali? Seriál televízie CBS je po celý čas napínavý, obsahuje množstvo prekvapivých zvratov ale vo velkej miere nám odhaľuje aj vzťahy medzi hlavnými hrdinami a nechýba láska, sklamanie, rozchody. Okrem neustáleho napätia je tento seriál klenotom aj po stránke dokonalého soundtracku - Bon Jovi , Snow Patrol, Goo Goo Dolls, Coldplay, Gary Jules, Five for Fighting....a to je len zlomok geniálnej hudby ktorú seriál prináša. 1.séria - 95% , 2.séria - 90% ()

Adolf47

Výtečný seriál. Rozjezd je velmi pomalý a my se tak seznamujeme se všemi důležitými postavami. Škoda, že ve druhé sezóně bylo nutno vše urychlit, mohl z toho být vynikající postapokalyptický seriál minimálně na čtyři série, určitě by některé příběhy byly odvyprávěny jinak a na více dílů, což by příběhu jen pomohlo. ()

Declen

Pokud bych náhodou na Jericho narazil při přepínání kanálů v televizi, myslel bych si, že koukám na další maloměstský sitcom. Jak tak lidé klábosí v baru u juboxu, člověk by ani neřek, že za městem explodovalo tucet jaderných hlavic. Celý děj se spíše točí okolo rodinných vztahů a politikaření než očekávané snahy o přežití. Lidé se nechovají tak jak by se asi chovat měli. Přiznám se, že jsem viděl všechny série, ale spíše z nedostatku (slušnějších) seriálů na postapo téma. ()

e-pilot

Americkou vládou zinscenovaný, nebo skutečný teroristický atomový útok na několik amerických měst??? Tuhle otázku si kladou celou dobu hlavní postavy příběhu. Původní námět připomíná dálnici, ze které se tvůrci postupem času dostali až na okrsky. Vyloženě promarněný potenciál. Za zhlédnutí stojí jen první řada. ()

MaideN-SK

Neviem, prečo sa tento seriál nikomu nepáči, mňa zaujal a celá prvá séria je dobre rozdelená na 22 dielov. Nakoľko sa po predčasnom ukončení seriálu posielalo do CBA priveľa listov s otázkami ako to nakoniec malo celé skončiť, televízia začala natáčať druhú sériu, tú však po siednom diely kvôli nízkej sledovanosti zrušili. Z druhej série som dokázal pozrieť iba 2 a pol dielu, je to nudné a robené celé na silu. Prvá séria je však perfektná a aj dobre ukončená. ()

Mates Hradecky

Velká nerovnáha kvality jednotlivých dilů. Místy napínavé, ale většinou utahané jak tažný volek. Ideální koukání do kempu za letních tropických nocí rozžhavených přílivem tropického vzduchu z Alžírska. ()

Dvyt

Nebýt často nekonečných romaticko dojemných sekvenci, které jsem trávil serfováním na netu v mobilu, tak bych dal i více, klidně si to mohli odpustit a seriál udělat poloviční, ale jinak fajn na večerní relax. ()

vobrn

Velmi dobrý námět, téma se skvěle rozvíjí na začátku 1. série a vrcholí na jejím konci. 2. série je vyrovnanější. Bohužel je to zpracováním viditelná nízkonákladovka a 70% času se věnuje patetickým dialogům. ()

stret

Pripomínalo mi to seriál Dallas, ale zúfalo tam chýbal Džejár. Asi do 20 dielu som riešil, či to ustojím, tzn. dopozerám. Toto nemalo scénár. Bolo to varené z vody, z dielu na diel. V stručnosti, bola to taká sladkastá pozitivistická sračka. ()

paax

Ten seriál je celkem fajn (postapo-konspirační), je to takový ten levný typ USA seriálu. Když pominu klasické mínusy, tak seriál a epizody se nesou v duchu první třetina nuda, druhá super a poslední tak napůl. Celý ten konec byl takový nedodělaný, což je škoda. ()