Štrnásťročný David (Hayden Christensen) žije so svojím otcom na predmestí a zrejme ho nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. V škole sa s ním veľa ľudí nebaví, otec je na neho prísny, a tak hľadá pochopenie u svojej spolužiačky Millie (Rachel Bilsonová). Lenže správny štrnásťročný chlapec má baby ignorovať, a nie sa s nimi baviť, čo mu spolužiaci dávajú jasne najavo. Pri jednej nevinnej šarvátke, keď si ho spolužiaci doberajú, sa David prepadne ľadovým príkrovom do divokého prúdu rieky. Ale namiesto toho, aby skončil mokrý a premrznutý na kosť, je úplne suchý a ešte k tomu v knižnici medzi regálmi. David zisťuje, že vďaka nejakej zvláštnej genetickej chybe či odchýlke sa môže teleportovať kamkoľvek po celom svete. Stačí pomyslieť na nejaké miesto, poriadne si ho predstaviť... a je tam! David to dokáže výborne využiť. Prvé skoky ho zavedú do bankových trezorov, kde si "požičia zopár dolárov" na luxusné bývanie, alebo na cesty po Londýne, Tokiu či Ríme, aby si jednoducho užil. Kým si David nerušene užíva nadobudnutú slobodu a luxus, v pätách má agenta Coxa (Samuel L. Jackson), ktorého jediným cieľom je Davida a ostatných Jumperov, ktorí bez stopy miznú z miest svojich činov, nájsť a zabiť. Po rokoch sa prenasledovaný David vracia na predmestie, do domu svojho otca,  za jedinou naozajstnou priateľkou, ktorú kedy mal, za krásnou a dnes už dospelou Millie. Tým ale seba aj svojich blízkych zatiahne do nebezpečnej hry o život. Našťastie, je tu ďalší z Jumperov, Griffin (Jamie Bell), ktorý Davida zasvätí do boja s Coxom a jeho prisluhovačmi, a poskytne mu úkryt. Agent Cox je však stále nablízku a David navyše zisťuje, že jedným z Coxových komplicov je jeho vlastná matka. Griffina a Davida čaká prvá veľká a rozhodujúca bitka o život. (TV JOJ)

Jenda

Nudné scifi, které je dost o ničem. Jedinou zajímavou věcí je cameo Kristen Stewart a účas Jamieho Bella, který by, kdyby chtěl, strčil Christensena do kapsy. ()

Bauer

Jumper bude nejspíš filmem od kterého jsem očekával akčníí pecku a nakonec je z toho velké zklamání. Důvodů, proč jsem myslel, že to bude vážně akční nářez je především zručný režisér Doug Lima a dalším kladem je určitě zajímavý příběh. Scénář filmu je opravdu dobrý a originální, ovšem mohl být více akční. Pokud jde o akční scény, tak jsou dobře natočeny, ale je jich málo!!! Efekty jsou výborné. Tvůrci si rovněž mohli odpusti tu romantičnost. Docela se zde vyskytly hezké záběry z různých zemí, což je takovým malým plusem, ale jinak nuda. A nudu nezachraňuje ani dobré herecké obsazení v čele se sympaťákem Haydenem Christensenem, který docela ukazuje svůj talent. Jamie Bell je ale borec, ten přehrává naprosto všechny. Otázkou je, proč v takovémto béčku hraje herec takových kvalit, jako je Samuel L. Jackson, ale alespoň je s jeho šedivými vlasy dost cool! Dále je pro mně záhadou účást Michaela Rookera a Diane Lane, kteří se na plátně objevily celkově asi tak na minutu. Film na jedno zkouknutí! ()

MáŠa

Njo, přemýšlím, přemýšlím, dalo se to prostě shlédnout, ale svým způsobem je to asi trošku film typu nenadchne neurazí. Špatně to klučina režésérskej udělaný nemá, ale, no, zkrátka tomu chybí trošku ještě šťáva. Když už si někdo vymyslí něco takového, čemu sem stejně neuvěřil, tak by do toho mohl vecpat mnohem víc věcí, než se mu podařilo. ()

prome

25%.Od rezisera The Bourne Identity jsem cekal mnohem vice a trailery me cekani jeste zvedly a navnadili me. Jenze kde se stala chyba ? Hayden Christensen neumi asi hrat nebot jeho vykon je tragicky a vyborne ho zastinil a prehral Jamie Bell, Samuel L. Jackson s bilymi vlasy pusobi zase prilis komicky a neveryhodne na to ze hraje drsnaka. Jeste ze tam byla krasna Rachel Bilson na kterou se dalo koukat Zaverem jenom reknu ze je to naprosta blbost zabalena v peknem vizualnim kabatku. ()

Morholt

Nedotažené přitroublé sci-fi, které nezaujme ničím jiným, než zajímavým nápadem. Bohužel místo temnějšího thrillerového zpracování zvolil Liman barevný teenagerský přeliv, čímž námět degradoval. 30% ()

Sawy

Jumper se mohl bez problému stát luxusní popkornovkou,která výborně pobaví.Měl na to dost slibný námět,dobrého akčního režiséra a nadějné obsazení.Stačilo jen vymyslet příběh.A právě v tom je ten háček.Nikdo se totiž neobtěžoval.Takže se skáče sem a tam bez nejmenší logiky a smyslu,není to ani zdaleka tak zábavné a efektní jak by být mělo,hlavní postava je těžce nesympatická a Samuel L. Jackson podává snad nejhorší herecký výkon kariéry.Akce je navíc zoufale málo a když už na nějakou dojde,je totálně zabitá zběsilým střihem.Ne,tohle se prostě nepovedlo.Ty dvě dávám za Jamie Bella,solidní hudbu a fakt,že to uteklo až příliš rychle,abych to stihl začít nenávidět. 35 % ()

Sprite

Hayden Christensen se vrací ve velkém stylu. Jumper mohl být bez přemýšlení trhákem měsíce. Mladí lidé, superschopnosti, spousta triků a režisér prvního Bournea. Jak můžete říct ne? Ve skutečnosti můžete, protože Jumper všechny svoje laťky shazuje kvůli mizernému scénáři a nemastnému-neslanému provedení. ()

TheJokerCZ

Začátek filmu mě docela bavil, ale to bylo bohužel skoro vše. Nápad to je velmi zajímavý, ale chtělo by to více rozpracovat. Hlavní postava, vlastně se to týká všech postav, je nemastná a neslaná. A celý film se nese v podobném duchu. Co se mi na filmu líbilo nejvíce jsou schopnosti "jumperů", ale co se týče "paladinů" (celkem stupidní název) je to nuda. Také se mi velmi líbily efekty, takže dávám 3*. 5/10 ()

ScarPoul

No tak zase neni to také zlé. Aj keď je pravda že tu môžme nájsť isté davky stupidity a Samuela so strange hairstyle ale aj tak je to pozeraťeľné jak svina a uchvacujúce. Máme tu zopár pekných tváričiek a jedného bielovlasého Mace windua, exotické miesta, efektné súboje efektné efekty a celkom obstojnú hudbu,lenže blbučký scénar sa vôbec nezameriava na charaktery takže je to sprostučké a samoúčelné. Potenciál tu bol a len ma mrží že režisér ako Liman dovolil aby sa s tak originálneho námetu stalo priemerné americké nákladné veľdielo. Aj keď je teda pravda že hlavne v akčných scénach rozpoznáte jeho štýl. Nuž mohlo to dopadnúť aj horšie ale rozhodne sa žiadna sláva nekoná, neviem čo tam robila postava jamieho bella a neviem prečo je christiensen taký nadutý a neherec aj keď je pravda vôbec ma tam nesral. Nuž to je asi všetko Jumper si doskočil po slabé hviezdičky a pritom rozbeh mal taký dobrý. ()

Caelos

Samuel Jackson ve své nejhorší roli. Možná že hrál horší, ale momentálně si na horší nepamatuju a navíc vypadal, opravdu blbě (myslím ty bílé vlasy). Hlavní hrdina mi je těžce nesympatický, pokurvil mi i Star wars, nemám toho herce rád a proto ani nevím jak se jmenuje. Ve filmu jsou celkem pěkné záběry ze světa, ty se mi líbily, ale to je tak vše. Ono to není špatné, začátek je dobrý, konec taky, ale ta omáčka mezi tím mi prostě nezachutnala. (5/10) ()

Ai.ma

No hola hola, to se na to podívejme, Jumper doskákal až ke mě. S odstupem času musím ale říct, že pro příště bych si raději nechal vylízat řiť nějakým vysloužilým závodním koněm. Jumper je o tom, že jeden kluk se umí teleportovat a druhej maník se teleportovat neumí a chytá ho. Upřímně musím říct, že je mi záhadou, jak je možné, že teleportace zůstávala holyvůdskými barbary tak dlouho opomenuta. Přeci jen, s trochou námahy by se před námi mohli otevřít solidní filmová dobrodružství. Liman stál za solidním a snad nejkonzistnějším Bournem, ale jinak je jeho kariéra spíš důkazem toho, že se v moderní filmové branži uplatní kdejaký kus tapířího semene, bez špetky originality. To potvrdil i Jumperem. Kdo ví, jestli je strůjce, nebo oběť, každopádně nám naservíroval pořádný kus hovna pro děti. Jo, pro děti. Žádná krev, nikdo nehulí, žádný mačety nebo motorový pily, žádný drogy nebo znásilnění, prostě o hovnu. U romantického filmu nebo dramatu to přejdu, ale u akčního filmu by se mělo kurva do píče sprostě nadávat a hodně střílet a mrdat.Rychlovarná konvice, kterou používal Jumper. Tady ale není nic a to co tu je, naprosto nefunguje. Haydena Christensena podle mě Lima obsadil jenom proto, že doufal, že všechny kritiky si smlsnou na něm a na film moc šahat nebudou. On totiž Hayden - nejen, že je to jeden z pěti nejhorších herců na světě, on ani není herec. Je to prostě chodící nic. Holka, která hrála v Jumperovi V tomto filmu dotáhl svoji neobyčejnou genialitu v nulovém hereckém projevu do úplného vrcholu. Hayden je naštvaný/Hayden je smutný/Hayden je bezradný= hayden vypadá pořád stejně. Možná bych to i přešel, kdyby se na plátně jen mihl, ale on tu hraje hlavní roli. Koho to kurva napadlo? Kam ten svět spěje? Mohlo to ale být horší, původně se tam měl místo něj objevit král imbecilů Eminem, to už by se dalo srovnat snad jen s posraným spodním prádlem Vlasty Parkanové. Ničemu nepomáhá ani Samuel El Jackson, který se už pomalu chytá do pasti otupělosti a parodování vlastních předchozích rolí. Navíc muž, který rozhodl o tom, že bude pro film blonďatý byl zřejmě nějaký frustrovaný nekrofilní teplý kadeřník. Trojlístek hrdinů doplňuje Jamie Bell, který předvádí jen to co se od něj čeká. To,že to pro všechny bude nejoblíbenější postava je jen proto, že není tak tupá a prázdná jako ostatní. To jí ale nečiní nijak vyjímečnou. Nezapomeňme ještě na tu jeho holku..ta byla dobrá. Sice působila, jako by byla na nějakým home xxx videu, ale aspoň její prdel na čas odvedl myšlenky od těch debilovin co byly na plátně. A že jich byly miliardy!! Možná bambilióny! Už samotný začátek mě vážně odesral. Kluk padne pod led. Někdo vykřikne: Zavolejte sanitku! Asi dvě sekundy po výkřiku slyšíme houkačku. Neuvěřitelné. Tento film prostě neměl s realitou mnoho společného. Né ale proto, že by tam někdo uměl skákat tam a onam, ale proto, že..kurva takto to přece nefunguje ne? Když kluk zmizí pod ledem a všichni si myslí, že je mrtvý...večer dojde domů, fotr sedí v křesle a ptá se ho, jak se měl. To u něj kurva nebyli policajti? To se jako v Americe nenahlašuje, že něčí syn je už pravděpodobně 8 hodin pod ledem a mrtvej jak sexuální apetit Matky Terezy? S jeho fotrem byla navíc i následující scénka velmi vtipná! Když se totiž Hayden vrátí domů, táta ho zaslechne a povídá si s ním přes škvíru ve dveřích, protože je tam zámek na řetězu. že vám na tom nepřijde nic vtipného? Ani když se podíváte na obrázek níže a všimnete si, že ten zámek je zvenku? (kdo by proboha dával zámek od pokoje z venku, a proč ho kurva otec neodemkl?) Když se Hayden vrátí po osmi letech do rodného města a spatří jej dívka, kterou miloval a která milovala jej..ona reaguje, jak kdyby se viděli naposled v pátek na párty u Jamese. Navíc se dotyčná za barem, v plné našlapané knajpě zeptá kolegyně, jestli si může dát pauzu a ona jí řekne jasně. Kurva, každý kdo někdy pracoval v hospodě ví, že takováto situace je těžkotonážní neuskutečnitelné sci-fi! Ale co už. Největší problém je v tom, že film neustále kupí další a další dementní chyby v logice, takže celou dobu jen kroutíte hlavou. Proč, když Jumper bojuje s Paladinem (ten coloví Jumpery), se teleportuje o tři metry dál, když může kamkoliv? Proč se kurva nepřeteleportuje do Bangladéše? Nebo do Novýho Jičína? Tam by ho nikdo nikdy nenašel. Proč jdou dva Jumperové přes půl Tokia pěšky (??!!) aby následně ukradli auto (WTF???!!!), s kterým skočí před letiště v Los Angeles, kam má přiletět jeho milá? Když jsme u toho, proč se neteleportuje do letadla a společně s ní se neteleportuje někam do hajzlu? Proč, když jde ven, se neteleportuje na dané místo ale teleportuje se za dveře aby je nemusel otevřít, do přízemí, aby nemusel jet výtahem atd atd..?? Proč když se dozví, že existuje sorta lidí, co je chce (jumpery) vymítit, nenapadne hlavního hrdinu nic lepšího než se vrátit do rodného města a pozvat kamarádku z dětství na výlet do říma? To má v hlavě kupu sraček? Celkově přijít se scénářem, ve kterém někdo loví jumpery musí být docela odvážné, když si vezmu, že to je totální nesmysl! Copak to nikomu nepřišlo, jako že myš honí kočku? Proč se jich kurva bojí, když se můžou v sekundě teleportovat metr za ně a zastřelit je, ubodat, pochcat, de facto cokoliv. Samotné znázornění teleportace nedopadlo zas až tak špatně jak jsem čekal, kromě závěrečného čtverečkového dobrodružství, které už bylo trochu těžce out. Co naplat, když je to film pro děcka a navíc naprosto nelogický. Myslím, že i pětiletý kluk se musí zeptat během filmu fotra: Tati, a proč se ti teleporťáci prostě nenaserou a nezabijou je? Nebo proč se neteleportují někam do prdele ať mají klid? Závěrečný dialog s matkou, která jak zjistí, pracuje pro ty, co mají Jumpery vyhladit je naprostým zvráceným momentem plného zvratků.Takže ty jsi Paladin a já jsem Jumper? Naserte si. () (menej) (viac)

PROROK14

U mňa film-oddychovka. Netreba rozmýšľať. Nič zložité tu nieje. Ja som ho nezháňal len mi ho požičial kamarát. A keď ho už mám tak si ho aj pozriem. A keď nehľadáte zložitý príbeh alebo nejakú myšlienku alebo nebodaj aj hodnotu filmu tak Jumper vám postačí až až. Pre mňa je to dobrý film, pri ktorom som sa nenudil. 70% ()

Tommassi3

"Proč jdeš po svých ??" - "Rád se pro změnu projdu.. Cítím se normálně.." ;) Nevyzpytatelný, alespoň co do výběru scénářů, režisér Doug Liman je bezesporu prostě neskutečnej machr, jen málokterý filmař by totiž dokázalo tohle, pro změnu alespoň co do skriptu, idiotské scifi z pera Davida Goyera, který by často zasloužil pořádně vykrákat za uši, učinit až takhle koukatelným.. ()

Silence

Řeknu ti, Dougu, už nikdy nebudu kouřit tohle svinstvo... Pamatuju si jen útržky... nesmyslně mezi sebou přeskakují... ale všechno bylo strašně cool, to vím určitě. David pořád něco nudného plkal a ta pipina Millie zase všem ukázala, jak je hloupá. Pamatuju si, jaká to bejvala sympaťanda, když nám bylo patnáct... časy se mění. Roland si zase odbarvil vlasy - magor - a vyprávěl pseudo zábavné historky o středověku, čarodějnicích a podobně. Hrozná nuda. Ještě, že tam byl Griffin, bez něj bych odpadl hodně brzo. Teda... jestli bude Jumper pořádat další podobnou párty, tak mě tam nikdo neuvidí! ()

Mononoke. odpad!

Původně jsem dala jednu hvězdičku, ale prostě nemůžu. Musela jsem hodnocení snížit. Nemůžu dát sebelepší honocení filmu s tak špatnými hereckými výkony (Daina Lane je vrcholně nesympatická pipka, nebo ji alespoň hraje, Anakin je nevýrazný, Samuel L. Jackson předvádí svůj standartní výkon. Sympaťák je jen rezek Jamie Bell, který bohužel nedostane moc prostoru...film ho ostatně nabízí jen pro Anakina, který ten téměř nulový potenciál stejně nakonec nevyužije), ale k ději. Chybělo mi vysvětlení, odkud se vzaly Skokani, kde získali své schopnosti (Už od středověku nás likvidují a paladinové - ti co jsou po skokanech, byla vlastně ikvizice) haha. Dále chybělo kompletní vysvětlení, proč paladinové skokani zabíjejí (to, že si můžou dělat co chtějí, je dost nedostačující), hlavní dvojce mě nepřesvědčila svojí horoucí láskou atak bych mohla donekonečna pokřačovat. Konec byl naprosto dementní, už vidim jak nějaký zelenáč by přemohl profi palatina. Předpokládám že v dalším dílu se S. L. Jackson dostane pryč z toho útesu, protože má samozřejmě také teleportovací schopnosti, ale pro mě už žádný další díl naštěstí nebude...ještě že to bylo tak krátký. Totálně nevyužitý potenciál. ()

Terva

Co jsem dnes stihl? Kafe v Paříži, surfování na Maledivách, dopolední šlofík na Kilimandžáru, v Riu jsem dostal číslo od jedný Polský kočičky a pak jsem zaskočil na poslední čtvrtinu šampionátu NBA, samo litr že k mantinelu a to vše před obědem. Kdysi jsem byl běžný smrtelník...trouba jako vy. Uměl jsem se teleportovat jen do knihovny. Osm let žůžo pak jsem potkal Rolanda. Chtěl jsem mu utéci, do Prahy na Karlův most, určitě jsi viděl tu pohlednici, nešlo to, nějak mně vtom zabránil, a hodně mně naštval. Ostatní je už jen honička, kdo s koho. Létající autobus a Jumpnutá bytová jednotka to byla paráda. Nedávej ty čtyři hvězdičky, sám víš že ten film za to nestojí, ale ty jsi se asi bavil, že? Ano, bavil...ale máš spoustu otázek. Kdo jsem? David Rice a hraje mně Hayden Christensen. Proč jsem šel až za osm let pro Millu? (Rachel Bilson), jak dopadl Roland? (Samuel L. Jackson), kde je Griffin? (Jamie Bell), jak velký náskok mám před mámou? (Diane Lane), spousta otázek, co? No nějak teď nemám čas to vysvětlovat, cítím Paladiny, tak snad někdy jindy. Nechci ti lhát, ale pravdu ti taky neřeknu. Jo a Milli promiň tu myčku v knihovně, víš přece kde jsem začínal. ()

Chermy

Když jsem viděl trailer, řekl jsem si...ale jo.......když jsem viděl jméno Doug Liman, řekl jsem si...paráda!!!.....Ale film je hrozná blbost!:(....Dougu, co se stalo? Přeskočilo ti? A proč v tom proboha hrál cool trouba Samuel L. Jackson??! ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (viac)