True

• Nemecko True
Krátkometrážny / Romantický
Nemecko / Francúzsko, 2004, 10 min

Natalie Portman sa ako študentka herectva Francine stretne so slepým chlapcom Thomasom (Melchior Belson) a počas 7 minút vidíme príbeh ich lásky. Film je epizódou z poviedkového projektu Paríž, milujem ťa. (iwko)

Sarkastic

Nejzdařilejší povídka z celého filmu Paříži, miluji Tě, to každopádně. Ale především asi nejlepší „kraťas“, který jsem kdy viděl. V dané délce maximálně úderný, emočně rozmanitý a silný, výborný ve všech svých složkách. Zároveň nabízí asi nejefektivněji shrnutý romantický vztah vůbec. Pro mě osobně je True z mnoha důvodů velkou srdcovkou, kterou si můžu pouštět pořád dokola a nikdy mě neomrzí (především tedy ta převažující část odehrávající se za doprovodu hlavního hudebního motivu). ()

Gemini

Tykwer umí "klipy" a umí i lyrické filmy o pocitech. A True je výborně sestříhané, dynamické, s muzikou od osvědčené party Tykwer/Klimek/Heil, a má samozřejmě Natalie. Ale má být také emocionální a skrz Thomasův asi sedmiminutový osud má divákem nějak hnout. U mě se to nepodařilo a True tak v mé hlavě zůstává jen variací na téma etudy včera i dnes a formální vzpomínkou na Lolu. Srdce se to ani nedotklo, bohužel. Asi mě od doby jedné Hitchcockovy scénky netankují jisté vypravěčské kličky (schválně to taky zkuste říct nedebilně bez spoileru;)). 70% za moc dobré řemeslo, poklepání po rameni ve stylu "jo, vím jak jsi to myslel", a nádavkem drobná kletba vůči režisérovi, protože jsem chtěl jít spát, ale najednou nějak potřebuju slyšet větu: ”Lola, wenn ich jetzt sterbe, was würdest du machen?” a to, co po ní následuje. ()

Djkoma

Nejlepší krátký film z Paris je taime. Natalie Portman v tomto snímku není ani tak důležitá (bez ní by to bylo také dokonalé) jako Tom Tykwer, který si vzpomněl na tempu svého dřívějšího snímku Run Lola Run a rozjíždí od prvního okamžiku strhující jízdu jedním vztahem, která vás nenechá chladným. Dokonalý střih, úžasné tempo, perfektní a jednoduchý scénář, který maximálně využívá 7 minut. Tuhle jízdu si nikdo nesmí nechat ujít, je to citlivé a při tom dech beroucí. ()

Radek99

Nejpůsobivější a nejefektnější (bratři Coenové a Sylvain Chomet prominou) filmový příspěvek z povídkového snímku Paříži, miluji Tě. Tom Tykwer se vrací k experimentálnímu filmovému vyprávění a la Lola běží o život - famózní, chirurgicky přesný střih v neobvyklé klipové dynamice, cyklení linearity, práce s výraznou pointou, jednoduchý scénář...a to vše zhuštěno v kompresi pouhých 7 minut ... účinek je dechberoucí... Tvůrce, který osobitě žongluje s významy a rychlostí filmového času a formálními postupy videoklipu dosahuje maximálního efektu a účelnosti. Takhle vypadá postmoderní filmový tvar. ()

CheGuevara

Na křehký film o lásce to má až příliš agresivní styl. Paris Je Taime nabídlo o něco hravější snímky, než zrovna Tykwerovu lásku na extázi. Ale i tak dokáže vzít za srdce a vytřít s ním podlahu. ()

H34D

Jedna z nejzajímavějších a filmařsky nejspíš nejlépe zvládnutých epizod filmu Paříži, miluji tě. Slepý chlapec, který zná zkratky v Paříži, po kterých může běžet s větrem o závod, aniž by zabloudil, nebo jen zakopl, se seznámí s půvabnou dívkou, která ráda zahodí své mládí pro to, aby pečovala zbytek života o slepce... Krása :) 8/10 ()

Mahalik

O.K. přiznávám se, že patřím mezi ty lidi, kteří při pohledu na Natalii Portman utírají podlahu od slin a každou scénu kde se zjeví přetáčí dokola a dokola... True ale není jen její herecký koncert, velký přínos na celém "filmu" má Melchior Beslon v roli Thomase. Ten mužík je skvělej. Pak ještě nepodstatnej člověk Tom Tykwer ( sranda samozřejmě), ten je taky božskej. Ne nejlepší kousek v Paris, je t´aime , ale na stupni vítezů určitě stojí... ()

lesumir

Nejdnoznačně nejlepší segment z Paříži, miluji Tě - Tom Tykwer jako jediný dokázal dotáhnout svůj krátký počin do konce za 7 minut! Geniální a v jeho podání opravdu nejčistčí (s Gusem) snímek z Paris, je t'aime. ()

Hrabka

Opravdu pěkný romantický příběh s moji oblíbenou Natalii Portman. Viděl jsem to v "Paříži, miluji Tě" a doufám, že je to ono. Střihové scény jsou úchvatné, stejně tak dialogy i monology. Opravdu nádherný krátkometrážní film. ()

cheyene

Dlouho mi trvalo, než jsem si tento snímeček sehnal v obstojné kvalitě s titulkami a popravdě jsem byl spíše zklamaný. Určité kouzlo a nápad nepopírám, ale moje očekávání bylo asi větší, tak snad proto pouze 3*. ()

hippyman

no... že by to byla až taková pecka, to si nemyslím... ale nápad to má a pointu taky. k tomu vlastně dobrá hudba. ale nevím, nějak mi to nesedlo, asi takhle po ránu potřebuju jinej žánr... na víc než 70% to nevidím. ()

Cappuccino

Tak prostý a rýchly, tak krátky a predsa zdĺhavý opis lásky slepca a nádejnej herečky. Láska dvoch obyčajných ľudí. Láska dvoch. Jednoducho láska. Keď do toho pripočítam moju “absolute favorite “ herečku, môžem potvrdiť už len to, čo niekto nazýva dokonalosťou. ()

HAL

Tato krátká povídka je součástí filmu Paris, je t'aime a musím říct že ze všech částí tohoto povídkového filmu je také nejlepší. Je to nádherné a zajímavě zpracované vyprávění o lásce slepého mladíka a krásné divky v podání Natalie Portman a jak Natalie, tak i režisér Tykwer v ní plně dokazují že jsou jedněmi nejtalentovanějších lidí své generace. ()