Hudba ulice

Animovaný / Krátkometrážny / Muzikál
Kanada, 1972, 9 min

Réžia:

Ryan Larkin

Jak napovídá sám název - jedná se o pouliční muzikanty zobrazující dílo, které je propojeno se zobrazením psychadelických jevů. (ČSFD)

Una111

Tak se mi zdá, že úroveň Larkinových animovaných filmů jde ruku v ruce s jeho úpadkem životním: drogy, alkohol, nespořádaný život bisexuála... Tenhle jeho poslední film už je opravdu o ničem. Rozmanité výtvarné techniky se sice uplatňují i zde, ale nápaditost je mnohem chudší a výpověď - žádná! ()

Gimp

Má to svůj vtip, ale myslím, že to asi není myšleno pro člověka s "čistou hlavou". Rozuměj hipícká úchylárna. ()

Němi

Podobne jako u Syrinx a En Marchant technicky dokonale, ale o nicem. Tentokrat ale i nesoudrzne. Ruzne styly se to k sobe nehodi. Hlavni technika 'prelivani obrazu' se navic dokola opakuje a pusobi dojmem predvadecky, co ze to vsechno zvladnou. Prazdna nuda podlozena chabou hudbou, s kterou obraz nijak nekoresponduje, takze to neni ani videoklip. Drogova halus. ()

honajz

Autor musel být při tvorbě na LSD - všechny ty zářivé barvičky, metamorfózy, šílené blikání a svíjení se, jinak to nelze brát. jen na začátku a na konci jsou černobílé reálné záběry muzikantů z ulice, z nichž jeden se snaží schovat za druhé. Asi už mu to natáčení nechtěné bylo trapné. Když však netrpí divák halucinogenními projevy, asi ho tohle dílko moc nechytne. ()

ad-k

Možná kdyby na scéně pobíhal Clayman a do rytmu mu hrál Terry Taylor... bylo by to o kus lepší. Ale bez nich? 50% ()

easaque

asi jsem divný, ale mě se to hodně líbilo. Do psychedelické nálady jsem se dostal i bez houbiček a udělalo mi to velkou radost. Hudba mi tam padla jako ulitá. Nemůžu tedy hodnotit jinak než 5hvězdičkami - sám jsem překvapený. [ PŘÍBĚH: X /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()