22. augusta roku 1609 zomiera pražský rabín Löw. Dvaja významní muži, astrológ Jan Kepler a predseda židovskej obce dajan Jicchak Kohen, sa náhlia krivolakými uličkami k jeho smrteľnej posteli. Obaja dostanú od umierajúceho polovicu talizmanu, ktorého opätovné zloženie by držiteľa priviedlo k obrovskému pokladu... Rok 1941, Major Abel Rosenberg zachraňuje pred gestapom vzácnu knihu Via Lucis ( Cesta svetla), ktorá je ďalším kľúčom k odhaleniu pokladu. I keď ho pri zbesilom prenasledovaní nacisti postrelia, podarí sa mu pred nimi knihu ukryť... Súčasnosť. Knihu Via Lucis objaví v antikvariáte vysokoškolská asistentka Kristina s dvanásťročnou neterou Alenkou. Obom okamžite dôjde, že natrafili na niečo mimoriadne. Kým ju však stačia kúpiť, starý antikvár je zavraždený a kniha záhadne zmizne. Prípadu sa ujme detektív Sedláček a policajný expert na históriu, Kristínin spolužiak z fakulty a je dávny ctiteľ, doktor Knapp. Rozuzlenie sa ale nebude hľadať ľahko, pretože o knihu sa zaujíma príliš veľa ľudí, medzi nimi aj Kristínin slovenský kolega Martin Šimko, ktorý je skôr dobrodruh než historik, alebo charizmatický bonviván a hľadač pokladov Aaron Cohen. Začína sa dramatické hľadanie pokladu. Idú po ňom obaja skúsení pátrači, nájsť ho chce i malá Alena, ktorá ho hľadá spolu s vnukom Aarona Cohena a ich kamarátom Ondrom, a samozrejme tiež polícia, ktorá zároveň vyšetruje podivnú smrť antikvára. Na každom kroku číha na nich nebezpečenstvo, musia lúštiť tajomné historické hádanky, vyhýbať sa falošným stopám a hlavne byť stále o krok bližšie k vysnenému pokladu ako ich konkurenti. Vo chvíli, keď sa na Prahu valí obrovská povodeň a v ohrození sa ocitá hlavne Staré mesto, všetci hlavní hrdinovia podnikajú v opustenom centre Prahy posledné kroky k nájdeniu pokladu. (oficiálny text distribútora)

EddieIron

Vlastně je škoda, že je to jen film pro děti. Kdyby si s tím někdo dal víc práce a někdo na to dal víc peněz...Pražské příběhy a pověsti si přímo říkají o zfilmování. ()

dagyšpandr

Pro mě je tenhle biják příjemným překvapením. Čekal jsem sračku, ale vyklubal se z něj zajímavý hybrid! Potěší zajímavá zvuková stopa (šepot), množství barevných filtrů, digitální měsíc nad Zvíkovem, aura tajemna a opravdu nečekaná pointa na konec. Herecký ansábl odvedl průměrný výkon. Mohu pochválit jen dětské představitele. Dokonce mi nevadila ani přítomnost "babičky Libušky" Havelkové v roli klíčové postavy bytné. Naopak jsem nemohl překousnout naprosto nekvalitní záběry na Prahu z ptačí perspektivy, které byly naprosto v šílené obrazové kvalitě oproti zbytku filmu. Potom špatně natočená scéna z období 2.světové války. Nejvíc mě ale udivila postava kastelánovy dcerky, která mi v příběhu vyloženě vadila - kdyby to byl alespoň duch. Přesto dávám 6* za příjemně strávených 100 minut. ()

tom05

Škoda promarněné šance na českého Indyho. Chybělo málo , např. nenutit B.Seidlovou hrát tak toporně a trousit jednu kravinu za druhou , úplně škrtnout nebo přeobsadit postavu její sestry , víc využít potenciál ( pro mě výborného ) námětu ukrytého pokladu a tajemství , nesnažit se za každou cenu dělat to jako v Holywoodu , netlačit na pilu atd atd, prostě umět to . Možná by stačilo vyměnit režiséra a všechny uvedené problémy by se vyřešily. Takže tak málo zase nechybělo. Škoda,škoda,škoda!!!! ()

mikul

To, co jsem očekával, toho jsem se bohužel dočkal. NUDA,NUDA!! A herci? Ti už asi zapoměli v čem spočívá jejich práce. Jako televizní seriál pro děti to možná ještě jde, ale dávat tohle do kin není podle mě dobrý nápad. Já zvolil nakonec ten seriál a jsem rád, protože bych litoval jak utracených peněz, tak času, které kino zabírá . Za snahu a zajímavé zpracování dávám 40% ()

cabaday24 odpad!

kdyz neco neumim, tak se do toho pokud mozno neseru pane Jandourek!!!!! jo a jeste k "hercum": vetsi armadu zoufalcu uz sem nevidel, ach jojojo ()

tribys

jedna hvězdička za snahu přinést do českého filmu něco nového neokoukaného...to se tak nějak daří, ale příště by to chtělo něco, co nenosí nápis nestravitelná nuda. Mimochodem hrozně dlouho jsem nelitoval utracených peněz...jako v tomto případě... ()

TommmyT

Koukam, že budu jeden z mála, kdo napíše že se mu to líbilo. Možná je to tím, že mam rád filmy pro děti a mládež a filmy dobrodružné. Tak jistě, není to žádný velkofilm alá Indiana Jones, ale na naše poměry to je dobré. Navíc když si uvědomím, co dneska vzniká kolikrát za blbosti, je Maharal rozhodně nadprůměr. Možná by to přesně bylo na tři a půl hvězdičky, ale hodnotím i to, že takový druh filmu u nás opravdu dlouho nebyl a dá se to v pohodě zkouknout až do konce. Jediné co se mi nelíbilo, byl samotný konec, ty přání na lavičce, to bylo vážně přehnané. Jinak je scénář dobrý, nic se netáhne, vše dobře odbíhá, kamera a režie také dobrý. Někdo tu psal něco o špatném hereckém výkonu Barbory Seidlové-není to jistě extra výkon, ale toto není umělecký film na Oscara a zde mi její výkon rozhodně nevadil. Co jsem si všiml, tak z Adriany Neubauerové je v současnosti kočka, škoda že není v součanosti ve filmu moc vidět. Jinak ostatní herci jsou vybraní dobře, hlavně pan Somr pro spestření divákova oka, ale i ostatní jsou fajn. Zaokrouhleno: není to žádný velkofilm a převrat v kinematografii, ale o to tady ani nejde. Hodnotím film ve své kategorii a je to dobrý počin, který tu léta nebyl a dopadl dobře. ()

ajlonka

Mě to přišlo jako fanastický film, na české poměry nezvyklý. Tím, že jsem historička, tak je to pro mne dost zajímavé téma. Celou dobu filmu jsem byla napnutá a trnulo ve mě dokonce i strachy. Vážně se tenhle filmek povedl a já k němu nemám co vytknout.... ()

Parsek

Dát 40% se mi zdá málo, i když hodně to hodnotím jako zajímavý pokus našich tvůrců. Scénář má dle mého mnoho pozitivních míst a za ty autora musím pochválit. Konec bohužel trochu vaření z vody, doslova. Zpracování místy kulhá. Problém mám s B. Seidlovou, její vědkyni jí nevěřím. Což nepovažuji za její chybu, ale chybu obsazení. Ale zábava to docela byla. ()

wewrka

Výborný rodinný film, pokud máte děcka kolem 10 let. Výborně jsem se bavil. Čtyři hvězdy. Těch 50% je podstřelených. Jestli máte rádi velkofilmy tak nechoďte na český... :) Výborně chycená atmosféra záplav, úvodní sekvence je potřebná, aby pochopila omladina o co jde. Závěrečný vtípek mě rozesmál naplno ??? Češi jako mořský národ ??? ()

desnik

Celý děj je zahalený tajemstvím...i divák je celkem v napětí a čeká, co se vlastně stane....a nakonec je závěr brutálně odfláknutý...to mě docela zklamalo.. ()

DannyBurino

Tajemná a hutná atmosféra jsou nejlepší části filmu. Samozřejmě jsou tam skvělé postavy, zábavné dialogy a práce s kamerou taky dobrá, ale to je tak všechno ostatní aspekty filmu se nepovedly. Akce skoro žádná a i když tak slabá, ubohý a nevýrazný záporák, žádný záporákův motiv k ukradení kamene mudrců a co je zač ta holčička co vezme ten kámen a proč bude tak divně mluvit? Podle mně to mohlo být mnohem lepší, ale mi jaksi neumíme moc natáčet skvělý filmy, jen průměrný. ()