Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiálny text distribútora)

TucinaxD

Nejvíce bych vyzdvihla přirozené herectví a propracované, i když ne přehnaně umělecké, záběry krajin. Děj se zpočátku trochu táhne, téma se zdá být omleté tisíckrát dokola, ale jak se problémy postupně vyhrocují, začíná to být nesmírně zajímavé a za dechberoucí katarzi na konci všechny nedokonalosti z počátku ráda promíjím. Sláma je takový náš český Lars von Trier. A taky nesmím zapomenout na úžasný soundtrack Vypsané fiXy, který mě na film přilákal. ()

ouf

V mé mysly se za boha nemůžou dohodnout myšlenky. Byls tady kvuli Rodenoj ? Byla to jen maloměstská deprese ? Ne , celkem přítomný , bezprostřední téma kde se děj začal ometat , a to je podle mnaa veliká škoda , kolem nevyrovnanosti Geislerový a ne a ne přestat. Dost mě zamrzelo , že Jirka Mádl nedostal více prostoru ale v tom třošku co mu bylo dopřáno opravdu ukázal co umí . Cestou z kina si víc a víc uvědomuji jak Karel zvládl na výbornou a nutí diváka k soucitu . Jasný - v první scéně vám začne půlka vás říkat , směj se a nahlas , at to všichni slyšej ale ta lidskost řekne ne , to ne , vždyt si to ani trochu nezaslouží . Opravdu hluboce procítil postavu . Dost mi to připomnělo Skeletona , krále bouří , kterého si zahrál v jedné hororové pohádce , taky to byla postava co dejchá a vy to slyšíte přes hradní příkop.On je jeden z mála co hraje charismatický slizouny. Určitě na to zajděte před plátno , jeden z lepších českej filmů posledních let hele. ()

želvis

celý film jsem čekal na to až se objeví nějaká zápletka, něco o čem film bude....... bohužel pořád nic a nic a najednou konec. Pokud by se struktura filmu dala definovat jao zápletka-rozuzlení-závěr tady není vubec nic. Obrovské zklamání, obrovská nuda. Mrzí mě že jmena jako Geislerová, Mádl, Roden nejsou zárukou kvality filmu, i když jejich herecké výkony byly dobré. ()

Chobotano

Čekal jsem víc, hlavně po stránce příběhu je to slabé ve srovnání se Štěstím i Venkovským učitelem. Dílčí věci i jednotlivé figurky jsou tam zajímavé, ale nepovedlo se je spojit v kompaktní celek. Za zmínku stojí opět výborný Jaroslav Plesl. ()

Lama.Tlama

Mně osobně se film líbil. Ten kdo nemá rád styl Bohdana Slámy, nechť na tento film od kina nechodí! Podle mého, byl tento snímek trochu nadlehčenější než ty předchozí a to hlavně tím, že je v něm více vtipu. U scén jako je ta s nasazováním slimáků do zahrádky nebo předání náhodného šutru se slovy "Tohle ti posílá Mistr." se člověk zasměje. Pak jsou zde samozřejmě i scény, kdy se chce člověku až brečet a má pocit bezradnosti. Myslím, že je třeba se na celý film dívat s nadhledem a nehledat v každé scéně přehluboký smysl lidské existence. K názorům, že postavy a děj vůbec nikam nesměřují: ne každý příběh musí mít jasný úvod, zápletku, vyvrcholení zápletky, vyřešení zápletky a závěr. Já osobně velice oceňuji herecký výkon Karla Rodena. Je to zřejmě otázka vkusu, ale já sem si postavu zmateného Karla oblíbila, jelikož mi přišla úsměvná. Sice bych na něho nešáhla (slizké vlasy a stále stejný svetr by mě odradili i od podání ruky), ale byl vtipný. Uplně jsem v něm viděla všechny ty snílky, kteří si myslí jak našli smysl života, rozumí přírodě a žijí v souladu s vesmírem a přitom jsou to naprostí zmatenci mimo realitu. ()

boticelli

Kdyz mi tri ze ctyr hlavnich postav lezou cely film na nervy, nemuzu dat vic nez 2 *. Nastesti talent Ani Geislerove mi zprijemni i sebehloupejsi film. Prave za ni prvni * a druha * za posledni scenu filmu ( jen snad asi 3 minutky ), jinak jsem cely film koukal na nudne epizody ze zivota nezajimavych ( prastenych ) lidi. ()

sportx

Jak můj komentář uchopit? Pokud by tam nebylo hvězdné české obsazení, jednalo by se o nízkonákladovou nudnou tuctovku, která je horší než, nějaké všeljaké hrůzy z holywoodu. Nuda. Ani jsem nějak nedokázal pojmout myšlenku a hlavně proč, k čemu, jak, kde. Vůbec nevím. Horší už snad bylo jen podobenství Strom Života s Pittem. Tvorba těchto filmů má za následek to, že lidi prostě na český šunty chodit nebudou. ()

Stransky

Divný, fakt divný. Takový jako nevěrohodný, a to zdaleka nemluvím jen o úplně přeťáplý závěrečný scéně. Třeba proč by se naprosto zemitej Plesl kamarádil s ezoterickým ufounem Rodenem? Co mají ti dva společnýho? Ano, nic. Ale pankáč Mádl je výbornej a titulní píseň od Vypsaný fixy je taky fajn. Celkově ovšem špatenka, chvílema se mi chtělo nevěřícně smát v místech, kde to Bohdan Sláma (asi) rozhodně neplánoval. ()

karmalat

Hodně velká deprese, až na hranici kýče a snesitelnosti. Nicméně jako samostatné příběhy hodně silné. Ale bylo to tak na slabé 3hvězdy, ale závěrečná katarze mě naprosto dostala a podle mého názoru posunula film o úroveň výš. Ale to je jenom můj názor. Takže těžko dívatelné, ale nakonec docela silné. proto 4 hvezdy. ()

Khotzilla

Zaujalo mě to tvrzení, že jde o "drama / komedie" - o komedii mám tedy trochu jiné představy. Jinak ovšem další snímek Bohdana Slámy, který tvrdě rozdělí příznivce a odpůrce jeho poetiky. Prolínání syrové reality a toho, jak se s ní srážejí typické slámovské figurky lůzrů, kteří se do své neradostné situace dostaly svou vlastní vinou, s napřirozenem. Přitažlivé nejednoznačností a až provokujícím impulsem o všem přemýšlet. Na jedné straně třeba brilantně ztvárněný příběh nevěry, bez černobílého nazírání a moralizování, na druhé obskurně nepraktická postava senzibila, výtečně podaného Karlem Rodenem. A nečekaně experimentální a zajímavá hudba od jinak přímočaře rockové Vypsané fixy. ()

nihiliste

Opět klasický Bohdan Sláma se svým již několikrát oprášeným melancholickým stylem, který ale stále baví. Několik lidí, kteří ať už svými chybami nebo souhrami náhod žijí těžký život ve svém zvláštním světě plném nástrah, zmatku, malých radostí i velkých potíží, příchodů a odchodů. Pohled do jejich nitra, do jejich světa. Škoda, že tu chyběl Pavel Liška, který by svým přesvědčivým, osobitým hereckým stylem skvěle zapadl a určitě by dokázal ztvárnit některou z postav. ()

Von Kempelen

Konečně (snad po několika letech) českej film, kterej se mi opravdu líbil. Je pravda, že Bohdan Sláma točí spíš seriál než jednotlivý filmy, ale to vůbec není na škodu, když v každým "dílu" umí zahrát na trochu jinou notu. Herci super, dokonce i Aňa, kterou jinak moc nemusím. A jako starej punk musím taky kladně zhodnotit muziku, původně jsem se bál, že tam bude jen ta (ne zrovna punková) Vypsaná fixa, ale k zaslechnutí byli i N.V.Ú. nebo S.P.S., takže další hvězda navíc... ()

Thomrius

Mě se tento snímek líbil, je to ze života, žádná vymyšlená scifi! Scéna z auta, kde je Mádl vytočený a snaží se předjíždět mě nahnala opravdu husí kůži. Bravůrná kamera! Kdyby mě tam tak neuvěřitelně neštval a chvílema dost nenudil Karel, tak by bylo hvěždiček 5. 85% ()

k.rakonos

Zajímavý film, chvílemi na pomezí komedie, chvílemi téměř depresivní drama, přesvědčivé herecké výkony hlavních hrdinů, dobrá kamera a jako bonus chytlavý song od Vypsané fixy. Jako film určitě nezklame. ()

Lucky Eda

Celkem zajímavý příběh o vztazích v rodině. Až na Karla ten mě fakt nudil pak mě dojalo,že snad jednou řekl něco rozumnýho a ke konci asi opravdu byl nějaký duchovní či co.Bez toho Karla bych se snad bavil víc.Něco tomu chybí bylo to takový utahaný nevěděl jsm zda jsem mrtvej nebo u toho usínám. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)