Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

bubun

Mimo jiné mě šíleně sral vypravěč, který v dabované verzi říkal věty typu "děti navázaly křehké přátelství" nebo "koukla se na něj a imponovalo jí, jak nemá komplexy z toho, že nedodělal právnickou školu" - no, dobře, takhle to řečeno nebylo, bylo tam něco jako "nebyl z něj znát komplex z neúspěchu", ale stejně. Neměly by tyto pocity být patrné právě z umění herců? Vypravěč tomuto filmu v mých očích ubral 1,5 hvězdy. Další půlhvězdiičku ubral konec, kde si všichni naráz jako mávnutím proutku uvědomili, že to, co mají, je jediné na čem záleží a že to všechno byl jen úlet. Stejně jako tehnle film. ()

Goldenhair

Vztahová dramata poslední doby mě většinou nedokáží nijak strhnout. Ale tohle bylo skvostné. Celý film jsem seděla doslova jako přikovaná. Vztahová mozaika lidí z amerického předměstí, kteří se touží vzepřít svému osudu, aby se cítili opět "živí“, ale přitom nejsou schopni nebo spíš nechtějí dospět a smířit se sami se sebou je pro diváka intenzivní, chvílemi až mrazivou, ale zároveň nesmírně osvěžující podívanou. Nic zde není černobílé, žádný charakter nevyčnívá, nikdo není hodný ani zlý. O tomhle snímku budete přemýšlet ještě hodně dlouho po skončení... ()

M-arta

Little Children mi vlastně s velkým odstupem v čemsi připomněly jiný nezapomenutelný americký film - Štěstí (1998). Jenže tohle plynulo lyričtěji, méně zběsile, bez vtípků a snad i opravdověji. Zlaté pravidlo "méně je někdy více" se určitě vyplatilo a ještě umocnilo lidskost, kterou snímek vyzařuje. ()

Cushing

Venkoncem dobrý film s velice pokaženým koncem, který jde na vrub scenáristům. Navíc mám výhrady k některým hereckým momentům (a nesmyslně napsaným promluvám) Kate Winsletové (především koitální scéna, kdy poněkud nepřesvědčivě vzdychá a ptá se milence na jeho manželku, jestli je hezká apod. - bulshit!). Bavil jsem se dlouho dobře, ale především kostrbatý scénář mi zážitek pokazil. ()

elle

Tak u tohoto filmu váhám. Připadá mi to jako výborný film, ale nemám ho ráda. Vím, že si ho budu pamatovat, ale pochybuju, že si ho budu chtít znova pustit. Možná kvůli Kate Winslet nebo kvůli pozoruhodné herecké kreaci zvrhlíka Ronnieho. Mám pocit, že pokud by Sarah nehrála vždy autentická a člověčinou pulsující Kate Winslet, tak bych potížím Sarah nevěnovala ani deset minut - tedy dívala bych se, ale takhle jsem se ji snažila pochopit a chvílemi jsem měla pocit, že vyjadřuje něco, co dobře znám. Hůře mi z toho vycházi Brad - nebyl ani excelentně obsazen ani napsán. Za to jak ublížil své manželce (velmi působivá Katty Jennifer Connelly - zvlášť když pochopila...) bych mu vrazila pár facek. Pro mě to byl možná citlivý (ale hlavně k sobě)a hezký chlapík, ale životní srábek, parazit (a trochu kazí taťkům na mateřské pověst). Říkala jsem si, že bych mě možná více zajímal příběh z pohledu jeho manželky Katty (možná by z toho Brad vyšel hůř než Sářin internetový mužíček). Sarah má více důvodů být nespokojená v manželství, protože její manžel působí jako nefalšovaný blb, nicméně její soběstředný odstup od svého dítěte mě udivoval a byla jsem ráda, že malá Lucy citové zrání své matky přežila. Postavu Brada i Sarah spojoval pouze jakýs nejasný pocit nenaplnění (ach ta paní Bovary), možná zahozených ambicí a nepotkaného štěstí (K tomu trochu chemie), ale jako většina lidí si své štěstí neuvědomují (nebo to, že štěstí jim nikdo nedá jako zmrku na plovárně) a hledají ho někde vně. Příběh byl velmi dobře a stylově odvyprávěn, ale jak čas ubíhal, měla jsem dvě ústření postavy stále méně a méně ráda (samo za sebe mluví, že ač pro pedofily nemám potěšení, lidsky nejsilněji nakonec díky her. představiteli, ale i v kontrastu s ostatními působí on) a těšila jsem se právě na ty boční linie příběhu a byla zvědavá, jak se budou protínat. Zvrhlík Ronnie naopak příběhem rostl a rostl. Jeho romantická schůzka (a zvláště její "vyvrchlení" ) charakterizoval pro mně můj pocit z většiny postav. Žena na schůzce Ronniemu vylévá srdce a řekne mu, že on vypadá jako hodný člověk (jako z romantického filmu) a pak se podívá, co to Ronnie dělá.....prostě každý hledá hlavně to svoje potěšeníčko a je jedno, komu se tím ublíží.To tento film pro mě říká velmi srozumitelně a neúprosně. Na začátku se mi zdáli Brad a Sarah jako dva mladí, sympatičtí lidé, kteří se na sebe hezky smějí, z recese se políbí, aby vyvedli z míry znuděné udrbané paničky na lavičkách, pak si uvědomí přítažlivost mezi sebou (dost klasická situace,), pak jsem se na ně mohla podívat trochu blíž a udělalo se mi špatně, tak jako v Ronnieho autě. Prostě ne že by mě samo o sobě pohoršoval jejich poměr (filmy o nevěře bývají velmi zajímavé a já mám psychologické studie ráda), ale jejich citový chlad k lidem kolem, Bradův k manželce, Sařin k Lucy mě rozčiloval a když místo záchvěvů svědomí přišel absurdní nápad s útěkem (vzhledem k povrchnosti jejich vztahu, jak ukázal konec), tak jsem s nimi skoncovala. Jsme všichni takoví egocentričtí sobci? Brrrr...Nejsilnější momenty fimu pro mě byly Ronnieho příchod domů po matčině smrti, Ronniho schůzka a závěrečné vyvrcholení v nočním parku. Prostě je to skvělý film, jinak by mě nevytočil, ale vzhledem k tomu, že se mnou hejbnul nemůžu momentálně dát Bradovi a Sarah víc než 3, Todd Field ale fakt umí točit. () (menej) (viac)

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Mam tě rád Mendesi, tvoji Americkou krásu, i tvůj Nouzový východ, ale tohle je rána na solar. Pecka do břicha co tě připravuje o trůn na poli "suburb drama". Předešlý režisérský počin Todda Fielda jsem stále neviděl a tak je pro mě obdivuhodné s jakou suverenitou zvládá kočírovat tenhle bobtnající cirkus pod váliem a ještě házet oku lahodící nápady jako jsou třeba všechny záběry na fotbalovém hřišti. Je škoda, že vedlejší herci (nejenom provařený Jackie Earle Haley, ale hlavně Phyllis Somerville a Noah Emmerich), předvádějící opravdu obdivuhodné hereckké výkony, jsou ve stínu Kate Winslet a Patricka Wilsona. Jo a je to jenom mezi náma, protože tenhle film skoro nikdo v mém okolí neviděl. 85 % ()

DonHUS

Prakticky skoro bezchybné vztahové drama. Technicky i herecky perfektní, pomalé tempo a téměř žádná hudba dobře zachycuje znuděnost hlavních postav. Jenže ze začátku nudí i diváka, než se do filmu ponoří. Nakonec i postava pedofila, která se zdá být nejprve navíc, do příběhu dobře zapadne. Přesto mají Little Children dlouhou stopáž, protože se občas zbytečně zabývají epizodami vedlejších postav. Také by se film obešel bez vypravěče (a to se mi podobný styl v 500 dní se Summer líbil). Zklamáním je trochu i finále, které se snaží příliš okatě propojit osudy všech postav (a v případě Brada mi přišlo celkem nelogické). Přesně na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami, tudíž 70%. ()

venison

Nádherné melodrama z reálného života s výstižným názvem. Příběh o lásce, sexu, přátelství, maloměstských vztazích, úchylkách, nepochopení, netoleranci, dospělosti, sebeobětování a hledání sama sebe.. Kate Winslet naprosto nepřekonatelná.. Film má přirozené tempo, nenásilné zvraty, správnou dávku "moulovitosti" a je skvěle natočen. Nic jiného než plný počet si nezaslouží :-) ()

rockwoman

" Minulost změnit nemůžete,ale budoucnost to už je jiný příběh. A ten někde musí začít..." Několik lidských osudů propletených do sebe. Sex je kořením života.V tomhle případě dost trefný. Nahá Kate Winslet s nahým Patrickem Wilsonem oddávající se divokému sexu při zvuku drnčíčí sušičky na prádlo. Samozřejmě že předtím se ještě museli chvilku otrkávat než došlo k tomu co bylo předem jasný už od začátku. To mě hned připomělo scénu kdy Sarah( Kate Winslet) přistihne svého neukojeného manžela s přilepenýma tangama u nosu jak právě onanuje nad fotkama virtuální samice.Takže nahý Patrickův zadek atd je dostatečná útěcha nebo pomsta? Jen se nezamilovat to potom člověk teprve začne bláznit. Trochu mě bylo tý neukojený unuděný Sarah líto že v tom bohužel začala lítat,protože na Bradovi bylo vidět že on to měl úplně jinak,snad jen ke konci tam možná nějaký ten záblesk byl,ale ještě že ten konec dopadnul jak dopadnul................ A pak je tu taky pedofil Ronald žijící se svou matkou, momentálně jediným blízkým člověkem který se ho nebojí. Jakákoliv ztráta je ale bolestná a každý se s ní vyrovnává po svém. Nebylo to špatné...prostě jeden takový reálně namixovaný příběh ze života o manželským stereotypu...chuťi okusit zakázané ovoce...skrytých touhách které se většinou odehrávají za zavřenými dveřmi........ ()

Pajkenzi

Dobrej film napínavý dramatický až teda na ten konec. Lepsi zakončení ale asi to tak melo byt podle nazvu filmu.Kate je filmu dokonalá, role jí pasuje. Musím říct že mě i bylo toho uchyla líto, měl totiž jen mámu která ho měla opravdu ráda. ()

dANo

Príbeh Brada a Sarah je len časťou toho, čo všetko sa odohráva v jednej štvrti na predmestí... (výborný úvod, kde Sarah opisuje svoju nechuť k životnému štýlu na predmestí:). Sarah má manžela, ktorý má svoju úchylku, Brad namiesto štúdia pozoruje skateboardistov, vo štvrti žije so svojou matkou čerstvo prepustený pedofilný exibicionistický úchyl, ktorého všade naokolo prenasleduje a diskredituje prepustený a nezamestnaný policajt a množstvo ďalších zaujímavých postáv, ktoré vychovávajú, alebo sa správajú ako malé deti. Výborný záver je plnohodnotným vyvrcholením tohto nadpriemerného filmu. ()

Brandon

Myslím, že k plnohodnotnýmu ocenění filmu musí mít člověk za sebou nějaké zkušenosti z manželství, musí zažít na vlastní kůži, když se láska postupem času mění na zvyk a člověk touží tomu všemu uniknout a zase ŽÍT. Jenže pak vám osud vrazí facku, která vás ze snu probere a dojde vám, že už vlastně nejste malé děti. Pro ty, kteří to ještě nezažili je k dispozici vypravěč, kterej jednání aktéru trefně popisuje (asi moje nejoblíbenější postava:-). ()

fefee

Pozoruhodne natočená klasická romanticko nevernícka dráma o živote zase jedných nespokojných a trápiacich sa rodičov... Celkom slušné drama. (3,5*) ()

cross

Český překlad názvu filmu překvapivě sedí s mými pocity z tohoto poutavého příběhu - všichni dospělí, do jednoho, dělají někdy věci jako by ani dospělými nebyli...Jeden pláče protože chce být s mámou, chlapeček a holčička si navzájem ukazují pohlavní orgány (...a nejen to...:), další šikanuje bezmocného chudáka atd....Je to tak...tohle lidé v životě dělají - vracejí se prostě ve svém počínání ke své nejpřirozenější podstatě - dětství - i když o tom třeba neví a neuvědomují si to....Todd Field to ve svém filmu zachytil tak přesně až mě z toho mrazilo - bezchybné herecké obsazení se kterým tuto mozaiku lidských osudů jednoduše procítíte je základem na kterém musí být postaven každý dobrý film..Když ale navíc přidáte poutavý a originální styl vyprávění, skvělou práci s kamerou a jako vždy v daném typu filmů hypnotický hudební doprovod Thomase Newmana, nemohu ohodnotit jinak než plným počtem...Milé a lidsky příjemné překvapení - resp. film ve kterém toho můžete najít tolik pravdivého až se vám z toho bude chtít plakat.... ()

strelenaL

Velmi dobře pojatý filmový námět. Divák dostane během chvíle první klamnou indicii, která má nakonec své opodstatnění a rozhřešení. I dospělci potřebují někdy upustit z těla přebytečnou páru. Taky se někdy potřebují chovat jako puberťáci zbavení smyslu a disciplíny. Jaké následky to tedy potom bude mít na život, který doposud žili? ()

Gallagher

Téměř perfektní film. Sice se jedná v podstatě o slabší Americkou krásu s více postavami, ale sám za sebe mohu říct, že už dlouho mě tak komorní snímek neoslovil. ()

Roseinka

Nejdřve bych začala tím, že Kate Winslet nezklamala, ostatně tak jako vždy. Je prostě úžasná. Jinak tenhle film mě fakt překvapil. Nesnáším témata, ve kterých se objevuje nevěra a hlavně mi pak jsou postavy, jež jí provádí, velice nesympatické. Ovšem tohle bylo něco jiného. Příběh mě upoutal a nepustil až do konce. Miluju psychologické filmy a tenhle víc než naplnil mé očekávání. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz