Broken

Kamera:

Erik Wilson

Hudba:

Mortiis

"BUDEŠ POKRAČOVAT?" ptá se kdesi uprostřed lesů tajemný cizinec s puškou Hope, která si právě vylovila z vlastních střev do břicha zašitou žiletku, aby si na poslední chvíli přeřezala škrtící smyčku kolem krku. A Hope bude pokračovat. Bude pokračovat, protože jinak se nikdy nedozví, co udělal všehoschopný cizinec s její malou dcerkou... Nízkorozpočtové britské hixploitation. (choze)

Hellblazer

Broken bol pre mňa jeden z najočakávanejších filmov, bohužiaľ to nakoniec nedopadlo najlepšie. Trailer sľuboval "gore as hell", avšak po skončení filmu zistíte, že všetky scénky, ktoré stoja za zmienku sú práve tie z traileru, čo by nebol problém, pretože nepotrebujem masaker nonstop 90 minút, ale problém nastáva vtedy, keď zvyšok filmu je vyplnený poväčšinou nudnými dialógmi, ktoré nikam nevedú. Vizuálne je na tom Broken na svoj rozpočet veľmi dobre (500 000 USD je na dnešné pomery niečo neuveritelné), maskéri odviedli vynikajúcu prácu, podobne aj herecké výkony sú na takýto film na slušnej, avšak nie dobrej, úrovni. Určite nejde o zlý film, má svoje skvelé momenty, ale to medzi tým je až príliš nudné a nezáživné a pritom stačil trošku zaujímavejší príbeh, aspoň sa dozvedieť čo to o únoscovi a mohlo to byť oveľa lepšie, takto môžem film doporučiť len fanúšikom nízkorozpočtových exploitation. 70% ()

misterz

Tak neviem. Asi som už čo sa týka hororov tohto typu príliš rozmaznaný, alebo možno presýtený. Mňa to až tak nenadchlo. V prvom rade, neviem kde sa nabrala myšlienka, že ide o hixplo, to teda určite nie, skôr explo, ale veľmi nevýrazné. Netvrdím, začiatok bol v tomto smere akýmsi prísľubom, keby sa aj ďalej pokračovalo v tomto duchu, asi by som bol spokojnejší. Čoskoro po úvode však snímok krvavé scény takmer úplne vypustí a snaží sa ísť viac do psychologickej roviny. Žiaľ nevyšlo to podľa mojich predstáv, na to tu bola slabučká atmosféra, chýbal tomu hlbší nápad a v neposlednom rade aj prepracovanejší scenár s presvedčivejšími hercami. Tiež tu chýbala aj akási mytológia a vysvetlenie okolo toho záhadného chlapíka z lesa a jeho potreby unášania a týrania žien. Celkový dojem preto na priemer nestačí. 45/100 ()

J*A*S*M

No... čekal jsem tedy lepší hororový zážitek. Pochválil bych dost reálně vypadající násilí a jeho důsledky... a to je vlastně tak všechno. Vše ostatní je buď průměrné, a tudíž si pochvalu nezasloužící, nebo v horším případě podprůměrné - především herci - trpící hrdince jsem nevěřil ani nos mezi očima a záporák na mne taky nijak nezapůsobil. Film sráží hlavně několik takřka neskutečných logických kiksů (SPOILER: Když už se konečně dostaly ke klíčům a rozeply řetězy, proč toho psychouše alespoň nepřivázaly, když ho neměly to srdce zabít? Dokonce dvakrát!), kvůli nimž jsem chvíli uvažoval pouze o dvou hvězdičkách. Závěr nakonec výsledný dojem vylepšil, takže 60%. ()

matestlust

Film považovaný za exploitation, ikdyž na tento specifikovaný subžánr je Broken stále(podle mého názoru)moc slabý kousek. Ikdyž to od začátku vypadá na ultramaskr-hned první scéna je opravdu delikátnost pro milovníky řádného gore, škoda jen, že se film nedrží stejného tempa i po zbytek své minutáže.Přes polovinu sníku je to jen nuda a nuda.navíc hlavní hrdinka uvažuje opravdu někdy hodně debilně.Alespoň že ten konec vše zase trochu okoření.Pro mě celkem zklamání. ()

darkrobyk

Žiletky na těle, žiletky v těle.... ,,Nechoď tam, není to bezpečné!" A co myslíte, že ta blbá kráva udělá? Čekal jsem poněkud rychlejší odvaz, dostal jsem psychologické drama plné magorů. Kdyby se hlavní hrdinka nechovala jako ultrakráva, která každou příležitost k odplatě nevyužije, možná bych se trochu slitoval. Pár gore efektů je slušných, velice pěkný je začátek, slušné je i zakončení. To co se odehraje mezi tím je však vata, co není ani skelná, ani střelná. Mrzí mě, že autoři neudělali nic pro to, aby divák s obětí soucítil. Osobně jsem se těšil, až to schytá naplno. Korunu všemu pak nasazuje trapný blábol: Podle skutečných událostí. Tomu snad už proboha nikdo nevěří. Laciná reklamní fráze snímek potápí ještě hlouběji. Ale jak říkám, pár momentů se našlo, k tomu les, takže 2* p.s. po vyříznutí jazyka, pokud by nebyl třeba zataven rozžhaveným železem, by se člověk zadusil krví... ()

• První film produkční společnosti Dimension Extreme. (t.mon)