Netradiční drama vypráví o jednom němém nájemném vrahovi (Ha-kyun Shin), kterému není nic svaté. Být vrahem je jeho parketa a je v tom hodně dobrý. Vraždění lidí si přímo užívá. Jednoho dne se v baru potkává se sympatickou dívkou a náhle se jeho styl života mění. (Kamca_)

vitekpe

Vyvazeny a dobre gradujici zanrovy mix, tak, jak to korejci umeji...nejdriv akcne-komedialni "pulp" styl, ktery prejde v melodramaticky vyhroceny zaver, ktery je ale prece jen trosku predvidatelny... Nicmene to vubec nevadi, film je to moc pekny. Urcite se da jako odpocinek doporucit. 4+ ()

DavidS.

Tohle opravdu umí jen Jihokorejci - vezmou hrdinu, co vypadá jako jojo, obohatí ho bizarními a směšnými kamarády, přidají prvky absurdity, milostnou linku, flashbacky a na závěr z toho vykřešou syrové a dojímavé drama, kde každý prvek této žánrové koláže padne přesně na své místo...O audiovizuální stránce mluvit netřeba... ()

Seti

Zpočátku celkem slibně se tvářící záležitost, jež mě postupem času čím dál víc iritovala, a to především svými rádoby odlehčujícími prvky (policie...WTF?). Příběh byl navíc uměle nafouklý (celá linie s dítětem byla podle mě zbytečná) a ve druhé půli film naprosto ztratil tah a stala se z něj rozvleklá nuda. Čekal jsem to vážněji lazené a povšechně mnohem zajímavější. ()

Chipsonator

Fajn oddechový film na večer, který sice nepředvede nic nového co se týče asijské filmové tvorby (například akce je tu až příliš průměrná ve srovnaní s ostatními filmy od Korejců) ani to ničím nezadupe diváka do židle (ikdyž konec je velmi fajn a mírně vás to posadí) ale na tu noc to zabaví. 60% PS: Ikdyž čím víc času ubíhá od shlédnutí, tím víc se mi ten film líbí a líbí. ()

evil_ryu

Temný thriller až noirovských rozmerov. Ha-gyun Sin už zas hrá nemého, no hrá to opäť výborne. Komediálne vsuvky sú veľmi vtipné, no občas trochu rušivé. (Napr. pri záverečnej scéne, traja muži v aute.) Veľmi pesimisticky ladený, ale vynikajúci film, aký som už dávno nevidel. ()

dude1

"Jediná spravodlivá vec v živote je, že zomrie každý." Nemý nájomný vrah so skvelými hláškami odohrávajúcimi sa v jeho mysli sa snaží našetriť na operáciu,aby mohol hovoriť. Chce byť toreador, ale v Kórei sa býčie zápasy neorganizujú a tak si svoje umenie s nožmi cvičí na ľudských terčoch. Zábavný film okorenený pamätnými výrokmi hlavného hrdinu s nutnou dávkou drámy,ako to kórejci zvyknú robiť. Mňam. ()

jorgus

tohle dilko me minulo..hlavne prostredni cast snimku mi prisla vlazna a celkem nepotrebna, kdyz uz to zacalo mit spad a zacolo me to zajimat tak prislo finale a konec:)..hlavni postavy me byli celkem nesympaticky, opravdu muzu rict ze jsem se vic nudil nez bavil..nebyt prijemneho finale tak jdu jeste nize:( ()

agassi68

Typická kórejská filmárina. Nájomní vrahovia sa fotia na brehu útesu, špeciálne metódy vraždenia, nechýba zápletka s peknou ženou a celé je to podfarbené melancholickou hudbou. Samozrejme nesmie chýbať tragický koniec. Tak to mám rád.. ()

Radek.SCH

Korejci jsou asi příliš ovlivnění americkými bijáky, které mají zpravidla do dvou hodin (evropské jeden a půl). Mám s korejskými filmy vždycky stejný problém: dobrý námět, perfektní rozjezd, slušné nápady, ale na ty dvě hodiny se to tak rozvleče, že tomu ke konci dochází tempo a zápletka přešlapuje na místě, jen abysme skončili v potocích slz. Němý zabiják - super. Work with swords - bezvadné. Vzpomínky na děctví - povedené. Humor - na jedničku. Sexuální scéna - u Koree nevídané. Tak jak je možné žese to ke konci zvrtne v tak nepříjemnou záležitost, která se navíc snažila ohromit s "šokujícím" zjištěním se zubem, když jsem to věděl po prvním flashbacku? - 70 % ()

Perr

Příjemný film o němém nájemném vrahovi jsem si užíval od začátku až do konce, po většinu filmu se jedná o úsměvnou komedie, která se v závěru mění v romantické drama, naštěstí však více žánrů filmu neškodí a v příběhu působí přirozeně. ()

Moiraine

Na začátek nutno zmínit, že příběhově to žádná sláva není. Děj je hodně přímočarý a předvídatelný. To ale nevadí, protože hlavní hrdina dokáže celý film utáhnout. Přestože je němý, tak vše, co se děje, vypráví a komentuje. Je to další z řady sympatických zabijáků a vůbec nevadí, že neznáme jeho jméno. Ono celkově tady padá problém se zapamatováním si jmen postav, protože skoro žádná z nich nám své jméno neprozradí. Občasné vtipné momenty na mě dobře fungovaly a líbil se mi i hudební doprovod. A překvapivě mě tenhle snímek na konci dojal víc, než mnohé 'dojemné' romantické filmy. ()

Sykon

Další z korejských zabijáků na filmovém plátně, tentokrát je však němý. Což mu ovšem nebrání celý film komentovat, a to s nadhledem a až nečekanou dávkou vtipu. Stejně tak se ve filmu vyskytuje množství nečekaných vtípků, které dělají ze zabíjení lidí vlastně docela zábavnou práci. Děj je sice dost předvídatelný, ale v únosné míře, a ačkoliv se konec neubránil tradičnímu "zvratu", tentokrát je nicméně vidět, že to jde i bez zbytečného a veskrze falešného patosu a slzopádů ze všech stran. Jen mě trochu mrzí, že víc prostoru nedostal baleťák - kolega hlavního hrdiny a minimálně stejný sympaťák. ()

rundmg

Ja teda nevím, možná jsem divnej, ale od začátku skoro do konce jsem se řechtal, drama to bylo asi jen posledních 15 minut. Každopádně ten film na mě zapůsobil velice a po Death Proof'u to byl nejlepší film co jsem viděl na letošním MFF v Karlových Varech. Geniální! Za pět ;-) ()

Tetsuya

Hodně zábavný film o takových (ne)normálních zabijácích, kteří píší básně, tančí stejně dobře jako zabijí a holkám dávají na památku svoje zuby. :-) Perfektně natočené, skvělá hudba (soundtrack musim mít), sympatičtí herci a jedna asijská kráska. Po Oldboyovi, další stylová jihokorejská pecka, říznutá naprosto šibeničním humorem. :-) 90%. ()

RigorMortis

Poctivý mix melanchólie a drámy (a občas komédie, niektoré hlášky stoja za to) v podaní nemého nájomného vraha, ktorý nás ako rozprávač sprevádza celým filmom. Nie je to typická dráma akú by ste videli v kinách, no atmosféra naozaj stojí za to. ()

Lish84

Z asijské kinematografie toho moc na kontě nemám a když o tom tak přemýšlím, bylo Bez slitování vlastně můj první korejský film. Připomnělo mi Killera od Johna Woo, což je mix akčního filmu a romance. Korejští filmaři jsou ale násilnější a také přidali pořádnou dávku ulítlého humoru. Tento mix dohromady skvěle funguje a tvoří zábavný "divný" film. Bohužel co se týče stylovosti, tam Bez slitování pokulhává a to zejména ve scénách soubojů (kde to logicky vadí nejvíc). Což o to: aktéři sice možná předvádějí pěkné stylové kousky, ale tvůrci už je nedovedli stylově natočit a sestříhat. Souboje nevtáhnou, nepřikovají do sedaček a působí zmateně. Žádný "balet" se nekoná. Nicméně: i když koření je slabé, pořád se jedná o dobře chutnající pokrm :) ()

muti

tento film nemoze byt nikdy viac ako lehky nadpriemer, neviem koli comu davaju ludia trebars i 4*. film sa taha tak ako zenska s deckom za hlavnym hrdinom. kedze on je drsny zabijak tak nema problem prichylit obe stratene duse k sebe. vsak co... s tematikou matadora nechapem ako sme sa dostali k anglickemu (!) soundtracku Oh Bella Ciao, ktory je to viac nez offtopic. okrem poslednych 15 min som uz cakal kedy to konecne skonci, aby som mohol dat 3* a ukoncit tuto fake dramu. suhlas s: Flipnic ()