Koushirou pracuje ve firmě zprostředkovávající sňatky, ovšem sám nemá s partnerskými vztahy příliš dobré zkušenosti. Jednak se již před lety rozvedli jeho rodiče a jednak jej zrovna opustila přítelkyně. V trudné náladě cestuje vlakem do práce, přičemž si povšimne středoškolské studentky, která při vystupování vytrousí předplacenou jízdenku. Koushirou za studentkou vyběhne a jízdenku jí vrátí. Druhého dne cestou z práce, když třímá v ruce dva volné lístky do zábavního parku, ji potká znovu. Tento romanticko-psychologický seriál o netradičním vztahu je adaptací pětidílné mangy. (yenn)

Chrizo

Anime co nám radí žít okamžikem a nehledět na tabu společnosti. To co se v počátku jevilo jako absurdní se stává možným a dokonce přijatelným. Koi Kaze má úžasný vývoj charakterů a nádherná kresba ještě umocňuje depresivní beznadějnou atmosféru. Tohle anime se do mých top 5 rozhodně nezapíše, ale je to další anime které vás donutí přemýšlet což se zas tak často nestává. ()

ikilledjenny

Dokonalá psychologie postav. Naprosto úžasná vztahovka. To jak Koushirou bojuje se svými city, snaží se ze všech sil, ale nakonec stejně podlehne, je naprosto uvěřitelné. Příběh o lásce bez ohledu na společnost. U Yosuga no sora jsem psala, že jsem na incest asi moc prudérní, ale tohle bylo naprosto něco jiného, tak lidského, tak uvěřitelného. ()

darthvader77

My si nevybíráme koho milujeme. Jaime Lannister by tenhle seriál měl hodně rád. Je to můj první zářez do anime, které je zasazené do "reality" a nemá společného nic s sci-fi, fantasy, akční atd. A je to výborná vztahovka obě postavy jsou vykresleny naprosto fantasticky. I když je v tomhle teda vidět japonská, kdovíproč obscese v pedofilních incestních vztazích (sprofanované do té míry, že se to objevilo i v SAO částečně), tak se nejdná o žádnou prasečárnu. Jak vlastně člověk má bojovat se svými temnými pudy? Jak člověk má jednat, když ho přitahuje něco, co by nemělo? Vývoj vztahu na obou stranách je vykreslen naprosto fantasticky. Přiznám se, že sem jim nefandil, ale ne kvůli to mu, že bych jim to nepřál, ale kvůli tomu, že jsem věděl, jak těžké to může být (extrémní problémy takového svazku jsme viděli v GoT). Konec je otevřený tím správným způsobem a myslím si, že je na každém si promyslet, jak pokračovali. ()

3KAVKY

Je to obtížně zpracovatelné téma, ale tvůrci přišli na to, jak vytvořit něco přirozeného a pěkného z něčeho zvrhlého a odporujícího zdravému rozumu. Incest Koushiri s pouze 15. letou Nanokou je podán tak, že divák pomalu fandí jejich vztahu i přesto, že mu vzadu v hlavě bliká varovné světýlko. Další předností seriálu je zcela jistě otevřenost a detaily běžného života. Krom toho, co tady kolegové již popsali, mě osobně okouzlil detailík, když Nanoka usla nad pletením svetru a probudila se s otlačeným čelem. Samotné postavy jsou sympatické a veskrze lidské. Trochu jsem se až bál jaký neblahý osud jim scénaristé přichystali, ale závěr byl šťastný nebo aspoň podle toho, jak který z vás nahlíží na tuto problematiku. Není ovšem lehké na Koi kaze koukat nezúčastněně a s odstupem. Je to až příliš živý příběh. Téměř za 5 hvězdiček. ()

dudo24

Bolo to fajn, ale nielenže som veľmi ťažko nachádzal porozumenie s hlavnou postavou, ale jej riešenie situácií sa mi celkom priečili. Protagonista seriálu Koushirou bola ukážka toho ako sa nemá žiť. Aj preto hodnotím slabými troma hviezdami. ***SPOILER*** Miesto akceptovania reality, snahy postupne sa pohnúť vpred a objavovania nových možností v živote sa Koushirou najskôr uzavrel do seba, potom zanevrel na svet a nakoniec stiahol do svojho vlastného smutného univerza ešte aj inú osobu, ktorá bohužiaľ nemala ešte toľko životných skúseností aby vedela, že sú aj iné alternatívy. Spolu môžu šťastne žiť v tejto ilúzií, dokým Nanoka nebude staršia a nezistí, že to čo sa stalo nebola osudová láska, ale iba pochopiteľný dôsledok vtedajšej situácie. Toto bol dôvod prečo som sa nevedel vcítiť do situácie Koushira. Teraz prichádzajú tie veci, čo mi vadili. Prvé bolo to, že nikto okolo dvoch zaľúbencov nechápal danú situáciu, že divné by bolo skôr to, keby by tí dvaja nezačali mať o sebe predstavy. Oháňali sa tam slovom „súrodenci“, absolútne ignorujúc fakt, že mozgu je jedno akú má druhý človek DNA, ale príbuzného pre teba robí neustály kontakt s danou osobou od útleho veku. Samozrejme, že chalan v dvadsiatych rokov nezostane chladný, keď sa mu do domu nasťahuje pekné vyvinuté cudzie dievča. A samozrejme, že baba v zápale puberty bude pokladať cudzieho chalana, o desať rokov staršieho s ktorým zdieľa domácnosť, za najviac kool človeka a že hocijaké prejavenie náklonnosti bude pre ňu najväčším šťastím. Napriek všetkému, tieto samozrejmosti okolitým dospelým osobám unikali. Druhé bolo to, že romantika medzi Koushiroum a Nanokou nemala hĺbku. Boli vyobrazení ako dvaja ľudia ktorým sa len búria hormóny. Nenašiel som tam nič kvôli čomu by som si pomyslel: áno tí dvaja patria k sebe. Absolútne nič. Koushirou bez hocijakého života mimo svojej práce a Nanoka ktorá v podstate ani nemala ešte vybudovanú vlastnú osobnosť. Nič ich nespájalo, iba to, že sa nachádzali v rovnaký čas na rovnakom mieste. Tretie bolo to, čo som už načrtol na začiatku. Koushirou, ktorý odmietol chytiť do rúk zodpovednosť a následky života, do svojho existenčného bordelu zatiahol aj nevinnú Nanoku, ktorá viditeľne ešte nemala najmenšie poňatie o žití, a odoprel jej tak možnosť normálneho vývoja. Keby bol Koushirou iný človek, tak tá posledná veta by možno neplatila, ale ako sme mohli vidieť, tak varenie a upratovanie v domácnosti miesto stretávania sa s rovesníkmi, klamanie kamarátom a rodine miesto úprimných rozhovorov a neustáli stres zo spoločenského odvrhnutia, o to viac v Japonsku, nie sú ideálne podmienky pre budovanie svojej osoby. Ak by mal Koushirou vyriešený svoj život, Nanoka by disponovala aspoň základnou osobnosťou, spolu by mali nejaké hlboké spojenie a porozumenie, podporoval by ju v sociálnom a osobnostnom rozvíjaní, tak by som si asi povedal, že: fuck it, daj si spraviť vazektómiu a buďte šťastní. Situácia bola avšak úplne iná. ***END SPOILER*** ()

Alwirian

Dlouho jsem přemýšlel, co k tomuto seriálu napsat. Navíc Subjektiv a Yenn shrnuli většinu duležitých informací. Přesto si nemohu pomoci, musím něco napsat - ten seriál se mi doslova vypálil do mozkových závitů...a do srdce vlastně taky. Vztah hlavních hrdinů je netradiční a někoho by mohl pobouřit a dojít tak k odsouzení. To by byla velká škoda. Podle mého názoru není jejich vztah tím nejdůležitějším faktorem, ač jistě velmi důležitým, proč se na tento seriál podívat. Nejzásadnější je vývoj postav...a to především hlavního hrdiny. Nepříliš užitečným životem proplouvající hlavní hrdina Koshiro se najednou dostává do konfliktu s vlastním svědomím a životem. Po (a vlastně i před) rozchodem s bývalou přítelkyní je naprosto lhostejný a citově nevyzrálý. Až setkání s Nanoko a její vyprávění o problémech s láskou (pubertálně naivních - je jí 15 let, kdo z nás byl jiný že?) probudí v hrdinovi emocionální sebereflexi. Chování Nanoko je zdánlivě nevýrazné, nicméně realisticky odráží styl výchovy dívek v Japonsku a celkově v asijských zemích - pracovitá, trochu submisivní, starající se o domácnost. Jejich "láska na první pohled" (ano, je to láska na první pohled, ač to tak nevypadá), je podána nenásilně a uvěřitelně. Dokázal jsem se ztotožnit s pocity obou hrdinů (pocit rozervanosti mezi láskou a tradičním významem slov "normální láska - společensky přijatelná"?) a velice dlouho jsem přemýšlel, co bych na jejich místě udělal já sám. Jenže takový osud by musel člověk prožít a proto říkám: Čert vem konvence...přál jsem jim každou vteřinu jejich štěstí a lásky! Hodnocení: 10/10 - Top v drama/psychologický PS.: Ale pomyslně dávám půl bodu dolů Koshirovi za laxnost...mel by se víc snažit, aby si Nanoko zasloužil. ()

Morely

Musím uznat, že tento seriál mne velice překvapil. Otevřeně řešit takové téma jako je incest, je samo o sobě dost nezvyklé. Co ale překvapení mění v pět hvězdiček? Je to způsob vyprávění. Celý seriál, nakreslený jemnými barvami a možná trochu (podle mého) naivní kresbou, ukazuje příběh jedné lásky, která není úplně nevinná ani přijatelná společností. Přesto zde autoři nikoho neobviňují, ale ani se nesnaží o nějakou zromantizovanou představu "láska přemůže vše". Dávají nám příběh, který někoho snad pobouří a ve kterém je stále cítit těžkost celé situace, ale na druhé straně ukáže něco hezkého a citlivého, snad až něžného. ()