Válečného veterána z Vietnamu hledá policie. Uprchlík se nakonec schová ve filmovém štábu, kde potřebují kaskadéra, jelikož jim předchozí při nehodě umřel. Zvládne bývalý voják tuto náročnou roli?  Cameron je bývalý voják a skrývá se před policií. Jednoho dne se ocitne u natáčení filmu v mořském letovisku a megalomanický režisér Eli Cross ho přinutí, aby pro něj pracoval jako kaskadér, kvůli nahrazení kaskadéra, který se utopil při natáčení nebezpečného akrobatického kousku. Protože se Cameron potřebuje úkryt, práci přijímá a zamiluje se do herečky Niny Franklin. Poznenáhlu však začne mít obavy, že Eli pro něj zamýšlí stejný konec jako pro jeho předchůdce... (oficiálny text distribútora)

Stegman

POZOR SPOILER! Mortak tu píše o průhledné metafoře na trauma o Vietnamu. No, já v tom vidím tedy o dost víc - ten motiv o Vietnamu dokonce jen jako vedlejší. To hlavní vidím ve vztahu režisér-štáb. Bezohledný režisér všem způsobuje příkoří a oni si to nechávají líbit. Proč? Protože ho mají za poloboha, který právě vytváří svůj majstrštyk. Jistě, oni to podstupují ve jménu vyššího principu: doufají, že maestrovo dílo zanechá výrau. Ale opravdu cíl světí prostředky? Jsou špatnosti ospravedlnitelné tím, že se díky nim vytvoří výjimečné dílo? A i kdyby dílo nakonec skutečně bylo výjimečné, jak dlouho takové vydrží? Relativizace hodnot byla v prostředí továrny na (")umění(") ukázána ve své plné nahotě. ()

mirec88

K tomuto filmu som sa dostal náhodou a veľmi ma prekvapil. Skvelé výkony pre mňa neznámych hercov, hlavne šialeného režiséra Petera O´Toola a zaujímavý námet smrti vo filme umocnili vo mne výborný filmový zážitok. A aj keď to malo vyše dve hodiny, vôbec som sa nenudil. ()

Han22

Tohle byl teda divný film. Mladík prchající před policajty zakotví u filmu, kde se stává kaskadérem a oblíbencem režiséra. Ten je něco mezi Spielbergem a Edem Woodem, kdy člověk netuší, jestli točí naprostou sračku, nebo geniální dílo, je naprostý magor/umělec a možná i budoucí vrah. Hlavní hrdina se tváří půlku filmu totálně psycho a netušíte proč vlastně utíká. A film? Naprostý mišmaš. Ze začátku krimi, na konci skoro thriler, je tu spousta válečných scén (v rámci natáčení), přepálená romantika, komediální scény, místy divadelní přehrávání, nechybí trošku traumatu z Vietnamu a dramatické a komediální scény se střídají i v rámci jednoho rozhovoru. Žánr? Řekl bych absurdní drama, které mě ovšem bavilo, hlavně především famóznímu O´Toolovi, který do toho nejspíše dal zlozvyky každého režiséra se kterým dělal. A Railsback taky nebyl špatný. Solidní 4*. ()

MickeyStuma

Krapet naivní příběh z prostředí filmových kaskadérů během natáčení filmů. Hledaného válečného veterána najme režisér jako náhradu za kaskadéra, který se během natáčení utopil. Jak jednoduché ukrytí před policií. K tomu nějaká ta romance a teorie o nebezpečí ze strany režiséra a je hotovo. V námětu je dokonce skryto i protiválečné poselství. Kupodivu si po tolika letech od svého vzniku snímek stále drží zábavnost. Zásluhu má nejvíce Peter O´Toole v roli režiséra, který si vychutnal každou vteřinu. Steve Railsback coby hledaný veterán je jen svůj. Jeden z mála filmů, který stárne hodně pomalu. ()

mira.l

3 nominace na Oscara?!? Za co, proboha? Za tuhle dvouhodinovou bezduchou slátaninu? Ne, děkuji, jednou bohatě stačilo. Když mě film nebaví od samého začátku, jen těžko to v jeho průběhu něco změní... ()

Kunderion

Jeden z prvních filmů, na který jsem šel tehdy s čerstvou občankou jako na mládeži nepřístupnej. A šel jsem na něj tehdy aspoň pětkrát… lístky do kina v tý době u nás v Chomutově stály 6-8 Kčs a film se hrál několikrát denně. A asi mě z něho podvědomě nejvíc pro život inspiroval Peter O´Toole jako "všeho schopnej" režisér... i když Barbara Hershey taky, pochopitelně. Jsem rád, že jsem na něj po několika desetiletích narazil na DVD a dal si opáčko - opravdický "filmy o filmu" miluju. ()

VelkejViktor

Škoda, námět suprovej, ale provedení katastrofální, strašná nuda. Tolik zbytečné vážnosti a jen pár světlých momentů. Ale překlad slova fanfuckingtastic na fantasticko-prdelózní je pokladem českého dabingu. ()