Lantana

Lantana je exotický keř rostoucí v tropických oblastech. Na první pohled krásná rostlina s pestrobarevnými květy. Pod povrchem této krásy se však ukrývá hustý trnitý porost. Lantana je hlavním symbolem psychologického dramatu, které odhaluje labyrint vztahů, vášní a podvodů protagonistů tohoto netradičního kriminálního filmu. Ústřední postavou příběhu je detektiv Leon Zat, který se cítí provinile, protože podvádí svou ženu. Rámec kriminálního příběhu využívá režisér jako kostru pro podrobnou studii vztahů čtyř manželských dvojic. Tajnosti a lži těchto dvojic se různým způsobem proplétají s Leonovým vyšetřováním a vyhrocují jeho osobní krizi, již musí vyřešit. Každá z postav příběhu má něco, co musí skrývat před ostatními podobně jako keř lantany... Hlavním kreditem filmu jsou především výborné herecké výkony hvězd Kerry Armstrongové, Barbary Hersheyové, Geoffreye Rushe a Anthonyho LaPaglii v roli detektiva Zata. Snímek byl oceněn sedmi cenami Australského filmového institutu, včetně ocenění za nejlepší film a scénář a několika cen za herecké výkony. Kromě toho se film stal vítězem v pěti hlavních kategoriích Australských nezávislých filmových cen. (oficiálny text distribútora)

jafuska

zbytečně dlouhý příběh který se prolíná s různými přběhy, až vznikne jedna část, tohle mě bohužeo nijak nenadchlo, žádné drama se nekonalo, hudba špatná, ale přesto dávám tři hvězdičky, asi jsem u tohoto filmu hodně shovívavá ()

Dinsberg

I přes někdy až příliš utahané tempo se hlavním protagonistům vzájemně dost šmodrchají vztahy. Mnoho našich známých se mezi sebou zná a my o tom kolikrát ani nevíme. A právě z těchto vztahů mohou vznikat osudové životní situace. ()

ona.takova

Kriminální zápletka - jako vedlejší motiv snímku, pro mě je to spíš o křehkosti důvěry. Ať už v partnerském vztahu nebo kamarádském. ()

Queendom

Viděno v buse Student Agency po cestě z Brna do Prahy. A koukám, že brněnskej dabing se zas vyznamenal, páč z tohohle podle všeho ne úplně sračkoidního filmu demeci udělal. Dávám dvě, páč jsem chvíli spala, tak aby to bylo fér. ()

Muzaffer

Podobně jako v Magnolii sledujeme osudy celé řady lidí, které se v určitých chvílích vzájemně prolínají. Tím ale podobnosti obou filmů končí. Lantana je hlavně o vztazích, které už mají nějaký ten pátek za sebou a už dost skomírají a o lidech jak se s tím vypořádávají. Film má hodně pomalý rozjezd, ale postupně mě dostal a druhá polovina filmu byla super filmový zážitek. Řekl bych, že ještě o dost větší dojem to udělá na člověka, který žije v nějakém dlouhodobém vztahu. Možná za nějakých 20 let přihodím 5. hvězdičku... ()

Pete

Velmi neotřele vystavěná vztahovka lidí, kterým už láska k partnerovi pomalu vyprchává, nebo vyšuměla už dávno, funguje skvěle. Lehká kombinace s detektivkou trochu skřípe, ale je originální, scénář zajímavý. Herecké výkony velmi dobré, i LaPaglia vystřihl toho troubu přesně. Důvody, proč to u mě Lantana nakonec těsně nevytáhla na 4*: 1) Příliš se vleče, a to neodůvodněně - není to žádný art. 2) Což s tím souvisí - režisér filmu nevtiskl žádný vizuálně ani jinak zvláštní vlastní styl. 3) Působí to, jakoby v Sydney žilo jen cca 10 lidí, kteří do sebe navzájem neustále vráží na ulici, a přitom se neznají - těch náhod tam zkrátka bylo už trochu moc. ()

LuckyK

Zdánlivě nudné a dusné tempo, velmi pomalu plynoucí pro ty, co jsou zvyklí na americké filmy tři čtvrtiny filmu se jakob ynic neděje a pak...Myslím, že skvěle vystihuje australskou atmosféru a především typické Sydney, velkoměsto a zároveń nudnou vesnici. ()

Funky Figo

Lehce nadprůměrný film, dobré herecké výkony, celkem podařené vykreslení vztahů mezi manžely, ale do sekce krimifilmů nebo trillerů, bych tenhle příběh, i přes tu mrtvolu nazačátku, rozhodně nezařazoval :), ***1/2 ()

Gregor_Samsa

Civilní, takže realistické, s napětím, ale uvěřitelné. Takový obyčejný film – byl to vůbec film? Vše, co se dělo, se mohlo reálně stát. Vyhořelé vztahy za zenitem, kde se místo mluvení mlčí a žije ze zvyku; poločas rozpadu je dávno za námi. Po překročení vztahového rubikonu to už nikdy není takové – to je asi pravda. A v houštinách australské buše leží tělo, které tam nemuselo ležet… zkratka byla sice delší, ale o to horší cesta, řekla by A. Dávno tomu všemu jest. Smůla? Osud? Náhoda? Takhle to v životě chodívá… Uvěřitelný film, příjemné kytarové vybrnkávání. Film, kde delší stopáž nevadí; buduje atmosféru. Like! [80%; 2021-01-16 Home sweet home] ()

kolodej1

pro mě tedy velké zklamání, přitom si na vztahové filmy potrpím. Ale to se netýká tohoto filmu. Pro mě je to velmi mdlé, málo emocí, zbytečně rozvleklé tempo, kdy se dlouhé minuty neděje prakticky nic. Herci vesměs nesympatičtí, všichni jsou neustále depresivní, žádné odlehčení. Když k tomu přičtu nepříjemnou muziku, tak jsem neměl důvod film ani dokoukat do konce, což se mi stává jen zřídka. A srovnání s Magnolií, to jako vážně? Tenhle film jí nesahá ani po kotníky. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá vzťahová dráma, ktorá nás postupne zasvecuje do labyrintu vzťahov medzi niekoľkými manželskými pármi. Každý z nich má svoje problémy a boľavé miesta. Psychologičke Valerii s manželom zavraždili dcéru, policajt Leon je neverný svojej žene s Jane, ktorej manželstvo sa už rozpadlo a Nikovu rodinu trápi len nedostatok peňazí. Produkcia nie je žiaden Hollywood, ale aj tak je atmosféra veľmi dobrá. Napriek udalostiam netlačí na thriller a výborne dokresľuje náladu. Medzi hercami je len jedna hviezda, Geoffrey Rush, no všetci svoje role hrajú veľmi dobre. 75% ()

Sopholojong

Film, ktory si nevie vybrat, ci chce byt psychologickou dramou (nad)priemernych australskych rodin, alebo kriminalnym thrillerom s jednym nervackym vysetrovatelom. Nezavislacina, ktora dava malo priestoru Hershey a Rushovi, od ktorych som prave chcel vidiet famozne vykony. Sustredenie sa na milostne pletky nevyrazneho LaPagliu, navstevy psychologicky jeho zeny, ci svojraznych susedov (jednych bez, druhych s detmi) tomu ubera divacke body. Uvodny zaber dokaliceneho zenskeho tela v krovi "lantany" jediny perfektny. ()

Mezerník

Druhá Magnolie to není - nejvíc mi asi vadil celkový chlad toho filmu, nemožnost ztotožnit se s alespoň jednou postavou - všichni tam jsou nesympatičtí (hysteričtí a jinak afektovaní či nevyrovnaní lidé, řízení v opilosti apod. :-) Přesto nakonec zajímavý snímek, přinejmenším ze zvědavosti (jak to dopadne)... 70 % ()