Brána draka a tigra

• Slovensko Strážcovia Dračej brány (viac)

Příběh vypráví o třech mladících, kteří bezmezně věří v pravdu a spravedlnost. Dostane se jim do rukou medaile, která v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu. Je majetkem jedné z největších zločineckých organizací. Tři bojovníci proti bezpráví se tak nedobrovolně stanou součástí napínavého souboje mezi dobrem a zlem a aby uspěli, musí předvést to nejlepší ze svých bojových schopností. (ČSFD)

MickeyStuma

Kterak se tři mladíci rozhodli bojovat proti bezpráví a útlaku. Akční snímek plný bojového umění od ostatních ničím nevyniká. Jednoduchý příběh a velké množství prezentace bojůvek na nejrůznějších místech. Asi málokdo by řekl, že je snímek natočen na základě komiksu, který je v Číně fenoménem, takže není divu, že tam byl zfilmován. Celkovému dojmu však bohužel kazí množství CGI efektů. Na určitých místech jsou nepatřičné a svým způsobem zcela zbytečné. Dá se pochopit vizuální přiblížení ke komiksu, ale zkrátka, ne vše, co funguje v komiksu či v kresleném filmu , zároveň funguje i ve filmu hraném. Avšak jako ryze zábavný akčně dobrodružný film se dá s přehledem skousnout se všemi svými aspekty v rámci žánru. Pro fanoušky daného komiksu to může být naprosto skvělá podívaná, pro ostatní jen další obyčejný akčňák s bojovým uměním. https://cloud10.todocoleccion.online/comics/tc/2016/05/09/13/56692568_32424705.webp ()

GrgaPitic

Po svižném nástupu se děj začíná ubírat směrem který zřejmě "zhulenému" (lepší případ), nebo "hloupému" scénaristovi připadal naprosto "cool", což někdy může být zábava, ale zde je to přesně naopak. Film se snaží obsáhnout všechny situace, které bývají běžně v bojových filměch k vidění (pomsta, klaďas, záporák, napravený záporák, trauma z dětsví, zlepšující se kung fu jednotlivých postav, samozřejmě zcela dokonalý učitel), ale bohužel z toho vzniká naprostý paskvil, počínaje naroubováním zbytečných postav do děje (zřejmě aby si zahráli všichni přátelé a přítelkyně producenta) a konče závěrečným soubojem s bossem, který jako kdyby přišel ze zcela jiného filmu. Místy výborné technické zpracování je pohřbíváno scénami za které by se styděla triková studia i před deseti lety. ()

Ronyk7

Asi nejlepší bojový film posledních let a není náhoda, že se toho účastní hlavně Donnie Yen. Tento Borec prokazuje kvalitu už pěknou řádku let. Ve filmu je jen jedno trochu hluché místo, jinak se zde řežou pořád. Co se týče choreografie soubojů tak ta nemá jedinou chybičku. Až to Donniemu přestane kopat tak je jasné, čím se bude živit. Všem fandům bojových filmů vřele doporučuji. DONNIE FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 18.12.2007 ()

Tamten

První půlka filmu působí velmi dobře, jak po stránce dějové, tak co se soubojů týče. Bohužel v druhé části se do soubojů začne míchat magie a tím se z pěkných soubojů stává jen sled triků. ()

zberatel

Akcne wire-fu sekvencie plus ten farebny look minus slaby scenar o ktory ani moc v tomto zanri nejde sa mi veru paci :), ale Donnie ako sa tvari ze je teenager a iba o kusok starsi ako mladsi "bracek" Nicholas je samotne na velky usmev. ()

KdG

Celkem slibný začátek , ale pak je to děsně ukecané, málo akce a trochu jsem se ztrácel v postavách kdo je kdo. ()

Pharlap

Slušný akční nářez, který se velmi slibně rozjede hned od prvopočátku, aby pak zklidnil, sem tam nějaká bitka, opět rozjezd na konci, úklon zemřelému mistrovi u jeho urny a finito. Chybělo mi tam více z toho příběhu. Více děje. Něco, co by mne fakt jako chytilo. ()

Vykuk

Donnie Yen je prostě frajer a vždycky mě akorát naštve, když ho vidím v nějaké té ulétané japonské ptákovině. Tady to je sice taky (což je škoda), ale je to zabaleno do příjemného fantasy kabátku a až na závěrečný fajt s dost trapným záporákem jsem si tu jízdu fakt užil. Dost akce, dobrá hudba a choreografie. Nad příběhem netřeba moc přemýšlet, kdo by to u bojovky taky čekal:) ()

anyonecek

Hodně slabé. Je to sice docela dobrý akčňák, ale ten příběh to je hrozné. Navíc cpát tolik efektů do tak pěkných původních bojových scén to byla veliká chyba. Navíc Donnie Yen tu nic moc nepředvedl. Závěrečný fight tomu zdaleka nepřidal. ()

cinema_cz

Primitivní a sem tam zmatený děj slouží jako oslí můstek k celkem povedeným bojovým scénám. Plochost dialogů by mohla zachránit větší porce akce, jenže ve výsledku je jí tu méně než šroubovaných promluv, které nezapřou comicsovou předlohu filmu. 60 % (Ci 01/2008) ()

TomasB

Ve filmu je dvou minutová pasaž, kde mistr z pagody leci a uci Tygra a Turba. Pripadalo mi to jako skvele intro nabusene pocitacove hry. Kdyby cely film, mel jenom tyhle dve minuty, tak bych dal sichr 4 hvezdicky;) ()

lektvar

Ani samotnému filmu sa nezasmejete. Nieže by to bola komédia, ale je to tak neskutočne emocionálne impotentné, že ku koncu už neveríte, že sa herci vôbec stretli, nie to postavy. * za vizuum * za choreografiu * za chlapcov, na ktorých sa setsakramentsky dobre pozerá. ()

djbarrel

No jasně, děj je hooodně slabý, efekty k pousmání a těch rozbitejch polystyrenovejch zdí ... Nicméně film se až tak vážně nebere, jde jen o přehlídku extra kung-fu, v němž vede hlavní záporák jenž je kombinací Supermana a Batmana, se kterým si to může rozdat jen Drak. Ostatní postavy jsou ve filmu jen proto, aby dostali od toho nebo onoho pořádnou nakládačku. Já jsem se u filmu bavil, příjemná oddechovka na víkendový podvečer. 80 % ()

benny159

Príjemný akčný kung-fu bojový fantasy film, pekne prepracované bojové scény, a že ich nie je málo. Samozrejme občas troška prehnané, ale to mi nejako nevadilo. Postavy pekne vypracované, dej riedky, ale o to krajšie boje, ktoré boli pastvou pre oči. ()

djcremo

Trochu nudný dej a na môj vkus málo akčný. Čakal som od toho nejakú dobrú kombináciu kung fu a fantasy, ale ako si im to nevyšlo a ja som bol s toho mierne sklamaný. ()

jopal

Neviem cim to je, ale nebyt toho zaverecneho finale, dam tomu 1 *. Fakt nemusim filmy, kde ide horda buchacov na jedneho a v rade poctivo cakaju, az na nich dojde rad a hlavny hrdina im nalozi... A to lietanie vzduchom bude nejaky narodny azijsky sport, ako u nas alkohol, alebo co... ()