Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiálny text distribútora)

vancho

I keď tento žáner nepatrí medzi moje najobľúbenejšie, film sa mi naozaj páčil. Jeden z najlepších filmových výkonov Georgea Clooneyho a fascinujúca Tilda Swinton. Okrem krimizápletky, je pozoruhodné zobrazenie "krízy stredného veku" Clooneym, čo doviedol k úplnej dokonalosti v ďalšom filme "Lietam v tom". ()

Patr1k

Dlho som sa odhodlával k tomuto filmu a som v úžase, skvelé herecké výkony (oskar Tildy Swinton zaslúžený), dráma ako má byť a ten záverečný dialóg...čerešnička na velmi dobrej torte, jediné čo by som vytkol je dlhá stopáž (niektoré scény boli nudné a zbytočné). ()

Honzad007

Velmi kvalitní podívaná. Clooney herecky roste do velkých rolí, Michael Clayton je jednou z nich. Divácky zábavný snímek i celá zápletka, skvěle vybroušené drama s minimem chyb nebo hluhých míst, stavící na kvalitním příběhu a uvěřitelném herectví. Přesto je styl vyprávění překvapivě jiný, možná ne tolik strhující, ale naopak s možnosti výrazného uvažování a spojení se s hlavním hrdinou nad jeho velkým morálním dilematem. Od úvodního monologu až do finálního pohledu na Michael Claytona v taxíku jsem se snímku nepustil a s uspokojením jsem na konci konstatoval, že "tohle bylo sakra dobrý!". Snad jen moje subjektivní nesympatie vůči Tildě Swinton na její Oscarem ohodnocený výkon moc neskočily. ()

rey17

Dobrá kamera, zvuk, standartní Clooney, lehce nadprůměrná Swinton. Podivné, nevyrovnané tempo a napětí. Slabinou tohoto filmu je scénář a ne příliš originální téma filmu... ()

SelfishMan

Dlouhá, šedá monotónní, neskutečně pomalu ubíjející a unavující nuda. Když bych usekl první hodinu a čtvrt, tak by mi asi nic nechybělo a možná bych šel o nějakou tu hvězdu nahoru. Michael je sice asi frajer největší, příběh má rozhodně něco do sebe, ale to podání mě prostě nedokázalo až do dvou třetin filmu absolutně nějak strhnout a vtáhnout dovnitř. Hodinky jsem kontroloval častěji, než pokročilý prostatik onu místnost a měl jsem co dělat abych to vydržel a nevytuhnul. Příště až nebudu moct usnout při dlouhých zimních večerech, vím kde hledat pomoc. Nechce se mi prostě věřit, že tohle je dílo toho stejného Tony Gilroye. 45%. ()

unclejack

V rámci žánru ide naozaj o nadpriemerný film - dokazujú to mimo iného aj výkony Toma Wilkinsona a Tildy Swinton, ale tematicky mi film Tonyho Gilroya nie je príliš blízky. Rozjazd je pomerne pomalý, veľa vecí sa vysvetľuje neskôr a človek potrebuje isté počiatočné znalosti ako východisko pri rozplietaní pomerne komplikovanej zápletky. Tony Gilroy ako profesionálny scenárista si samozrejme dáva na svoju prácu pozor, dá sa povedať, že všetky postavy sú výborne napísané a dôstojne zahrané - lenže s odstupom času si uvedomujem ako pomaly sa vlastne príbeh uberá kupredu. Pripodobním to ku koncertu, kde síce hrajú všetkých klasikov vážnej hudby, ale vás jednoducho uspávajú. Keby sa Michael Clayton uberal vpred trochu väčšou rýchlosťou - pomohlo by pár scén s poriadnym spádom - išlo by o ľahšie stráviteľnú záležitosť. Milovníkom Johna Grishama každopádne odporúčam. ()

987Castiel

Dráma ktorá vás prinúti od prvej sekundy sa stopercentne sústrediť a snažiť sa zachytiť čo sa deje. Zo začiatku menej prehľadné, no neskôr všetko krásne zapadá. Clooney a najmä Wilkinson si zakopali najvyššiu ligu. Kvalitné finále zachránilo niektoré slabšie pasáže. ()

buchannon

Velice kvalitní thriller o tom, že nikdo nestojí nad zákonem. Clooney zřejmě v životní roli. Tento film má podobné téma jako "Erin Brockovich" z roku 2000, ale Clayton je rozhodně temnější, je i modernějšího střihu a o něco víc mě bavil. Don't believe me? Just watch. ()

ste

Pro mě velké zklamání. Film se jen dlouze vleče, kamarád s kterým jsem byla v kině celou první polovinu prospal. Druhá byla o něco lepší, ale opět ničím vyjímečná. Jen další právnický fïlm, ve kterém se dozvíme, čeho jsou lidi schopni, když jde o peníze. Žádný překvapivý zvrat, žádný pořádný děj. Herci jsou dobří, což je důvod, že jsem nedala 2 hvězdičky. ()

Stealth2

Jak už zmiňuje POMO, nepamatuji se na podobnou, silnou otvírací scénu ve filmu. Při prvním shlédnutí jsem snad ani nedýchal...brilantní...a následné "ochlazení" v podobě suchého, precizně strohého telefonátu taky stojí za zmínku. Trojice herců Clooney, božský Wilkinson a neuvěřitelně přesvědčivá Tilda Swinton předvádějí v tomto FILMU excelentní výkony. Dvojice profesionálních "uklízečů" je taky parádní a velmi přesvědčivá. Z celého příběhu a samozřejmě z té causy je člověku tak nějak mizerně...dokonalý film se vším všudy !!! ()

Špinič

Film je veľmi profesionálne zvládnutý takmer po každej stránke, výborní herci, zaujímavá réžia, dobrý dej a scenár, v podstate nemám čo vytknúť, ale aj tak po skončení som nemal pocit na 5*, a neviem čím to je. Možno práve tým, že film je zasadený do prostredia právnikov, a to je pre mňa asi najmenej sympatická oblasť, možno práve preto som ostal pri 4*, ale ešte raz, nemám čo vytknúť. ()

gonzo

Chválím výbornou atmosféru, která mne k obrazovce doslova přikovala, i když mi příběh připadal dost plýtky a už mnohokrát viděný. ()

catr

Silný na nic si nehrající film,který má opravdu hustou atmosféru.Skvělé herecké výkony a žádný komplikovaný příběh který by ho brzdil.A závěr kdy je dostane je tak jednoduchý až s toho mrazí. ()

Abdera

Zmatená a chladná nuda. Po hodině filmu jsem se stále neorientoval v postavách ani ději, a měl jsme pocit že uplynul celý večer. Samotná zápletka není nijak zvlášť originální a celé je to jaksi bez života emocí. A například úvodní dialog je natolik afektovaný že působí spíš komicky. Taky se mi nelíbilo věčné opakování scén při přeskakování záběru do záběru. ()

Rastamania

Ne, tak toto opravdu není moje gusto. Jednotlivé části jsou v nejlepším pořádku, ale když je spojíme, připadá mi to strašně chaotické a celé takové neučesané. ()

pavont

Priznam sa ze som sklamany. Pomale tempo mi na zaciatku vobec nesadlo a len len ze som to nevypol po 20 minutach. V podstate ide o inteligetny thriller z prostredia pravnickych firiem ale beznemu konzumentovi vela nepovie. Nechapem oscara pre Tildu. Strieda vlastne len dva vyrazy cely film. ()

gizi

Tak toto je bohužel zase jedna americká tuctovka, která si hraje na VELKÝ film - známá hlavní postava (Clooney), další věhlasné jméno Sydney Pollack (jako herec) mají nalákat diváky, rádoby záhadný děj (tedy tím, že nám vše jen spíš naznačuje, než detailněji vysvětluje) navodit napětí. Ve skutečnosti je to spíš skoro podprůměrný snímek, který nevyniká snad v ničem. A samozřejmě nesmí chybět nějaká ta typická americká ptákovina (např.: do hořícího auta hodit doklady, hodinky a prsten a hned je přece (americkému divákovi) jasné, že hrdina v autě uhořel (to tělo se nějak stráví, ne?!). Vrcholem americké nabubřelosti a nesmyslnosti je 7 nominací na Oskara - z toho jeden Oskar udělen - za CO? 50% je skoro moc. Výborně vystihuje komentářem novoten. ()

zekon odpad!

Nevydržel jsem...ano...málo kdy se mi to stává abych ukončil film dřív než na samém konci. Připadlo mi to jako když se baví permanentně blbý s hluchým. Naprosto nelogické nikam nevedoucí tlachání naprosto o ničem. Nuda nuda nuda. Clooney v tomhle? Proč? ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (viac)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008