Michael Clayton je "vyjednavačem" jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoliv se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života. (oficiálny text distribútora)

saaaky

Neotřelé, povedené provedení a celkově velmi působivé zachycení atmosféry atp. Snímek na mne velmi zapůsobil. Vše je navíc podtrženou excelentním Clooneym. Za čtyři! :-) ()

Latec

Jeden z najlepších "politických" filmov, aký som kedy videl. Obľúbil som si koniec a pohľad na Clooneyho tvár. Kto to vlastne vyhral a čo presne? Mohol vyhrať viac, ale nebola by práve to úplná prehra? Na film sa veľmi dobre pozerá, má úžasný scenár a všetky tie veci, ktoré politická dráma potrebuje k impulzívnemu životu. Michael Clayton je dosť živý film (v celej tej rozťahanosti), a to je dobre. Naozaj ma nadchol krásny koniec, ktorý za to stojí. ()

Jevablo

V době, kdy hodnotím tento film, má na csfd 75%. A to je málo! Pokud jej lze k něčemu přirovnat, tak je to Memento, které je taky natočeno podobně "retrospektivně". George Clooney se nemusí uculovat a hned je to znát. Michael Clayton žije život profíka, kterého partneři v advokátní firmě vybrali na špinavou práci. Dělá ji dobře, ale rozhodně ne rád. Šanci všechno změnit dostává, když je zavražděn jeho kolega a (možná trochu i) kamarád...film, v němž není ani slovo navíc, každá scéna sedí, i ta, v níž se právnička korporace pokouší najmout vraha... ()

npZHALYkz

Člověk čeká, nechápe, nerozumí, nedává mu to smysl. Hodně přes hodinu trvá, než se začne chytat, a pak je vše najednou jak bleskem rozklíčováno. "Aha", řekne si po závěrečné katarzi. Tohle mě nedostalo. ()

fakáč

Vynikající vykreslení některých postav, hlavně zástupkyně U-North (Tilda Swinton). Ze ženských jde někdy větší strach než z mužů nebo ještě jinak - emancipované, ambiciózní a kariérychtivé ženy v pracovním prostředí bývají větší svině než chlapi. Celkově výborný thriller. ()

Misasek

Od prvních vteřin mě film zabral do děje a až do konce mě nezklamal...Závěrečná scéna Clooneyho a Swintonové byla toho důkazem.. ()

90125

Tento film ma bezpochyby umelecku ambiciu nebyt "beznym popcornovym filmom" a to sa mi paci. Mam rad filmy pri ktorych musim zbystrit svoju pozornost a pozobudzat mozgove bunky. Mam rad filmy pri ktorych je hned jasne, ze si ich budem musiet pozriet znovu aby mi vsetko "dokleplo". Paci sa mi, ze George Clooney ma tendenciu ucastnit sa takychto projektov, ukazal to uz viac krat v minulosti (Solaris, Syriana, Good Night and good Luck, The thin red Line). Dost dlho mi trvalo nez som sa zorientoval v pribehu, ktory ma ako taky vlastne az tak nezaujal. Uputal ma skor sposob jeho rozpravania. Scenar je napisany skutocne precizne. Ale najvacsie zradlo tohoto filmu je rola, ktoru hra Tilda Swinton. Minimalne zaverecna scena s nou je skutocne "lahodkova". Oscar za najlepsi zensky vykon vo vedlajsej roli je nepochybne v dobrych rukach. 75% ()

PSyk

povedené, uvěřitelné, efektní, chytré a především působivé. SPOILER! Pátá hvězda ale nebude - mám osobní problém s tímto výchovným klišé: Když je nejhůř, tak ti tvoje rodina (zde bratři) pomůže. ()

stepma

Když jsem po hodině přestala mít hokej v postavách, kdo s kým a proti komu a proč (za co je U-North zažalován?), začal to být celkem slušný film. Nerozhodně mezi 3 a 4 hvězdičkami. Za netypicky nadabovaného Cloneyho nakonec jen 3*. ()

kodwin

Film není tak "právnický", jak se tváří. Je to především drama o chamtivosti a bezohlednosti, která jde přes mrtvoly ... ()

Bogrant

Naštýlovaná krimi zápletka s jedným cool ''vyjednávačom'', nepochopiteľným odkazom a nezaujímavou pointou. Jediný moment na ktorý môžem alarmovať a ktorý mi zostane v pamäti dlhšie ako päť minút - úprimný pohľad do konských očí. Čo tým chcel režisér dosiahnuť, ospravedlniť sa za predchádzajúce minúty nudy? ()

Vandislav

Musím vyzdvihnout perfektní Cloonyeho výkon, na něm totiž tento film stojí. Pokud by totiž dostatečně přesvědčivě nezahrál procitnutí otrlého právníka, film by se rázem ocitl v jiné rovině. Příběh mi úplně nesednul. Mám totiž problém si představit právníka sedmnáct let pracujícího ve velké firmě, jak si najednou uvědomí, že dělá něco špatně. Přesto se film sleduje dobře a při jisté dávce víry v nepravděpodobnou lidskou čest si jej budete užívat. Tři a půl hvězdičky. ()

JoudaCZ

Výborné právnické drama s chytrým scénářem, působivým vizuálem a přesvědčivými hereckými výkony. Ti, kteří si vždy vědí rady se špinavými záležitostmi, mají své obyčejné osobní problémy. Ti, kteří jsou schopni v zájmu byznysu zajít velmi daleko, mívají někdy problém se s tím srovnat. A někteří se s tím nakonec srovnat odmítnou. ()

jirkalala

Dobrej film, Clooney snad dvě hodiny nepřetržitě v záběru - standartně kvalitní výkon, hodně pomalý rozjezd filmu - 30 minut jsem pořád nevěděl o co tam komu sakra jde(?), atmosféra 100% - specifická pachuť chlapů z kanclu, intrik, právníků, podlosti. Nakonec spokojenost. ()

Ed21W

Dobře udělaný film. Pomalý rozjezd a gratující závěr. Výborný, chladný, profesionál George Clooney. Dávám lepší čtyřku. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (viac)

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

Návrat Dr. Ryana a Dr. Jonese

08.07.2009

Dvě postavy, které proslavil Harrison Ford (pravda, Jacka Ryana si ještě před ním zahrál Alec Baldwin, ale svou pravou tvář získal agent až s Fordem), se pravděpodobně vrátí na plátna kin. Klepy o… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008