Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

Stíba

Vizuálně asi nejpůsobivější snímek co jsem doposud měl možnost shlédnout, stejně tak příběhem z mého úhlu pohledu velice zajímavé a dobře převedené do finální podoby. Jsem rád, že sem si tento film mohl vychutnat v kině což míru svého účinku na mě dozajista umocnilo. ()

Yancl

Z pohledu vizuální stránky určitě jeden z originálních titulů na filmové scéně. Animace je bravůrně zvládnuta a velice krásně se na tento typ filmu dívá. Děj je sice už parkrát obehraný, ale v tomto podání herců je to jiné/lepší. Nádherné obrázky nejsou vše, ale i tak považuji tento počin za vydařené dobrodružství(s nahou A.Jolie:)) [70%] ()

bolf!k

Hooodně hustý. Herci jak živý, i když to občas zaskřípalo, ale výsledek super. A myslím, že takovýmuhle příběhu ta počítačová anomace vyloženě sedla. 80% PS: Kdyby si to ke mě Angelina takhle štrádovala, tak bych asi taky podleh :) ()

Ssoumess

Ne tak marný jak jsem myslel. Když jsem slyšel že to má být animovaný jako polar expres, tak jsem si říkal že Zemeckis má už místo mozku z piva kostku. Ze začátku jsem si myslel že se dívám na intro nějakýho rpg, po deseti minutách jsem ovšem zapomněl že mi to má vadit a začlo mě to bavit. No a ve chvíli kdy se objevila nahá Angelína na tom filmu už nebylo vůbec nic špatnýho:) V konečným součtu jsem byl mile překvapen. Dopadlo to docela dobře a jsem rád, že nemusím posílat Zemeckisovi sprostej dopis, ušetřím za známku... 6/10 ()

towstit

Prva polovica ma naprosto odrovnala. Skvela akcia, dobre odvypraveny pribeh, animacia je super. Ale akonahle ten beowulf zostarol(myslim fyzicky vo filme), tak vsetko v tom filme islo rapidne dole, a nezachranila to ani zaverecna super akcna scena s drakom. Je to skoda, pretoze historicka fantasy tematika ma fakt bere. 60 percent. ()

pepa3rd

Tenhle film jsem tak trochu házel přes palubu. Nicméně, o to více mě překvapil, když jsem se odhodlal na něj podívat. Nebudu vyzdvyhovat technickou stránku, která je bezesporu vynikající, nebudu polemizovat nad animací herců počítačem, kde tvůrci stále stojí na půli cesty. Vyzdvyhnu to co je důležité a to je skutečnost, že mě film od začátku do konce bavil. Hrdinský epos, bez podbízivého moralizování a patosu, který sice nezůstane v paměti, ale o to raději se na něj někdy podíváte ještě jednou. Se čtyřma hvězdama to asi přeženu, ale tři mi přijdou nějak málo. Ta čtvrtá je tedy jako omluva za to prvotní podceňování :). 70 % ()

matt85

Epické, drsné a reálné. Tohle je nejméně "Zemeckisovský" film z jeho filmů, ale patří mezi ty lepší. Ray Winstone 4EVER! ()

lxbch

Líbí se mi, že Beowulf se nedrží zpět a z očí nestvůr si na svém meči dělá ražniči. Krve požehnaně, což bych na takový animovaný film předem netypoval. Král Hotgar podává díky svému představiteli charakterní výkon. A Angie? Kdo si počká, ten se dočká... :-) Jinak respekt před Beowulfem, který si v pár scénách osvojil matrixovské techniky boje (i když uznávám, že tolik let po Matrixu už je blbý psát o filmu, že kopíruje Matrix - tudíž, zapomeňme na to). Stojí za vidění. ()

deepspace101

Beowulf aneb Je třeba zabít Angelinu Jolie, ale nikomu se do toho nechce. A komu by se taky chtělo, že? :-) Na jedné straně jsou hrany severské drsnosti viditelně obroušeny, na straně druhé nevěřím svým očím, že v USA natočili velkolepý akční trhák neobsahující vůbec žádný patos. Jak to sakra Zemeckis dokázal?! Vždyť tím zbořil životní jistoty spousty lidí na celém světě. Jelikož nepatřím mezi otrlé diváky, chválím šokující, ale zároveň ohleduplné zobrazení drastičtějších výjevů (o ukousnutou hlavu či utržené končetiny není nouze), které je pro mne činilo bez problémů snesitelnými. Svou zásluhu na tom má samozřejmě i animace. CGI sice zrovna dvakrát nefandím, nicméně "videoherní" look se mi ve filmech většinou líbí. Přijde mi to sympatičtější než hraní si na realitu skutečnější než skutečnost. Animace je v Beowulfovi výborná – až na postavy. Kámen úrazu představují jejich prázdné, neživé pohledy, jako by všichni byli nevidomí. Také pohyby vypadají často divně a nepřirozeně (zběsilé uhánění na koni měli radši vynechat). Vida, v akčním žánru je pořád kam jít. A to jsem si začínala myslet, že už je pro mne mrtvý. ()

Dr.Cilka

Velmi prijemne prekvapenie. Od filmu som cakal nudu a pravdupovediac som si ho pustil viac-menej do pozadia. Cakal som, ze to bude nechutne komercne spracovana mytologia, ktoru mam inak velmi rad. No dej bol priamociary, bez zbytocnych rusivych momentov a dristov hlavnych postav. Vizualna stranka na 1. Takze suma sumarum u mna **** :) ()

ortoncz

Styl mi opravdu nesedl , ani bych neřekl , že "grafické" provedení je vyloženě špatné ale je takove nemastné neslanné. A bohužel příběh už jsem viděl v jiné verzi , která mě bavila o něco více.Grendel na mě nepůsobí až tak destruktivním dojmem jako v hranném podání. Doufám , že takové filmy se už točit nebudou. 40% ()

Whannell

Jelikož severskou mytologii žeru, Beowulf se mi líbil a to hodně. Nejenom dočista nahatá Angelina a hardcore drak dělají z Beowulfa jeden z mých nejoblíbenějších animáků; seznam pokračuje styolovostí, ponurou atmosférou, která vyplňuje celý film a smutným koncem, které mám rád. Jediné, co mi teda trochu překáželo, byla celková prázdnota děje, ale tu mi vynahradila poslední čtvrthodina. Velkej palec nahoru, 90%. ()

redwik

Málokedy sa dá nejaký film ohodnotiť iba jedným slovom. Beowulf sa dá ale výstižne popísať jednoducho: blbosť. Alebo ako říkají naší bratři česi: ptákovina. Príbeh celkom dobrý, verím, že ako severská legenda podávaná ústnym podaním z generácie na generáciu to je pre decká sediace pri večernom ohni fajn. Ako film ma to nedojalo, dokonca ani animácia. Sprvoti, keď som si pozrel len fotky, som ani nevedel, že to nieje normálne natočený film. Ale pri pozeraní mi to pripadalo ako nejaké intro k hre alebo čo, postavy sa hýbali divne, ich tváre ešte divnejšie, boli úplne bez emócií. Hold, ešte asi nie sme v dobe, kedy by sme v grafickom editore vedeli vyprodukovať naozaj skutočne vyzerajúceho človeka. A čo potešilo najviac? Asi scéna s Angelinou Jolie, herecké obsadenie som si nepozrel a netušil som, že sa tu objaví. No akonáhle začala Grendelova matka vystupovať z vody, v duchu si hovorím "Toto by mohla byť Angelina". A bola. ()

Whitebeard

I po těch letech báječná vizuální podívaná. CGI na tak vysoký úrovni, že to občas ani nepřipadá jako CGI (a to je to 2007 film).Výborná hudba, příběh. Tenhle kousek by neměl být zapomenutej. 4* ()

Hpatrik

Zemeckisovy animované "experimenty" se mi vždycky hodně líbili, ale jakkoliv je to animace nádherná, někdy až dechberoucí, je vidět že má své limity a k dokonalosti má pořád daleko. Jinak velmi dospělý příběh, skvělé obsazení a výtečná hudba Alana Silvestriho. ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Na tuzemská kina právě útočí Beowulf a i v této souvislosti není pochyb o tom, že stojíme u zrodu čistě digitální kinematografie. Jistě, pořád má za sebou jen první krůčky (vyvíjejí se technologie a… (viac)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (viac)