Je tam někde, daleko nad hlavami všech, létá po modré obloze dotýkajíc se mraků, vidí celý svět. Dívka s bílými křídly, svobodná, přesto trpí a nemůže s tím sama nic udělat. Trpí již po celá století a nikdo o její bolesti nemá ani tušení. A pokud existují tací, kteří o ní vědí, netuší, jak ji nalézt a pomoci. Ona stále na nebi čeká, až ji někdo přijde zachránit z jejího prokletí.
Do malého městečka přichází Kunisaki Yukito, který se živí loutkařením. Místo provázků však používá magii. Je to tulák hledající dívku s křídly. Yukito v městečku potkává několik mladých děvčat, se kterými se sblíží. Spolu by snad mohli vyslechnout legendu a dát jí spravedlivý konec. (Zíza)

ikilledjenny

Solidní mindfuck, mám z tohoto anime depresi a ještě dlouho se budu cítit frustrovaná. Yukito je magický loutkař, který se dostává do městečka a potkává Misuzu. Yukito hledá dívku s křídly a Misuzu cítí, že její část je někde nad mraky. Yukito se seznamuje s dalšími děvčaty ve městě, a každá z nich má svůj (smutný) příběh. Tak od desátého dílu vám dojde, že zázraky neexistují, že Air není pohádka, aby skončil dobře. Mám sice problém s pochopením celého příběhu, nějak si to nedokážu pospojovat dohromady, ale to bude tím emocionálním zážitkem. OP a ED slušné. ()

3KAVKY

No dokoukal jsem to, ale nadšený nejsem. Japonci často zaměňují hloupost mladých dam za roztomilost a v tomto seriálu je to až do nebe volající. Všechny dívky v seriálu jsou jedním slovem pitomoučké. V polovině už tak krátkého vyprávění je nasilně natlačené vysvětlení nevysvětlitelného stavu nácky Misuzu vsazené do dávné historie Nipponu a po skončení dvoudílné vložky, úplně hloupě zmizí z dění Yukito a je nahrazen havranem! No toto!? Ani vyhrocený závěr ve mě neprobudil sebemenší emoce. Přidáme-li do kotlíku nic moc hudbu, včetně openningů a endingů, nedovolím si hodnotit mírně. Gaou! ()

Elyurias

Nějak si neumím ujasnit jestli to byl happy end či ne... každopádně celkový dojem je příznivý:) ještě mi zbývá zkouknout OVA a speciály tak se těším:) ()

poleno

Jo, tak Air mi sedl víc než Clannad, ovšem méně, než Kanon. Air jsem odkládal fakt hooodně dlouho, páč mě popis obsahu nikterak nezaujal, a ani mi nepřišlo, že z tématu "nebe a dívka s křídly" by šlo sesmolit něco atraktivního pro diváka, tudíž jsem jej zapnul bez větších očekávání. Ze začátku se mi to nelíbilo, hlavní hrdina jak vystřihnutý z roku 2000, humor byl ostatně jako u Kanonu a Clannadu skvělý, to jo, ale nastínění situace, jak to vlastně s tím nebem je, mi přišlo hrozně zmatečné a nesrozumitelné. Ovšem, od zhruba poloviny mi do sebe všechno začínalo zapadat (někdy jsem si rozhovor mezi postavami musel pustit několikrát, aby jsem vůbec pochopil, co se děje a jaká je situace). Potom, co jsem zhlédl dvě epizody zabývající se historií jsem byl... naprosto unešen (opravdu, ten "mezi-příběh" je super a všechno vám dovysvětlí) a už jsem jenom dohltával úžasný příběh, který se pod vším tím skrýval. Postavy jsou výborné, jedna však vyčnívá nad všechny ostatní, a to je Haruko: Když se nad tím zamyslíte, jedná se o docela tragickou postavu, která je flákač, není z nejbystřejších a holduje alkoholu, ale za to je nejlidštější postava z celého Airu (však uvidíte, co myslím). Jinak jsou postavy typicky "Clannadovité." Nad příběhem se musí dosti přemýšlet a všímat si každého detailu, hudba mi hodně připomínala OST od Kanonu (tudíž velká spokojenost) a animace s artstylem od Kyoto animation opět skvělá. Air taky oplývá zajímavou atmosférou, takovou hezkou, pěkně plynoucí, přesně jako vlnky a po zhlédnutí všech 12ti epizod vám přijde, jakoby je všechny odfoukl vánek. Air o trošku zaostává za mým favoritem, ale nejde o nic výrazného. Opravdu, jedno z mých nejoblíbenějších anime. /5*/93% ()

Maerik

Dosť zvláštny príbeh, plný záhad........ bol som očarený začiatkom a chcel som vidieť viac keď sa príbeh blížil ku koncu dosť sa ťahal a to človeka núti premýšľať ako sa to skončí ale ani v mojej bujnej fantázií som nečakal také veci. Také všimnutie v celom seriály vystupujú len ženské postavy a jeden jediný chlap, no zvláštnosť. :) ()