Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Frenegonda

V tý Praze je krásně:-) říká Kuba hned po "pohádce" na doubrou noc:-) Kozí příběh ale pohádka rozhodně NENÍ! A pro děti už vůbec ne. A díky BOHU! Nevzniklo by tak plno košilatých vtipů a situací na hraně:-) Taky v tomhle pohledu ze středověké Prahy vidím kus dneška! Když páni konšelé otvírají ORLOJ a významě si plácaj po ramenou - je tam vidět plno těch dnešních... pánů konšelů - JINÁ DOBA STEJNÝ MRAV! ()

fallangell odpad!

30 miliónu za děvky a koks, 1 na vývoj a 4 milióny na reklamu. Tak bych viděl rozpočet tohoto českého animáku "srovnatelného" s Pixarem. Jenže Pixar umí vykouzlit cosi roztomile krásného, cosi uvěřitelné, na co je radost se dívat. Má to děj, zápletku, občas to je trošku dětinské, ale lidi to milují. To ovšem pořád nemluvím o Kozím příběhu. Ten je sice do detailu vypyplaný, ale zároveň českým zpusobem karikaturovaný, a hlavně bez děje. Ten by se dal zobecnit na Honza jde sem, pak jde tam, Honza sedí tady a baví se s tímhle. A koza se ho celou dobu snaží uhnat. Au, tohle vážně bolelo. ()

kinderman

Kozy by tam byly- s tím příběhem, neřku- li humorem nebo zajímavými postavami, je to horší. Tvůrci se zjevně vyblbli v drobných "vtípcích", ty ale dobrý film neudělají. ()

ilemas odpad!

Už opravdu neumíme nic točit, česká kinematografie jde do kopru. Velmi otřesná animace a příběh o ničem. Vizuálně mě to přímo odpuzovalo, jak nějaká loutková pohádka ze 70.let. ()

Taninaca

Nakonec to vizuálně vůbec špatné nebylo a byla za tím vidět několikaletá dřina. Ani námět nebyl zlý, snaha o přiblížení pověstí těm nejmenším divákům se mi líbila...ale pro mě až moc přeplácané. Jak se říká – méně je někdy více. Dětem se příběh kozy v podání Jiřího Lábuse mohl líbit, ale rodiče, kteří se na film dívají s dětmi už nemusejí být tak nadšení. ()

easaque odpad!

bohužel první komentář v další mé tisícovce je pro tento první český 3D animovaný film. Animace je podle mě slušná a nápaditá, i když působí moc vyumělkovaně a nepřirozeně. Příběh by docela taky ušel, ale ten styl vyprávění je prostě příšerný a je vidět, že režisér neměl vůbec žádnou zkušenost s filmem. Dialogy působí suše, většinou jim chybí nějaká pointa, návaznost na sebe - prostě bez dramaturgie. Ve výsledku to působí trapně a bez šťávy. A jak tu poznamenávají i ostatní, tak nemá ani ujasněnou cílovou skupinu, takže nemůže působit pořádně na nikoho. Proto nemůžu dát nic jiného než odpad. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

johny89

Docela nuda. Šel jsem na to jen kvůli tomu, že je to první českej animák.. Ale na rozdíl od ostatních tenhle není moc pro děti :D Děj je mizernej, A Praha je tam tak strašně hnusná jak jsou budovy ohnutý.. ()

HappySmile

Animaci bych tentokrát při hodnocení vůbec neřešila. Sice se nemůže vyrovnat té, co znáte z hollywoodských filmů, spíš připomíná nějakou počítačovou hru. Na druhou stranu se na to dá ale celkem v pohodě dívat a na to, že je to první český animovaný film, je to podle mě hodně dobré. Co je ovšem hlavní problém, je scénář. Je vidět, že to Jan Tománek chtěl původně udělat jako několik krátkých povídek, protože ten příběh nemá moc hlavu ani patu. Scény na sebe až tak nenavazují a třeba ta linie o studentovi tam vůbec nezapadá a je naprotosto zbytečná. Film je hodně nudný, strašně se vleče (a to má jenom 80 min!!) a pokud se tvůrci pokoušeli o nějaké vtipy, tak nevyzněly... ()

rakovnik

První 3D český celovečerní počin dopadl pro mě rozpačitě. Kromě prznění pražských legend, pro děti možná zajímavé, česky svérázné a neokázalé, ale dost ubohé animace, nenabídl film nic pozitivního. Snad kromě dvou obrovských předností...Máci. Dle mého názoru se nepovedl ani dabing, kdy i vynikající herci své postavy dabují nepovedeně, či se k postavě jejich hlasy nehodí. Jako největší problém ale vidím nejasné zaměření filmu - pro koho jej vlastně autoři tvořili? Viz komentář od Gemini, který bych podepsal... ()

Nach

Hudba je fajn, i animace má svou atmosféru, když nepočítám vzhled postav. Jenže vše ostatní má tolik chyb, příběh je tak nezajímavý, jednotvárný, nudně předvídatelný, že to prostě na lepší hodnocení ani být nemůže. Tak proč ale dávám hvězdičky dvě? Inu tu druhou za trochu toho českého, situačního humoru. Je ho tu dost na to, že jsem se několikrát od srdce zasmál, a to se cení. 45% ()

Crawler-D

Nedokážu pochopit, že v dnešní době nelze napsat dobrou pohádku pro děti. Já doufajíc věřím, že malé děti ještě nejsou tak zkažené, aby jim byly nabízeny podobně morálně nízké filmy. Kozy, kozy, koza a ďáběl, přičemž ten ďáběl se opravdu povedl. V momentech, kdy si film začně vážně hrát s hororovým laděním, zjistíte, že film mohl dopadnout mnohem lépe. Ale příliš mnoho motivů a nedostatečné spojovací můstky film opravdu sraží. ()

Dannysek4U

Muzete opravnene tvrdit, ze deti se u tohohle filmu nechytnou, muzete narikat nad tim, ze Kozi pribeh technicky nedosahuje kvalit Hollywoodu, muzete tu pofnukavat nad jednoduchosti pribehu a mnoha skecu, ale nic to nemeni na faktu, ze prvni ceskej 3D film mohl dopadnout daleko daleko hur. Z tohothle titulu i přes všechny jeho nedostatky alespon kouka radost a nadseni z filmariny, navic ma velmi prijemnou atmosferu a ani humor neni po celou dobu zdaleka tak lichej, jak se tu vsichni snazej kasat. Mozna je zbytecne prvoplanovite kosilatej, mozna chvilema prehlcuje, ale rozhodne neni a priori nefunkcni. Alespon ja se obcas relativne bavil. A uz jenom proto rozhodne nelituju, ze jsem Kozi pribeh videl, a uz vubec ne, ze ho Jan Tomanek natocil. Mimochodem, alespon podle toho, co jsem poruznu cetl, fakt, ze byl tenhle pro ceskou kinematografii prelomovej film vubec dodelanej, je vazne malej zazrak. Mozna by proto byla pri jeho hodnoceni na miste spetka pokory. ()

Fallen_One

Bod za celkem zajímavé ztvárnění středověké Prahy a druhý za ten...zbytek, protože víc si to nezaslouží - jednak kvůli nelogickému, zmatenému ději a druhak kvůli hromadě blbin. Tohle nás mělo reprezentovat ve světě? Že jsou všichni mocipáni u nás prohnilí, že tu všechny holky maj velký koziska a že naše český ručičky zvládnou všecko?... No nevím, tohle ať posoudí kritik, já jakožto divák dávám palec spíš dolu. Jen dodám, že předchozí Tománkovy minifilmy byly děsný sračky. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)