Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Terva

Ponořil jsem se do příběhu Kuby a jeho ukecaného kozla a čekal jsem co z toho bude. Bohužel, slabota. Koza je nejen ukecaná, ještě je alkoholik a v neposlední řadě se chce z Kubou pářit (Ani nevím jak se tato úchylka jmenuje). A dialog? Praha je Praha, ale chlívek je chlívek.Chlapi, neposílejte mi na stavbu slepce!!! Já tedy slepec nejsem...animace je ubohá, dialog hrozný, příběh pokulhává a jediné co musím pochválit je kamera, která prolétá soukolím orloje, to je povedené, ale jediné co mně zaujalo. ()

moviesfan

Chápu snahu tvůrců, ale tohle je paskvil. Nelíbil se mi příběh, který nedokáže nic nabídnout a také celé pojetí animovaného snímku. Kdyby tvůrci alespoň zapracovali na ději, který mohl vyprávět určitý příběh, ale takhle jen něco nakousli a vůbec dějovou linii neprohloubili. Animace se mi však často líbila. Je jasné, že nebyla dokonalá, ale kdo by to také čekal. ()

JohnCZ

Neskutečně divnej českej animák. Pro děti to není - moc sexistických nárážek a dosti temný a celkem i barbarský děj. Pro dospělé taky moc ne - málo vtipu. Film se neumí určit cílovou skupinu, což u animáku je dosti zásadní problém. Závěrečný happy end mi přišel rovněž úplně vedle, kdyby to ta koza nepřežila, mělo by to dobrý tragický nádech. Matějova linie mi přišla nedomyšlená. Nicméně se mi líbila ta hromada narážek na špatné a typicky české vlastnosti. Stejně tak výborný dabing a hlavně prupovídky kozy stály za to. Ale ve výsledku to je stejně podprůměrnej animák, kterej by zapadl nebýt toho, že je českej a vlastně i "první". ()

Skrk odpad!

Nudný přeplácaný český animák s příšerným scénářem, který má ještě ke všemu tu drzost se chlubit tím, že je s technologií podobný jak Shrek. Ani náhodou! 5 let práce zde tedy příliš nevěřím... ()

Pishin

jednu za cesky pokus o animovavy film, ktery se nemuze merit s cizi tvorbou, mimo jine dost zmatecni slepenec vsech moznych povesti...nedoukoukal jsem po pulce jsem pokojne usnul a myslim ze to dokoukavat ani nebudu :-)) ()

PauloZ

Kozí příběh není naprostý propadák, nechtěl bych to renderovat :-)). Každopádně tomu schází kus originality a hlavně české duše, protože češi pohádky vždy uměli a věřím, že i ten vizuál mohl být mnohem originálnější a Náš! Líp zpracovaná a vizuálně originální měla být minimálně koza (Shrekův osel) a celá stylizace Prahy, která je divná, zbytečně Burtonovská a nelogicky zakřivená. Tohle přece není Praha. Příběh beru, je to pohádka, jinak je hlavně co do designu postav a výsledného vizuálu a hlavně toho, co pilovat. ()

Kryton odpad!

Nebudu zavírat oči nad tím, že to je první 3D animák v ČR. Za toto bych se styděl. Animace(holt dnes to chce asi peníze) mizerná,scénař(byl nějaký vůbec?) mizerný, humor žádný a celkově jsem usnul asi po 20 minutách. Ta koza je děsně otravná. Opravdu zlatý oslík ze Shreka. Poté co koza chlastá a chce mít něco více se svým pánem jsem si v hlavě řekl "wtf". Tak aspoň v jednom jsme trumfli USA. Takhle nechutný animák jsem nikdy neviděl a to jsem dal odpad i Lovecký sezoně 2. Ted si říkám, že jí asi dám jednu hvězdu s podtitulem "Už není nejhorším animákem". Raději at u nás zustaneme u klasické animace loutkové anebo 2D. ()

Francik

Touha udělat "první český celovečerní 3D animovaný film" byla bohužel větší, než scénáristický a dramaturgický um tvůrců. Ač jsem film viděl ve značně nedokončené verzi (taktéž testovací projekce LFŠ 08), přesto mám pár vážných výtek, které dokončení barvení, ruchů, hudby či doplnění některých scén bohužel nezachrání. Dialogy jsou strojené a bez života, motivace postav dělat to, co dělají je zcela nejasná a ačkoli se jedná o film pro děti zcela nedostatečná. Totéž platí i o jejich expozici a vývoji. Scénář připomíná slepeninu postav a jevů ze starých pověstí pražských naroubovanou na dění okolo pár hlavních postav. Předem proklamovaná nižší úroveň animace mne naopak i z důvodu vydařené stylizace vůbec nevadila. Ale stejně asi na hotový film půjdu. Už jen proto, abych viděl, jak film bude dokončen. Třeba se pak hodnocení zlepší. Zatím slabých 40%. ()

depony

Neměl jsem možnost vidět celé. Dle některých komentářů zde je to jen pro mé dobro. Ačkoliv souhlasím s komentářem Tetsua, tak přesto tam bylo něco ... něco těžko popsatelného, co mě bavilo. Občas. Chvílemi. Je pravda, že Máca s monstrózním poprsím a koza s hlasem Jiřího Lábuse mne místy vyváděly z míry, ale upřímně, já už tak dlouho neviděl kvalitní český film, ani hraný, ani animovaný, takže tady vlastně ani nebylo tak velké zklamání. ()

Rosana

Čekala jsem mnohem lepší výsledek a hlavně jsem prvnímu českému 3D filmu moc fandila. Je mi moc líto 6ti leté práce jednoho nadšence i investic sponzorů. Pokud je příběh silný, s myšlenkou a zábavný, tak se nepovedené animace člověk ani nevšimne. Bohužel příběh v tomto filmu mi přišel nulový, nezáživný, nepoučný, osudy postav nedořešené a charaktery nedomyšlené - například jsem nepochopila, jeslti je Koza holka, nebo kluk - když si chtěla vzít Kubu, myslela jsem, že je to holka, ale když si pak užívala s prostitutkou (což by jeden v pohádce nečekal) byla jsem fakt zmatená. Úchylku Máci pařit s kostrama o půlnoci, aby získala hřebíky, jsem pochopila taky až hooodne dlouho po skončení filmu. Moc mě to mrzí, ale film mě hodně zklamal :( ()

frashmaker odpad!

Mrzí mě, že musím prvnímu českému 3D animovanému filmu dát odpad. Říkal jsem si, že zde jsou všichni namlsaní Pixarovkama a že to snad nemůže být zase tak špatné, ale zmýlil jsem se. Animace se mi docela líbily a ač tam bylo vidět pár decentních parafrází na Geralda Scarfa nebo filmy Richarda Burtona, tak animace samotná mě rozhodně neurazila. Vše ostatní však bylo tak špatné, že odpad je to jediné, co si tento film zaslouží.. Bohužel :(... ()

MartinezZ

4.4.2010 ~ Češi znovu dobývají Hollywood! První český 3D animovaný film! Pixaru vyrostla světová konkurence! Dreamworks má o české studio zájem! Disney ho kupuje! Peklo zamrzlo! Padají trakaře! Napršelo a uschlo! Troškovy filmy jsou vtipné! Česká kinematografie je v posledních letech špičková! Chápu Davida Lynche! A vůbec plno dalších nereálných věcí... ~ Tak přesně tohle všechno je blbost. Tedy až na to, že 'Kozí příběh' vskutku je první český 3D animovaný film. Blbost je to ovšem taky. Česká filmařina má u mě vůbec poměrně hanebnou reputaci a tak když jsem slyšel, že první český 3D animák půjde do kin (už to zní zvláštně) a uviděl posléze i ukázky, bylo jasné, že tohle mě do 3D kina vskutku nedostane. Počkám si na TV. Nu a dnes jsem se dočkal. ~ A nic by se nestalo, kdybych se nedočkal. Za prvé to rozhodně není pro děti. Jenže to není ani pro dospělé. Vlastně pochybuji, že sami autoři vlastně věděli, pro koho ten film dělají. Jako kdyby na tom dělaly dva týmy. Jeden dětský a jeden dospělý, měly by jen útržky storyboardů a jeden nevěděl co a jak dělá druhý a ve finále se to muselo nějak skloubit. To by vysvětlovalo i poslepování některých scén a nedotaženost příběhů některých postav. Pokusy o vtip, až na pár drobností, trapné, místy nechutné. Plno scén tu bylo jen proto, aby tu něco bylo a filmu se mohlo říkat "celovečerní" a ne jen "krátkometrážní". A styl animace? Ten hodně, HODNĚ kvalitou připomínal tak hru Polda 5. Tohle vůbec působilo spíš jak počítačová hra, než film s hlavou, patou a páteří. ~ OK, chápu, autoři si chtěli vyzkoušet možnosti ve světě rozmáhající se 3D technologii a ano, neměli na to dostatek prostředků. Proto ta animace. Budiž, nikdo nemohl od Čecháčků čekat Pixarovskou vytříbenost. Ale alespoň ději a příběhu mohl někdo věnovat čas. Tohle totiž teď bylo v TV a hned tak se to v ní zase neobjeví. A neobjeví se to nikde. Není ovšem třeba tesknit. ~ OK podruhé, bylo to ve 2D TV, ve 3D by asi vyniklo pár 3D triků, ale nemyslím si, že by to dokázalo film posunout nikam výš. To, že vám koza vyhodí nožku z plátna do obličeje nijak nedokáže vykompenzovat trapnost hospodko-ožralecké scénky v hospodě. ~ Neznat ty pražské pověsti přinejmenším rámcově, plakal bych. Takhle jsem jen kroutil hlavou. ()

Historik

Tento film je rozhodně silnější v jednotlivostech než v celku. Není to veledílo a jednou, až bude těchto 3D filmů více, se mezi nimi patrně bude připomínat hlavně proto, že byl první. Já jsem se ale rád podíval a na mnoha místech jsem se docela dobře pobavil. Je mi líto těch kritiků, co se cítí nejlépe, když mohou napsat odpad a vyplivnout co nejjedovatější odsudek. ()

havLord odpad!

BOHA JEHO. Takový průser jsem ale nečekal! Neuvěřitelný hnus, z animace mi bylo na blití, ještě, že jsem na to koukal opilý, za střízliva bych neměl šanci to rozchodit... mg, lidi na tom dělali kolik - pět let? PĚT LET a pak mají tu kuráž TOHLE naservírovat divákům pod nos a ještě se chvástat, jaká že je to špička? Tady někdo pořádně upadl na hlovu, když tohle pustil do kino-distribuce a vůbec... kam se hrabe čuramed Paroubek se svržením vlády, Tománek s tímhle paskvilem udělal České republice ve světě x-krát větší ostudu, animace je - bez emocí - na úrovni VŮBEC PRVNÍHO 3D filmu The Adventures of André and Wally B. ( http://www.youtube.com/watch?v=Tn2yYw83hzo )... jenže to je už víc jak dvě dekády nazpět. Jednoduše OSTUDA JAK BRNO. Ohavnost. Scénář... no, ten se snoubí s animací, takže veškerou zbylou naději na nějaký kloudný výsledek s sebou stahuje ke dnu. Scény nemají hlavu a patu, repliky jsou prostě dementní, Koza s Kubou se plácají od ničeho k ničemu a když už se něco děje, stojí to za hovno. Kdyby alespoň na konci ta Koza chcípla, to by mi udělalo radost, ale ona musí slézt a dál mečet. Takže absolutní katastrofa. To chlupaté s nohama, to jako bylo nějaké legendární pražské strašidlo? Aha, tak proto nikdo neví, co to má být zač. Panebože, Tománku, ty seš pěknej debil. Jediné, co se tak nějak povedlo, co mi trochu pozvedlo koutky úst, byl ten malý nezbedný klučina s holou prdýlkou, co tam občas přiskotačil, něco pronesl a pak zas zmizel. Doufám, když se, pane Tománku, tolik oháníte úspěchem filmu, že nás za pět let obdaříte dalším klenotem v podobě pokračování příhod Kozy a Kuby, protože to mě opravdu zajímá lol ()

mysiak odpad!

Čo sa dá čakať "od prvého 3D animovaného českého filmu?"...fakticky, len sračka...pri ktorej som zabil 80 min svojho nudného života...a doteraz to ľutujem.. ()

Karlas

Asi největší zklamání, jaké jsem v poslední době v českých filmech zažil. Už je to skoro dva roky, co jsem tento pohádkový příběh s dávkou historie viděl, ale dodnes se nemohu dobrat pointy. Příběh se mi zdá jako strom s pahýly na místo rozkvetlých větví. Pověst se rozvinula do různých proudů, které nejsou vyřešeny a zůstávají ležet bez odpovědí. A já se tak těšil, až ho uvidím, teď mi zůstaly jen otázky. ()

Sandiego

První minuty filmu po grafické stránce vypadaly jako špatný vtip, pak už začalo být lépe, hlavně postavy výsledný dojem výrazně pozvedávají. Příběh je hodně slabý a vtípy dost nevyrovnané, ale i tak se některé povedly, nejvíc však bodují krátké grafické gagy, jako například pták uvěznění v kostře na orloji, kostra závislá na kozím mléce a podobné blbůstky, díky nim jsem nakonec film dokoukal až do konce a nedá se říct. že bych utrpěl výraznější újmu. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)