Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

honzic

Pěkná a zajímavá, i když místy rozpačitá grafika (na obě strany padající domy a nepřirozené proporce tváří a těl), trocha humoru, leč nedomyšlené charaktery postav, nepovedený dabing a ještě k tomu slabý příběh kazí úspěch jinak nadějnému projektu, z kterého se dalo vytěžit více. V porovnání s Fimfárem jde však o slabý výkon. Hodnocení: 40 % ()

elgreco

Omylem shlédnutý pravděpodobně trailer jakési neznáme adventury z prostředí staré Prahy. Jediným tvůrčím činem bylo zdá se sehnání peněz a jejich následné utrácení. (Dle textu distributora získali nejdřív grant a až potom vznikl scénář!!!) Autoři pravděpodobně vytvořili podobu postaviček, přepnuli počítač na "autopilota" a vyrazili za zábavou (podle shlédnutého bych gusto dotyčných tipoval na podniky v pražské ulici Ve Smečkách, kdo by jezdil do Dubí.) Alespoň někdo se tedy snad díky tomuhle "dílu" bavil. Vše podstatné shrnul např. Tetsuo. Kozí příběh? Ano, také jsem si říkal: To si snad dělají kozy! (Ten bod je pro ty nevinné, co na tom museli pracovat.) ()

Beskydka

Tak to byla neskutečná stupidita. O animaci nemluvě, ta byla jak špatná demo verze pc gamesy. Btw-mělo to být pro děti nebo pro dospělé? ()

p.i.t.b.u.l

Už jen první věta v obsahu je trochu lež. Protože tzv."Veselý příběh" v tomto animovaným filmu chyběl. Alespoň mně to tak připadalo. Když pomyslím jaká kolem toho byla reklama a jak to měl být hit roku, tady tvůrci trochu přestřelili. Veselých příhod tam moc nebylo, vtipné hlášky také chyběly, k tomu nudný příběh, nebo spíše příběh mohl býti dobrý, ale chtělo by to více oživit. Na druhou stranu moc pěkná animace postav tak i okolí. Skvělý dabing některých postav, ale to je tak vše co se týče pozitivní stránky. Pro mně absolutní zklamání, neboť vím že umíme udělat veselejší snímky. Dvě hvězdičky dávám jen za hezkou animaci, jinak příběhově by to byl naprostý odpad. Nejhorší je, že se u toho ani nebavili děti. Sice už je to docela dávno co jsem to viděl, ale atmosféru v kině mám v živé paměti. ()

infernet

Stavba Karlova mostu, pražský orloj a mistr Hanuš, kat Mydlář, Faustův dům, Mánesův zvěrokruh na orloji, aneb násilné shrnutí zhruba pětiset let historie do nepříliš uhrančivých osmdesáti minut. A jako třešnička na dortu působí značně nesympatická hlavní postava, tedy koza s věčně plným vemenem. Animace sice není jako od Pixaru, ale rozhodně to není hlavní slabina snímku. Tou je, dle mého skromného názoru, právě ona "naroubovanost" příběhu. Prostě vzít jednu pověst a patřičně jí rozvést v historickém období, do kterého náleží a nebo udělat rovnou povídkový film s pěti samostatnými příběhy, by bylo lepší, než ze všeho udělat scénář ve stylu "pejsek a kočička vařili vydatný německý Eintopf". Ale abych jen nehanil, chlupatá slintající potvora je celkem koukatelná a zvlášť mě, jako ateistu, potěšila postava nelidsky obézního faráře neustále držícího v ruce kuřecí stehno a přitom kázajícího o smrtelném hříchu obžérství, což podlě mě církev tehdejších i dnešních dnů hezky vystihuje. A nakonec hudba také není vůbec špatná, takže silnější dvě * by asi měly dobře shrnout moje pocity z tohoto filmu. ()

x_ander

Bohužel, první český animák je naprostá blbost. Nefunkční charaktery, (ne)děj plný nelogických kiksů, nepovedený humor, překvapivě i velmi haprující dabing a všemu vévodí naprosto odporná animace...a tak by se dalo pokračovat. Navíc postava samotné kozy je ve filmu, až na závěr, naprosto přebytečná a jde vidět jen snaha tvůrců se svézt na oblibě osla ze Shreka. Jediný pozitivní prvek na celém tomto slepenci je hudba - ta jediná má opravdu úroveň za hranicemi české tvorby. Nebrat. ()

FojtikDesign

Sklamání, co víc k tomuto filmu říct... poměrně schopný tým animátorů splodil něco velmi težce zařaditelného... u pohádky pro děti by asi postavy neměly mít poprsí jako Pamela Anderson... ale to je jen jeden z postřehů. Celkový dojem je velmi rozporuplný. Jak už zde zaznělo, celkové scény a postavy jsou poměrně precizně vymodelované, ikdyž do mého vkusu se zrovna tvůrci netrefili, ale samotný příběh je nějak nedotažený. Mě osobně asi nejví vadila pro mě nevydařená karikatura všech postav. ()

sunjata

Pro děti zcela nevhodné a dospělého to snad může zaujmout hlavně tím, že je to první 3D animák domácí provenince. Pokud by to bylo hrané, tak by po tom ani pesl neštěkl. Ne že by mě sledováni přímo otravovalo, ale občasné odcházení na záchod, pro pití a poradit maželce sedící vedle u počítače kam kliknout vůbec nezamrzelo ... Takže příběh mě evidentně nepohltil. ()

Mrs.SMEGhead

3x* Za to, že je to první český animák, za dubing Jiřího Lábuse a pár vtipných dějových doprovodů, např vztah Kuby a kozy, či Máciina skrýš na hřebíky, jinak je děj poněkud nezáživný a táhlý, do konce jsem příběh dokoukala až napodruhý, poprvý jsem usla... ()

Vivian odpad!

Tohle měl být "nejúspěšnější český animák" (jak to ve svém programu prezentovala ČT )?! WTF?! Raději ani nechci vědět, čím tu úspěšnost měřili... Dobrý český animák, to jsou pro mě třeba Pojarovi medvědi od Kolína - má to duši, má to vtip (kterému se zasměje dítě i dospělý), je to perfektně propracované, výborně namluvené, promyšlené, po všech stránkách poctivě udělané. Ale Kozí příběh? Kozy jsem viděla, ale kde byl nějaký příběh? O animaci se ani zmiňovat nebudu, to nestojí vůbec za řeč. Snad jen: jak je možné, že před padesáti i více lety se dělaly lepší animáky než dnes, přestože (?) současní tvůrci mají k dispozici nesrovnatelně lepší technologie? Že by kouzlo dobrého filmu nespočívalo pouze v technologii? ;-) Na tohle se nekouká hezky, není to vizuálně pěkná podívaná (přirovnala bych to k nějaké starší počítačové hře, prostě bezduchá computerová animace), chybí tomu myšlenka, nosný příběh, vtip, chybí tomu snad všechno, co kdo může od animáku nebo filmu obecně čekat. Kozí příběh je hodně smutný příběh. Prázdný a zoufalý příběh, který není ani pro děti, ani pro dospělé; zbytečný počin, který v člověku vůbec nic nezanechá. Nevidím nejmenší důvod, proč bych se na to měla podívat někdy v budoucnu znova, a už vůbec nevidím důvod, proč bych měla jít do kina na další díl téhle tristní podívané. Jasně, ne všechno se povede, to se dá pochopit. V každém oboru lidské činnosti vznikají zmetky a nepodarky. Ale normální člověk se chytí za nos, zmetek kopne pod stůl a je zticha. Česká televize však svůj nepodarek vezme, vyhlásí jej nejúspěšnějším českým animákem a vyrobí pokračování. Ach bože... Ten velkohubý marketing z toho bohužel jen dělá ještě větší trapas. ()

CrazymanM

Tak tohle bylo teda hodně slabé!Nechápu,proč se cpeme do něčeho,co neumíme a nezůstaneme u loutek či normální animace!Příběh slabej,srandičky a kecy taky,nechápu,že nedávám odpad! ()

Gig

Je to sice hrůza. Ale díky za ty pokusy. Jednou to musí vyjít. A my musíme dokázat, že jsme kolébkou animace. Že jsme potomky Jiřího Trnky dokazují Klimt, Pospíšilová. Dokažme, že to umíme i v počítačové animaci. Ale je to milé a držím pěsti v dalších projektech. ()

Hezonja7

Dabing ušel, stejně jako grafika středověké Prahy. Ale pouštět to dětem ve čtvrté třídě! mě když bylo 11 tak jsme na to byli v místním kině, myslím si že to není to právé jak vyučovat Dějiny města Pražského. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)