Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

manonfire

Zejména od oslepení mistra Hanuše film naznačoval, že by si i přes své cirkusačení dokázal pohrát s emocemi a s pomocí hudby zahrát na drama. V dosavadní historii domácího loutkového filmu navíc nedostaly dřevěné herečky somatické řezby typu krev a mlíko dostatečný či spíš žádný prostor, což je v případě Mácy regulérně škoda. Jenže do té doby to bylo jen svérázné, ale ne chytlavým stylem originální. Veškeré vtípky navíc přišly vniveč, neboť tvůrci absolutně nemají smysl pro humor. (a to nejen pro ten můj) Druhou slabinou je celý ten debilní motiv s Kozou. Ani osel ze Shreka nebyl zábavný a tato koza už vůbec, a hlavně, jak chcete dojmout, když tam nakonec romantický párek truchlí pod visícími kopyty? Na druhou stranu celkový kritický lynč projektu je přehnaný, až se divím, kolik svého duševního potenciálu do něj pánové profiodborníci zaangažovali. Nezdá se mi celý ten projekt být tak zásadním, ani zásadně nepovedeným, spíš nehodným svého zájmu, ať pozitivního, nebo toho, jenž se mu dostal. 50% ()

pávek

Fuj,fuj,fuj,ten film je děs běs. Bez začervenání se přiznám,usínal jsem u toho a jen díky synovi,který mne budil jsem občas něco viděl a to co jsem viděl mi hlava nebrala. Jsou tvůrci přesvědčeni, že to bylo pro děti, nebo mne pokladní a uvaděč neupozornili, že je to pro mládež 12+? Těch narážek na sex bylo víc než dost,že by někdo v týmu trpěl zoofilií? Ta 1 hvězda je za hudbu. ()

Soweek

Tak bylo na čase, abychom se pustili do nějakého animáku, škoda jen, že to dopadlo jak to dopadlo. Myslím že styl animace nikoho neurazil, přeci jenom je to trochu sázka na blind, nikdy nevíte jak kreslené postavy se budou nejvíc líbit.. Samotná kvalita grafika je také velmi dobrá, ale tímto končí. Pohyb postav je zcela nedoladěný, zde přesně poznáte ten rozdíl mezi naším animákem a jinými. Pohyby rukou, nohou a pusy při mluvení jsou prostě nepřirozené a nedotažené. Pokud teda pominu samotnou animaci a podívám se na film jako celek, dopadlo to ještě mnohem hůře. Slátaný, špatně podaný příběh nemůže nikoho potěšit a občasné pokusy o vtip hoří rychleji než papír. *+* za snahu. ()

DeLaMorte

Kozí příběh jakožto první 3d animovaný film je pro mne velké zklamání...animace na tu bych si celkem zvykl i když je zastaralá,ale ten zmatený příběh-nepříběh..dialogy..ani pro děti ani pro dospělé....škoda pokus to byl ale střela mimo. ()

Houda666

Síce som tento film sledoval v autobuse, no nedá sa povedať, že by ma vyslovene otrávil alebo zabil moju hodinu a pol pozerania z okna na okoloidúce autá. Príbeh by každopádne potreboval dopracovať a tiež zvuk bol akýsi nesúrodý, no animácie boli slušné. Rád by som si pozrel výtvory Civala, Tetsua alebo iných odborníkov, ktorý tento snímok považujú za odpad. Z takých expertov na kritiku je mi špatne. ()

Rousse odpad!

Doteď dumám nad tím, jestli je to příběh o Koze nebo o kozách. Ať tak nebo tak , plán byl tematicky naplněn. Ale jinak je to hlavně o ho..ě. A to ještě hodně mizerně zpracováném - bohužel. Fuj, fuj a ještě jednou fuj! ()

Ferinka

Nepíšu to často, ale je to NEDOKOUKATELNÉ. Krom toho nesnáším tohle vnucování dětem, že středověk byl fuj a ble. Snad jen těch pár dospěláckých vtipů zaslouží jedinou hvězdu. ()

made1

Ono to není celé špatné, jen to, čím to mělo být nejzajímavější, tedy 3D, mi vadilo nejvíc. Kdyby to byla stará škola Bratři v triku, možná by to bylo náramné, ale takhle jen ta hudba a Lábus, ostatní se na tom vezlo. Pardon. ()

Jungolink odpad!

Opravdu je mi smutno z toho, kam to specifický a svého času inovativní žánr, jakým bezesporu česká (československá) pohádka je (byla), dopracoval. Za ten rozpočet se určitě dala pořídit lepší animace, scénář i režie. Plus to naše věčné a osudové zaklínání se „moudry“ typu „Zlaté české ručičky!“... ()

kenkaku

Film měl ve své době neskutečnou masírku a prakticky své diváky se snažil nahnat do kin na "patriotismus" (první český animák a o Praze). Po shlédnutí jsem pochopil proč. Nic jiného mu nezbylo... 1) film vůbec neví pro koho je určen (příliš infantilní pro dospělé a pro děti mi přijde vypálení očí mistra Hanuše docela morbid. 2) film zcela postrádá "hezké" postavy (obludně kozatá Máca fakt není něco co bych měl rád stále před ksichtem jako jeden příklad za všechny). 3) logika konceptu na nule (v hospodě lidé chlastají s kostlivci, ale jinak se strašidel na ulici bojí???) 4) co je ta chlupatá debilita co se snaží být maskot filmu? Prostě a jednoduše: jednou stačilo. ()

Firebug odpad!

Jsem od českých filmů zvyklý na ledasco, ale tohle je fakt humáč kvalitativně na úrovni Zdeňka Trošky. Odpustil bych žalostné technické provedení, ale za vizuální stylizaci postav bych autora pověsil za koule do průvanu, protože to je vážně na blití. Odporné charaktery a nezajímavý příběh neustále narušovaný nevtipnými gagy a sexuálními narážkami (a slintáním nad přefouknutými vnady hlavní ženské zrůdy to teprve začíná). Tohle že vyhrálo hlavní cenu na dětském festivalu v Buenos Aires (viz. zajímavosti)? Tak to je snad vtip! Pokud máte své ratolesti rádi, Kozí příběh jim prosím nikdy nepouštějte. Přiznávám, že jsem snímek nedokoukal, protože zkrátka jednoduše proto, že je to nechutný odpad! ()

insurgentes

Lehce zoofilní pohádka, při které se jedna koza neustále snaží vetřít někomu do postele (doslova), většinou na úkor jiných tvorů z rodu homo sapiens, dělá sexistické narážky nebo vylizuje zelí z hloubky vystrčených ženských koz. Když ještě pominu - ve srovnání s tím - nepodstatný detail, a sice že animace stála za hovno (jako bych se celou dobu díval na nějakou počítačovou gamesu z doby před deseti lety) a dále nepostradatelnou zednářskou protikatolickou propagandu, musím připsat několik kladných bodů alespoň za to, že námětem je naše národní mytologie a stará Praha, a ne nějakej eurošit, takže mi to vychází na nějaký takový průměr. ()

Herráček

Já když vidím, jak tenhle film všichni trhají, tak mi to nedá a musím jít výš. Tím, že je to v českých kinech prezentované jako pohádka pro děti neznamená, že to pro děti opravdu bude... Na to jste si ještě nezvykli? Mě osobně animace přišla výborná. Nehrála si na realistickou (animák má být animák, ne?!), byla tak výborně kreslená, že mi to připomnělo moji oblíbenou hru. Příběh sice byl nehorázně praštěný a naivní (možná by se dalo pochybovat i o tom, že byl...), ale to je v českých končinách skoro normální. Takže rozhodně ne taková tragédie, jak to vypadá... ()

DavidS.

Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly. V tomto případě tímto záměrem měl být první český celovečerní 3D animák. Jenže se šetřilo nejen na pixelech, ale i na nápadech a schopnostech... Animace je jedním slovem děsivá a odporná...Příběh je trapným a lascivním slepencem, který vůbec nevyužil sílu a poetiky pražských pověstí...Dabing je horší než namluvení toho nejobyčejnějšího večerníčku...Ta jedna hvězda je za občasný vtip, byť někdy za hranicí dobrého vkusu... ()

Kanibal

Pominu technické zpracování, tam je hodně vidět, že byl oproti americké produkci propastně nízký rozpočet - víc člověka zamrzí jasné chyby režie (nesmyslné záběry, prázdné scény), mizerný scénář nebo špatný zvuk. Co mě potěšilo bylo pár milých narážek na historické reálie, vtípky v pozadí a teď i krabička DVD, která je chlupatá. Škoda, třeba to příště klapne. ()

Pollock

Jedna za skvělé výtvarné zpracování, ale to je asi tak všechno. Vtipný moment, když se popravčí chystá seknout hlavu odsuzenému a maminka říká synkovi: "Jen se dobře dívej, taky si po sobě nechtěl uklízet hračky" To jsem se opravdu zasmál, jinak jsem u toho skoro usnul. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)