Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

salamandrr

Animace je dost dobrá,ale to je vše...zbytek je odpad.příběh je nudný a možná by mě zaujal ve hrané podobě,ale tohle je fakt špatný.Film sem po 50 minutách vypnul neb sem na to dál neměl ()

Eduardo

Celkom v pohode filmik so zaujimavou vizualnou strankou ktora mi ale niekedy robila dost problem zorientovat sa kto je kto v danej chvili. Pribeh dobry ale mohlo to byt napinavejsie hlavne co sa tyka prvej polky filmu, druha je uz v pohode. Inak celkova myslienka filmu sa mi dost pacila a tak davam 4/5 ()

Márduk33

Pro mě rozhodně naprosto dokonalý zážitek. Už dlouho jsem nebyk tak potěšen atmosférou filmu, která je zde ještě podtrhnuta černo-bílým zpracováním, což umocnilo můj zážitek. Dějová linie je také výborná a řekl bych, že se nejedná ani o žádné klišé, nýbrž docela o originální a chytrou myšlenku. ()

ex.it

Kdyby se tvůrci pokusili upravit zejména grafiku a dotáhli na okraj svých možností, mohla jsem dát i plný počet hvězdiček. ()

Barak

Všehovšudy tři barvy - černá, bílá a šedá. Vypadá to naprosto parádně.. jako pravý noir film :) Většinou to bývá tak, že to sice vypadá hezky, ale zapomene se na příběh, což se tady nestalo. Podle mě hodně sofistikovaná, komplikovaná a kvalitní tajemná detektivní story, která je však až moc zmatená. Btw, taky jsem se asi v půlce začal fakt nudit, protože mě to nějak přestávalo bavit.. těžko říct, čím to bude, ale rozhodně je to chyba filmu.... ;) (9/10) ()

guri

Velmi dobre francuzske noirove sci-fi. Forma je lepsia ako obsah (podobne ako 300 a v tomto pripade predovsetkym Sin City), avsak ani ten by som nezatracoval. Odpoved na otazku nesmrtelnosti v rukach "velkeho brata" je velmi zaujimava a mozno v buducnosti (blizkej ci vzdíalenejsej) bude coraz aktualnejsia. ()

bolf!k

Mám rád filmy s podobnou zápletkou, hrdina versus zvrácený systém, a renesance navíc přidála úžasnou formu. Super film. 85% ()

jay.lee

Fascinující!! A komiks ožil. Jen škoda trošku slabšího příběhu, ovšem všechny nedostatky trumfuje dokonalá vizualní stránka. To se opravdu nevidí každý den. Frantíci BRAVO! ()

Skleni

Film musím hodnotiť velmi prísne vzhľadom na jeho nekompletnosť a malú príťažlivosť. Tam kde iné filmy i také umelecky hodnotné asi ako superstar, tento film pohorel. hovorím o tej zábavnej a akčnej časti. Proste tento film je ukážkou geniálneho pera pána Scenáristu. Ale aj ten akoby sem tam zaspal a potom si nepamätal čo napísal pred tým. Proste film mi prišiel nudný a nelogický. 59% ()

emriq

Vizuálně je tento film naprostá bomba, což si zaslouží odpuštění některých jiných neduhů. Děj je chytlavý, nenudí a poměrně stabilní rychlostí plyne. Co se týče hereckých výkonů :), tak nemám žádnou výtku a byl jsem spokojen. Je zajímavé, že ačkoli se jedná o film z prostředí totalitní společnosti ve stylu Velký bratr tě vidí, je vidět posun od dob Orwellovy 1984 - společnost není tak uzavřená a sevřená. Zajímavé. ()

arkie

Grafické orgie, ikeď ide len o čistú b&w grafiku, neuveriteľné detaily, zaujímavý príbeh - to sú samé plusy. Minusy - vďaka tomu, že ide o skoro až 2-bitovú grafiku, tak je niekedy problém rozoznať, na čo sa vlastne pozeráte. Príbeh je miestami až nezrozumiteľne komplikovaný - resp. to komplikuje fakt, že je dosť problém rozoznať, kto je kto. :) Ale asi sa to oplatí vidieť. ()

LordMysti

Příjemné překvapení. Zajímavý příběh, originální zpracování alá Sin City. U filmu jsem se nenudil a donutil mě se zamyslet nad některými zajímavými otázkami... Vřele doporučuji pro rozšíření filmových obzorů. ()

Mata

Architektura Paříže budoucnosti naprosto úžasná (chodníky nad silnicemi, tunel na nábřeží zlatníků), svižně "natočené" akční scény, přítomnost zápletky (takže je co sledovat, pokud se necháme unášet a nebudeme příliš přemýšlet), několik zajímavých "stříhů" (přechody hvězdy- sprcha...), Bohužel příliš klišé, která ani u takhle "stylizovaného" filmu nebyla nutná, místy hodně nainví (což ovšem zas tak nevadí). Celkevě 20 minut sestříhat (a je i evidentní kterých) a bylo by líp ... ale ten černobílej svět je stejně fajn :) ()

catt

Vizuální stránka převyšuje příběh. Lepší než celý večer sledovat pixarovky, ale přesto jsem očekával víc ()

kwaicheng

Čekal jsem do 23.15. než to začlo na Čt a to byla velká chyba...kdybych si místo toho četl knihu o pohlavním životě kopretin, byl by to mnohem adrenalinovější zážitek. Jediný plus tohohle filmu je vizuální stránka, jinak to nestojí ani za starou belu. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014