Brett Eisenbergová (Sarah Michelle Gellar) je knižní editorka, která žije v ohnisku vydávání knih, na manhattanském Upper East Side. Když potká Archie Knoxe (Alec Baldwin), stane se jejím průvodcem po knižním světě. Zábavný pohled na soužití mladé ambiciózní ženy a staršího vlivného muže. Romantická komedie byla natočena podle úspěšného bestselleru Melissy Bank "The Girls´ Guide to Hunting and Fishing". Kniha se udržela na vrcholu žebříčku prodávanosti časopisu New York Times po dobu šestnácti měsíců a byla publikována ve 27 zemích světa. (oficiálny text distribútora)

lesumir

Další z řady plastických - avšak rozverných romantických příběhů, které tak nemáme rádi a přitom je k životu potřebujeme abychom si uvědomili, jaká láska doopravdy je. A pokud ji prožíváme, ještě nás to posilní a my cítíme úžasný a hřejivý pocit. V tomhle eposu navíc působí krása už dospělé Sarah Michelle Gellar, která mi místy připomínala Ally McBealovou svými úšklebky & sympatie stále šarmantního Aleca Baldwina, který není typickým romantickým hrdinou a proto se z Suburban Girl stává postmoderní romance a nekonvenční podívaná. Určitě také díky "feministickému" konci nebo kvalitně vybrané hudbě. I když mé chvalozpěvy jsou opravdu velké, našel jsem pár chybyček jako například křečovitě vyustěné situace nebo občasné nesrovnalosti, ale laik tohle bez obav "neucítí". Největší problém je na začátku ve vztahu, jako by se ti dva herci úplně nesehráli, ale to velice rychle zmizí. Dneska je trend tyhle béčkové love story kritizovat a to já stále nedovedu pochopit. Nejsem fanda tohohle žánru, ale kritizovat to jen kvůli nějakým tabulkám je hloupost! ()

lareinna

Nuda, nuda..Filmový pár - Baldwin a Gellar = nezáživné, bez iskry, skoro fiasko. Baldwin už nie je, čo býval, jeho frajerské časy donchuana skončili, ( herec je ale samozrejme výborný).. jasné starneme všetci, ale keď vidím párik tohto typu – starší chlap s „pivným bembekom“ (tzn. veľké brucho) a mladé žieňa s detskou tváričkou ako sa bozkávajú, zvlášť keď medzi nimi nikdy v živote nepadla iskra ani nič podobné – to je des. Režisér sa asi pomýlil, alebo toto je romantika? Tak namiesto Aleca si tam viem predstaviť napr. Clooneyho a Sarah Shahi, medzi nimi je tiež presne 19 ročný rozdiel, ale výsledok by bol na 100 percent úplne iný. A keď sa dostanem k deju filmu, tak veľmi nie je o čom. Škoda. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro mladé dívky, které věří na pravou lásku a velkoryse přehlížejí některé detaily. Třeba nevidí problém v tom, že jejich protějšek je mnohem starší, neurazí je jeho movitost a překousnou i jeho konexe. Mne to tedy rozhodně nenudilo, ale proti výletu na Kokořín to zase žádná sláva nebyla. ()

Heywood

Takové ty moderní Popelky, které jsou emancipované a prince nakonec pošlou k vodě, protože mají před sebou kariéru. V celém tom filmu nezaznělo od hlavní hrdinky jiné přání. Ani velká láska, ani rodina, ani děti...nic z toho si nepřála.Ve filmu její kritička ji nazve malou nestydou...trefné. Alex Baldwin má rozhodně lepší filmy, ostatně on je jako víno... čím starší, tím lepší. Tohle bylo na účty... taky je musí platit. ()

Pavlínka9

Příjemný romantický film, který je velice různorodý. Hlavně vlivem přes 20let věkového rozdílu mezi párem, který drží celý film. Sarah Michelle Gellar v roli pro ni typickou - dívka, která žije v luxusním bytečku, nosí jen to nejlepší, má luxusní práci v New Yorku a prostě je to taková ta typická americká holčička, která jezdí za rodiči do velikého rodinného domku za město. Alec Baldwin jako americký padesátník, který už toho tolik zažil - jak se ženami, tak se zdravotními problémy a alkoholismem, ale i tak k sobě mají tolik blízko. On by chtěl víc, ona si uvědomuje svoji cenu a cestu, která by vedla k její záhubě, pokud by s ním zůstala... ;) Je to ale celé uvolněné, příjemné, realističtější než mnoho jiných takových filmů a 94 minut uplyne tak, že si řeknete, že u něčeho jste si chtěli příjemně odpočinout. Nelituji :) ()

• Sarah Michelle Gellar žádala, aby si Alec Baldwin směl zahrát Archieho Knoxe. (HappySmile)
  • Natočeno podle bestselleru Melissy Bank "The Girls Guide to Hunting". (M.B)
  • První film, který režíroval Marc Klein. (HappySmile)

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

14.06.2006

...se jmenuje snímek vznikající v New Yorku podle stejnojmenné úspěšné povídkové knihy autorky Melissy Bank (přirovnávána k Johnu Updikeovi). Ta v roce 1993 dostala cenu Nelsona Algrena za krátkou… (viac)