Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Krádež (S03E13)

(epizóda)

Naše první auto... Manželé Šimon (J. Moučka) a Ludmila (L. Vostrčilová) si koupí nové auto. Manželka se o auto bojí, a tak sežene garáž. Spokojená odchází domů. Ráno manžel zaspí, ujede mu autobus, a tak tedy jede autem. Mistr ho posílá pro materiál do města a nic netušící manželka jde zkontrolovat garáž, kde auto nenajde. A vše jde nahlásit na policii jako krádež... (Česká televize)

Rodriguez

Krást se nemá, ale když manželka zjistí, že jim nový osobní automobil nestojí, tam kde ho předešlý den s manželem zaparkovali, jde vše nahlásit na VB. Netuší, že tím spustí kolotoč vtipných událostí. 70% ()

Tommassi3

"A vpředu visela taková malá opička !!" - "Jaká značka ??" - "To já nevím !! Asi šimpanz.." ;) Dudkova slaboučká socialistická bakalářská studie socialistické slepice.. Moučka ovšem výtečný !! ()

ostravak30

Kdyby šlo v povídce jen o tu epizodu se "ztrátou" auta, tak by se jednalo o vtipný bakalářský příběh u kterého si reálně umím představit, že se to může stát. Kor v tehdejší době, kdy neexistovaly mobily apod. Ostatně naše rodina zažila taky dost trapasů. Ale ta stále vřeštící a hysterická manželka připravila tuto epizodu o hvězdu. Nejsem řidič, ale mít takovou ženu vedle sebe při řízení musí být peklo. ()

LadyPupu

Tak na to, jaký to mělo obsazení (Moučka, Vala), to byl docela vopruz, znásobený navíc oficiálním textem distributora, který opět vykecal hlavní pointu. I to ale bylo ve finále menší zlo, než Lída Vostrčilová v hlavní roli hysterické manželky. ()

Marthos

Ani ne tak automobilová, jako spíše manželská dramata. Protože mít vedle sebe takovou afektovanou a hysterickou slepici, jakou tady předvedla Lída Vostrčilová, vyžaduje pevné nervy. A ty divák během sledování této bakalářské epizody postrádá. ()

• Automobil, o kterém pojednává příběh, byl Wartburg s SPZ ABR 20-44. (M.B)