Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Večeře (S03E14)

(epizóda)

To byl ale nápad! ... Manželé (S. Zázvorková a Č. Řanda) se třemi dětmi si chtějí koupit nové auto – jenže, ještě jim chybí část peněz. Kde ale ušetřit? Jediné řešení vidí maminka v tom, že nebudou večeřet doma a naopak budou chodit po návštěvách k příbuzným. Vypraví se tedy i s dětmi na návštěvu tety (J. Štěpničková) a strýce (E. Kohout). Chtěli by jíst, ale staří manželé toho moc nemají... (Česká televize)

Marthos

Hloupoučká moralita o krkavcích. Snad jen scéna, kdy se manželé (Stella Zázvorková a Čestmír Řanda) i s houfem hladových dětí nasáčkují ke starým příbuzným je opravdu vtipná, zbytek nestojí ani za řeč. ()

6thSun

Tomuto příběhu ne že by chyběl dějový oblouk, on obsahuje přímo brutální subžánrový zlom, kdy se z komediální frašky první poloviny dostaneme bez přípravy do závěrečného rodinného dramatu, které ovšem funguje mnohem méně, než ona vtipná část. Tu bych si uměl představit daleko obsáhlejší, bavilo by mě sledovat, jak vychcaná Stella s Čestmírem obcházejí široké příbuzenstvo a neomaleně vyžírají jejich zásoby. Jenže uvědomělej synátor nedal této hypotetické zábavě nejmenší šanci. ()

LadyPupu

Bakalářský příběh z doby, kdy na auta byl pořadník a na byt si průměrná rodina se třemi dětmi našetřila za 5 let. Krásný. Co nebylo krásný, byla akce, kterou rozjeli Zázvorková s Řandou. Mně teda byla za všechny zúčastněné hanba, takže jsem se ani nedokázala pobavit. Jediná vtipná věc na celém trapnosmutném příběhu byla monstrózní paruka S. Zázvorkové. ()