Hudba a text

• Slovensko Music & Lyrics (viac)

Alex Fletcher je vybledlá popová hvězda 80. let, o kterou je zájem už jen mezi skalními nostalgiky, kteří navštěvují vesnické zábavy. Jednoho dne jej kontaktuje médii oslavovaná hvězdička Cora Corman, která jej požádá, aby jí napsal písně na její nové album a ještě si s ní zazpíval duet. Každý má právo na svůj comeback, jenže Alex už celé roky nesložil ani notu a psaní textu mu nikdy dvakrát nešlo. Jenže teď má během několika málo dnů přijít s hitem. V tu chvíli do příběhu vstoupí kouzelně nepředvídatelná květinářka Sophie, jejíž schopnost hrát si se slovy se Alexovi docela hodí. Sophie má za sebou neúspěšný vztah se spisovatelem Sloanem Catesem a tak se jí do spolupráce s Alexem, který co do vztahů nemá právě dobrou pověst, dvakrát nechce. Jenže krev není voda, srdci neporučíš a hudba má nebývalou moc. Alex i Sophie si postupně uvědomují, že pokud chtějí najít lásku a uspět, budou se svým obavám muset postavit... (oficiálny text distribútora)

terunka003

Roztomilé, hudební, líbivé, zamilované, nekomplikované × jednoduché. Ale moc hezké. Takové pohodové. Pár vtipů taky dobrých, Cora je hustá holka, všichni jsou hodní, láska je, podpora rodiny. Pohodový film na smutnou náladu. "To by nás za tu dobu někdo vysochal!" ()

anli

Romanticka komedie,ktera je prijemne napsana,s citem a vtipem rezirovna a pohodove se na ni kouka.Jasne,pribeh neni zadny zazrak,ale drzi se standartni sablony a to vlastne divak videt chce,ne?Reziser taky nijak neexperimentuje a Hugh Grant je uplne presny(tyhle role mu fakt sednou) a Drew Barrymore jakbysmet.Oba film zvedaji o udrzuji zivy,cerstvy a zabavny.Jasna,pohodova a zabavna romantika,ktera to u me ma za jasnych 70%(kdo ma rad Hugha i Drew hodne,urcite si aspon 10% pripocte). ()

BoncheR

No...Huga Granta hrozne neznášam!!! Neviem prečo ale je m i neuveriteľne nesympatický. naopak Drew Barrymore je celkom sympatická. Celý film je ejdnou z tých romantických komédii ktoré každý rok filmový priemysel vypustí stovky. Príbeh je dosť umelý a naškrobený ale pre tých čo majú tieto filmy radi, to nemusí byť zlé...:) /49%/ ()

Pavlínka9

Hugh Grant je poměrně dost "tanečně" nadaný :) Tedy, aspoň tyto kreace mu šly velmi dobře a jeho zpěv nebyl vůbec špatný :) Hned na začátku nám hodit takovou "bombu" v podání hudební skupiny, která ve svém klipu i hudbě využívá všechny základní prvky "popu" 80.let :D - s tím se naštěstí nepárali :) Film není zbytečně utahaný, střeštěná Barrymore a Grant se svým typickým "ukňouraným" pohledem si jako pár dokážu představit :) A tomu všemu nasazuje korunu mladá hvězdička Cora, která svými "vyzývavými texty a pohyby uchvacuje" půlku světa :D Dá se na to koukat, ale považuji to za klasickou americkou průměrnou "komedii". ()

Moogwi

Ničím nevybočující romantika s mírně nadprůměrně vtipným Grantem..Nemastná neslaná, naštěstí bez přebytečných slaďáren .. Na zabití 96 minut ve dvou ideální, ale znám lepší kousky.. ()

Aven

Hugh Grant hraje v podstatě pořád stejně, jenže to pořád zabírá a pořád je to vtipné. Dlouho sem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdičkami. I díky příjemné písničce kolem které se celý film točí nakonec dávám ****. ()

OHI

Hugh Grant jako vyhaslá pop star je legrační, stejně tak i roztěkaná Drew Barrymore, ale jako zamilované dvojici jim to trochu skřípe. ()

Master19

Překvapivě milá a relativně originální komedie, kterou do průměru stahuje unilý Hugh Grant. Snažte se nepřijít o úvodní titulky, protože klip v "pozadí" je asi to úplně nejlepší z celého filmu. :-) ()

zdenny

Film, kde romantiky je méně než komedie. Hugh Grant natočil hodně (a převážně jen) romantických komedií. Tato je ale trochu jiná. Jak již jsem napsal, není v ní tolik romantiky anebo je podána jen v malé dávce. Což ale filmu vůbec neškodí. Hugh Grant tyto filmy prostě umí a i Drew Barrymore je pro tyto role "stvořená". Myslím si ale, že zde je celkem patrný věkový rozdíl, který se ale mohl smáznout trochou makeupu. Hugh Grant prostě stárne. Je to ale možná dobře pro jeho další profesní rozvoj, neboť si může zahrát i složitější role. Co se týče filmu, tak je podkreslován kvalitními skladbami stylu "osmdesátých", kterýma jsem byl odkojen. Takže, jde-li o hudbu, u mě dobrý... Hlášky byly taky dost vtipné a nebylo jich málo (nejvíce mě dostal jeho "popbok"). Celkově shrnuto: nešlo zase úplně o klasickou romantickou komedii americké provenience - nebylo to ani moc sladké, ani moc přeplácané. Prostě slušný a zábavný film na víkendový večer nebo podvečer. ()

sahe

Hlavní hrdinové si jdou ruku v ruce.... celkem nenásilně... je to dobré pokoukání.... a úvodní píseň je dost zapamatovatelná.... ()

Tereza666

Music and Lyrics si na nic nehraje. Je to malá příjemná věcička, která vás hodí do příjemné nálady. Herci vás pobaví, děj vás uklidní, a hudba buď pořádně roztancuje, nebo.. obvzlášť v podání Granta šíleně pobaví. ()

cross

Nebudeme si vůbec nic nalhávat - není důvod proč - Music and Lyrics je další z Grantovských romantických komedií, jehž už jsme viděli pěknou hromadu... Nicméně - např. stejně jako v Love Actually, Grant není uťápnutý posera, ale chlap který kdysi něco dokázal a nebojí se sarkasmu a ostrého slova.... Po pravdě řečeno, neočekával jsem nic, ale film mě téměř celou dobu velmi příjemně bavil, ústřední dvojice funguje stejně jako slovní vtipy a (stále ne asi dostatečně) okoukané Grantovy grimasy... Když k tomu ještě přidáte několik fajn songů a 100% melancholicky dokonalý videoklip s (novou!) písní jakoby vytrženou z 80. let, 4* se jednoduše nelze ubránit... ()

R´Hell

Milá komedie, která mě ale neoslovila natolik, abych jí dala vyšší hodnocení. Místy trochu zdlouhavá, konec předvídatelný. Až na vtip mi tam něco chybí. Něco, co by mě připoutalo k obrazovce. Možná by na romantickou komedii mohla být trochu sladší. Ale jinak fajn. ()

klima777

Uvadlá hvězda 80. let a několik vtipných a zřejmě velmi pravdivých postřehů z oblasti hudebního showbizu. Potud vydařené. Ale film je sladký a ulepený jako cukrová vata z Dobrodružné země. 99 minut obecně nebývá neúnosně dlouhá doba, v tomto konkrétním případě však mám pocit, že Music and Lyrics mělo být výrazně kratší. Proč asi? Film na jedno podívání, nic víc, nic míň (přičemž Hugh Grant byl překvapivě příjemný). 2,25 * ()

Ravi

Dneska jsem shlédl krom tohoto filmu ještě film "Spadl z oblaků" a musím říct, že proti němu je tento film bezduchá břečka bez jakéhokoliv typu humoru nebo snahy udržet diváka v příběhu. Teatrální žánrová klasika bez inovace, bez nápadu a bez zájmu o diváka a v důsledku i diváka o film. 35% = 2/5 ()