W.I.T.C.H.

Seriál o magickém dobrodružství pěti dívčích čarodějek, natočený na motivy stejnojmenného světově oblíbeného komiksu. (oficiálny text distribútora)

ZnalecH

Nesmějte se, že hodnotím tak vysoko. Jako malý jsem koukal snad na všechny seriály pro děti a mládež, které dávali. Ale až teď mi prošel rukou obrázek z dětství a já si na to vzpomněl. Původně to bylo asi směřované holkám, ale já jsem se na pár dílů podíval a byl jsem ohromen. Byl to přesně ten druh seriálu, který mě bavil a já jsem od té doby viděl snad všechny díly. Teď, když na to vzpomínám, tak na to mám dobré vzpomínky a proto nešetřím ani na hodnocení. ()

Khalia

Zbožňovala jsem to a zbožňuju dodnes. Škoda, že jsem nemohla mít víc těch komixů. Seriál však vždycky uspokojil mou dětskou duši. :) ()

kukkik

Tenhle seriál byl můj guilty pleasure ještě v dobách, kdy ten termín nikdo neznal. Pamatuju si, že ve škole jsme chlapácky říkali s kamarády, jak nás tenhle seriál štve, že ho vysílají na Jetixu tak často ale x let později jsem zjistil, že vícero z nás se na něj dívalo pravidelně. A není divu, na animovaný dětský seriál je tu dost propracovaný příběh, moc hezká ručně kreslená grafika ve stylu západní mangy, roztomilý dabing, souvislosti napříč epizodami a fantasy svět, který má nějakou logiku. Jako dospělý na tom vidím vady ale jsou to vady, které jsem ve věku, kdy jsem byl cílovka, neviděl a hodnotím právě podle toho dojmu, který si z těch dob pamatuji. Z dojmu, kdy jsem se těšil po deštivém dni domů ze školy, zapadnul před televizi s kakaem a koukal se na W.I.T.C.H., užívaje si každou epizodu. 4/5 ()

GTS_PUNK

Animovaný seriál vytvorený podľa komiksovej predlohy talianskej spisovateľky Elisabetty Gnone patril svojho času medzi programové stálice niekdajšej televíznej stanice Jetix. Príbeh o piatich tínedžerkách - Will, Irme, Taranee, Cornelii a Hay Lin, ktoré získajú magické schopnosti prírodných živlov na boj so zlom, je rozdelený do dvoch sérií. Spolu päťdesiatdva epizód na prvý pohľad pôsobí, že cielia predovšetkým na mladšieho diváka, ale seriál už v úvodných častiach dokazuje, že na svoje si prídu aj milovníci fantasy. A v dlhodobom horizonte predovšetkým oni. W.I.T.C.H. totiž ani zďaleka nie je počinom, ktorý by sa snažil byť až príliš rozprávkový. Samozrejme, rozprávkovým prvkom sa úplne nevyhýba, ale zameriava sa predovšetkým na boj dobra so zlom v mýtickom svete Meridianu (a mnohých ďalších). A táto skutočnosť so sebou v konečnom dôsledku prináša pozoruhodný príbeh, ktorého dej zaujme nielen pre spôsob, akým je podaný, ale predovšetkým vďaka postavám - ľudským, mýtickým, démonickým a všetkým ďalším, ktoré sa v ňom objavujú. A že ich je teda poriadna plejáda! Postavy sú v prípade tohto seriálu tým, čo z neho robí skutočne zaujímavý a atraktívny počin. Do veľkej miery totiž väčšina z nich nie je povrchná ani plochá. Mnohé navyše majú špecifický osobný príbeh či históriu, ktorá obohacuje celkový príbeh ako taký. W.I.T.C.H. vďaka tomu disponuje aj obstojnou mytológiou, fantasticko-desivými stvoreniami, ale takisto aj bežnými ľudskými príbehmi či problémami. Komplexnosť je preto niečím, čo príbehu tohto animovaného seriálu rozhodne nechýba. Medzi postavami sa takisto aktívne vyvíjajú vzťahy. To nielenže formuje a mení ich charaktery, vďaka čomu nezostávajú stále rovnaké a nemenné, ale zároveň to prispieva k posunom v rámci deja. Podobne ako pri prakticky všetkých seriáloch, aj tu sa striedajú lepšie epizódy s tými horšími. Solídnu úroveň si však dielo dokáže držať naprieč obidvoma sériami. Malú výčitku je však potrebné vzniesť voči tej druhej. A to z dôvodu, že zatiaľ čo prvá séria pôsobí ako skutočne temné fantasy, druhá séria je do veľkej miery odľahčenejšia, zameriava sa skôr na bežný život pätice hlavných hrdiniek, pričom fantasy vo svojej plnej sile odsúva do úzadia. To spôsobuje, že dovtedy pomerne výrazné postavy, ako napríklad Caleb či Blunk, sa v mnohých epizódach dokonca ani neobjavujú. Fantasy "grády" následne séria opäť naberá až v závere. Kvalitatívne to však seriál príliš neovplyvňuje. Veľkým plusom W.I.T.C.H., ktorý výraznou mierou prispieva k celkovej fantasy atmosfére, je vizuál. Animácia - či už postáv, ale predovšetkým prostredia - je na kvalitnej úrovni. Napríklad také temné kráľovstvo Meridianu v prvej sérii je skutočnou pastvou pre divácke oči. Dá sa povedať, že v istom smere sa seriálová animácia ponáša na štýl anime, aj keď iba okrajovo. W.I.T.C.H. má svoje muchy a určite nie je najlepším seriálom, aký kedy vznikol. V každom prípade však nejde ani o lacný detský seriál o vílach lietajúcich sem a tam, ale o obstojné fantasticko-dobrodružno-akčné dielo, ktorého príbeh a postavy sú oveľa prepracovanejšie, než ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dráma sa tu stretáva s komédiou, vážnosť s odľahčenými prvkami, mysteriózny fantasy svet so strednou školou, ale spolu vytvárajú fungujúcu kombináciu, ktorá si dokáže diváka získať. A plusom k tomu všetkému je ešte aj chytľavý hudobný opening. Vďaka, že chránite svet, Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin - W.I.T.C.H. () (menej) (viac)

Nijura

Když jsem byla menší, časopis W.I.T.C.H byl prostě nejlepší a te kdo ho nečetl tak...ale pak se to změnilo, ale já jej přesto četla, protože mě to bavilo. Ale tento seriál, natočený podle časopisu mě ůbec nebavil, prostě komixy jsou lepší. ()

Suzie1

Byla jsem pevně rozhodnutá pro odpad! (ano, televizní zpracování si nic jiného nezaslouží), ale jakmile jsem sem najela a uviděla ten obrázek časopisu W.I.T.C.H a vzpoměla si, jak jsem jako mladší lítala pořád do trafiky, se ptát, jestli už vyšlo další číslo a když jo, utíkala jsem s ním rychle domu, fakt mě to dojalo. Fakt. ()

OlushQa

Už od mala jsem si kupovala Witch komiks, ten bohužel klesal postupně na kvalitě. Seriál byl naštěstí velmi dobrý, od začátku, až do konce. Postavička Blunka, byla naprosto dokonalá. Na čarodějkách Witch jsem podstatě vyrostla, proto má tento seriál ke mně zvláštní pouto :). Kde jsou ty časy, kdy jsem si přála být Cornelii, strážkyní země :). ()

mai

Když mi bylo 8, 9 let, seriál jsem sledovala na Jetixu. Měla jsem ho strašně ráda, na chvíli mi dal možnost uniknout pryč z mojeho světa a opravdu přemýšlet, jestli se povede porazit hlavního záporáka. Vždycky jsem toužila mít aspoň jednu ze sil, kterou čarodějky ovládaly. Anebo jsem vymýšlela, jaká ze sil týmu chybí, a kterou bych mohla obstarat já. Mnohokrát se mi taky zdávalo, že jsem jedna z čarodějek...Vždycky jsem milovala Cornelii, protože měla stejně dlouhé a blonďaté vlasy jako já. Ve snech jsem měla její oblek čarodějky a byla jsem tím posedlá. Postupně jsem začala odebírat i časopis (ano u mě to bylo naopak, první seriál, potom časopis). Vždycky v něm byla nějaká cetka, která se mi líbila. Později přišly nové série, nové příběhy, zamotanější zápletky a já seriál neustále hltala, nicméně jsem pak už začala dospívat, seriál mě přestal bavit a navíc ho na Jetixu už skoro přestali vysílat. Tak jako spoustu jiných skvělých seriálů na můj tehdejší věk... Teď když se na to dívám znovu z jiného úhlu, chápu, že to ani nebylo tak zajímavé, znovu okoukané téma několika holek, co jsou nějakým způsobem odlišné. Pochopila jsem i to, že byl seriál stvořen převážně z komerčních důvodů. ....ale i přesto si znovu říkám, že když jsem byla malá, seriál splnil svůj účel a dokázal mě zaujmout (jako jeden z mála seriálů té doby...). Měla jsem ho ráda se vším všudy. Proto musím dát víc než pouhé 2*, které by si z jiného pohledu dnes nejspíš ode mě zasloužil. :) ()

Shinnie

Hodnotenie titulu pre deti ľuďmi ktorí nimi už dávno nie sú, a dosť z nich ani v čase odvysielania/pozerania nebola. Ja si volím teda kúsky, ktoré sú primerané môjmu veku. A myslím, že toto mi nijako neublížilo keď som mala 10. ()

le poulet

Nemůžu tomu dát odpad, protože jako mladší jsem na tom komoixu uplně ulítávala a nejradši jsem měla ty slizouny a darebáky, ze kterých tady udělali něco děsivýho, co se vzhledu týče (třeba princ Fobos...odkdy má bílý vlasy?). Perfektní to ani zdaleka není a nejspíš ani nebude,a le taky to není úplná katastrofa...dá se na to koukat a vzpomínat na roky nedávno minulé... ()

IsaacClarke

A víte vy co? Mě to baví. Jsem subjekt ve věku 18 let pohlaví mužského a baví mě to. Komix je teda fakt děs, u kterého fakt cítíte jak se vyplavuje estrogen, ale seriál je poměrně dospělý i na úroveň Jetixu. Temný svět je opravdu temný a záporáci hnusní (rozumějte "badass"). Hrdinové sympatičtí. Problém je v nedostatku násilí( vzhledem k tomu jak ničívími schopnostmi hrdinky disponují je fakt že v celém seriálu nikdo neumře tristní) a v oblečcích. Vyfasovat aspoň pořádná křídla a nějaký lepší oblek a hned to přidá na vážnosti. No a Blunk je kapitola sama pro sebe, ale každý Jetix seriál má "šaška". Ale to prostě baví. Ano čtyři hvězdičky jsou lehce přestřelené, ale tenhle seriál si trošku zaslouží zvednout image. ()

Gabushe

Pamatuji si na ty časy, kdy jsem byla ještě 6-ti leté dítě a každou sobotu ráno jsem vstávala v 6 hodin ráno abych si W.I.T.C.H. pustit, kde jsou ty časy co seriál normálně běžel a dělal na mě dojem. ()