Martijn (Ryan Phillippe) chtěl v Maroku pomáhat podvýživeným dětem. Místo toho se ocitl v rukou teroristů, kteří ho vystavují brutálnímu týrání. S vědomím téměř nevyhnutelné smrti se mladý muž pouští do pomyslné šachové partie s únoscem Ahmatem (Laurence Fishburne), protože informace o pozadí únosu mu mohou zachránit život. Aspoň si to myslí. V provizorním vězení si postupně začíná uvědomovat, že v jeho zajetí nehrála žádnou roli náhoda, ale že se stal obětí pečlivě připravené akce. Kdo a proč ho unesl? Za odpovědi na tyto otázky platí tento talentovaný klavírista velmi vysokou cenu – vlastní prsty. Zaplatí nakonec i cenu nejvyšší? (oficiálny text distribútora)

jajinka

Konec filmu mě hodně uzemnil a zvedl film i mé hodnocení o dvě hvězdičky.. Výborný Phillippe a Fishburne.. Prsty byly docela krutou daní za mlčení nebo vyzrazení.. ()

Thomassi

Zajímavý snímek. ketrý se točí okolo jednoho Holanďana, který přijíždí do Maroka pomáhat podvyživeným lidem. Hned po příletu je ale unesen teroristy a poté celý film vyslíchán. Po celý film jsem se upřímě nenudil, vždy tam bylo něco, co mě upoutalo. Problém ale vidím v tom pomalejším rozjezdu. S dějem, který se odehrává skoro celý film na jednom místě se toho moc vymyslet nedá, ale přesto si mohli tvůrci dovolit nějak to rozvést. Tím ale nechci říct, že je to fatální chyba. Postupem času ale film dostával grády a ke konci to pěkně odsejpalo. No a samotný konec mě dost šokoval. Nebudu ho tady prozrazovat, protože právě v něm je celá pointa. Co se týše hereckých výkonů, tak jsem spokojen. Jak Fishburne, tak Phillippe předvedli k nim nadstandartní výkon. ()

Fanucci

Po celou dobu je to na 3 hvězdy, ale závěr mě úplně uzemnil. Promíjím trochu nevěrohodný scénář a občas těžkopádnou:-) logiku příběhu, o které se tady již někteří zmínili...Ten konec je prostě super. To mi nikdo nevymluví:-) ()

Martin741

Celkom slusny fryler od Laurence Malkina ako rezisera. Ma to slusnu atmosferu, Fishburne je spravne odporny, akurat mlady Ryan Phillippe zas dohromady nic nepredviedol. V ramci frylerovej jazdy vsak slusne : 64 % ()

Wormboy

V celku vydarena drama s vybornymi hercami a velmi dobre sa stupnujucou atmosferou. Skvely priklad toho, ze clovek naozaj nemoze verit za urcitych okolnosti nikomu a nicomu. 3,5/5* ()

Radiq

Distributor samozřejmě zas musel zmršit název, aby obsahoval aspoň jedno ze slov: krev, smrt, teror. Moc jsem mu přál, aby se mu jeho potravinovej plán povedl, ale bylo mi jasný, že to tak nebude. Zajímavý bylo, že na každej prst použili jinou techniku odstranění. Fishburnovi jsem tu jeho arabštinu nežral. ()

Sfinkter

Docela kvalitní kamera, kvalitní herci. Ovšem neskutečně trapný scénář, za který nemohu dát víc jak dvě hvězdy, i přes hodně překvapivou a neotřelou pointu. ()

baruss

Pekná dráma. Podarený film. Veľmi dobrá oddychovka. Hra so slovíčkami. Na mňa až príliš jednoduchá zápletka, ale ušla. ()

asirtes

Pán Fishbourne, potreboval by som sa zbaviť nadváhy, vedeli by ste mi pomôcť a zbaviť ma týchto zbytočných rúk a nôh, čo mi len tak ovísajú na mojom skvostnom trupe. Ďakuje. ()

zdenny

Ukázka promyšlené manipulace. V mnoha ohledech zajímavý film mě svým závěrem celkem dostal. Nemám ale rád na všechno se vymlouvající musulmany, kteří svými "moudry" obšťastňují uneseného bělocha. Jako politický thriller celkem zajímavý, mě to ale zase tak moc neoslnilo. Laurence Fishburne byl opět skvělý. ()

jenik71

Nevím jestli jsem to beze zbytku pochopil, ale přišlo mi to nějak přitažené za vlasy a na můj vkus to má občas díry v logice. Začátek mě nějak nebral a čekal jsem co se z toho vyklube. Ale závěr je každopádně hodně zvláštní a nečekaný. 50%, ale o ufiknutý prst. ()

Smileface

Trochu nudné a levně působící. Pointu jsem začal tušit od půlky filmu a je mi jasné, že kolem ní vystavili celý zbytek filmu. Závěr byl pro mě jen hořká pilulka po 80 minutách konverzační nudy. Tenhle thriller mě prostě nedostal... ()

Tipek_14

No úprimne, ak to malo vyvolať na konci dojem veľkého prekvapenia zo zvratu, tak omyl! Prekvapilo ma akurát to, že to už skončilo. Veľmi živo si viem predstaviť, ako to všetko mohlo pokračovať. Prišlo mi to, ako iba taká dobra zápletka na úvodnú hodinu filmu z troch. Po zábere na sochu slobody som práve čakal, že konečne začína to pravé orechové - hľadanie teroristov ale...čo už. Sklamal ma tento film. Škoda. ()