Snímek polského režiséra je do jisté míry ozvěnou jeho filmu Předtanečník ze sedmdesátých let. Opět se děj odehrává v současném Polsku, hrdina je opět stejně výrazný, dynamický a bezohledný. Film Exekutor vypovídá o tom, že politické změny v Polsku automaticky neodstranily sociální konflikty, bídu či nespravedlnost. Hlavním hrdinou je exekutor, který svou přílišnou horlivostí přivádí lidi do neštěstí. Svět představený ve filmu je prohnilý a není v něm místo pro slabé. Děj je zasazen do polského regionu s vysokou nezaměstnaností a sociálními problémy. Avšak dilemata, která před hrdiny filmu vyvstávají, mají univerzální platnost. (Febiofest)

-henry-

Ožehavé téma exekuce zpracované na první dobrou (je tu vše, co vás napadne při prvním brainstormingu v hospodě). Ale musím uznat, že vyvedeno to je velmi poctivě (výborný základ pro další podobné filmy). ()

DJ Kritik

Poľský film ma v poslednej dobe príjemne prekvapuje. /Všetko, čo milujem, Sára, Démony vojny.../ Ale tu, mi čosi chýbalo. To neopísateľné kúzlo... to čo robí film niečim pozoruhodným. Tento film výborne vykresľuje postavu exekútora a skutočne navodí dojem práce, ktorú by veľa ľudí nechcelo robiť a ja určite tiež nie. Ale ... ešte štipku zápletky, dramatičnosti a bolo by to pre mňa zaujímavejšie. Vtiahnutie do deja: *** Realita: **** Akcia: ** Dramatičnosť: ** ()

SuzieS

První část filmu super, ale pak se začnou dít jedna nereálnější věc za druhou .., motivace postav zcela nesmyslená a nakonec to celé člověka začne nudit... ()

Bubulatko

Loni jsem měla drobátko zálusk na polskou kinematografii. Co film, to perla. Poláci umí, na filmařinu mají čich i talent, to se musí uznat a naše novodobá česká výroba jim může jen tiše závidět. Jelikož u nás poslední dobou co film, to brak. Na Exekutora jsem zkoukla, jelikož exekutory a rádoby kravaťáčky v bankách nemohu ani vidět ani cítit. A ani film mě nepřesvědčil o opaku a nepřimněl mě k přehodnocení mého antipati-apatického postoje. Tohle je první film s Andrzejem Chyrou, který jsem viděla a pak následovaly další a další. Je to zkrátka pan herec. Film je to suprový, rozhodně stojí za vidění. Plynou z něj dvě krásné ponaučení. Za prvé nesuď člověka, pokud neznáš jeho příběh a nekráčel si životem v jeho botech. Za druhé čiň tak, aby ses ráno na sebe mohl podívat do zrcadla. Zkrátka film ze života o životě. ()

Soldier_666

Působivý obraz dnešní materialistické společnosti, která opomíjí fakt že člověk je taky bytost která prožívá život i na "duševní úrovni" a doufá v soucit či porozumnění od jiných bytostí (to zní fakt blbě, lepší slova jsem fakt nenašel :) Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit že někteří exekutoři jsou podobně arogantí ko..ti s kterými se často nedá rozumně domluvit. Jak zde bylo již zmíněno, první část filmu byla uvěřitelnější, pozdější přerod hl. hrd. v rádobyJežíše mi vůbec neseděl, proto jen 3/5 ()