Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kto by si nepamätal pôsobivé robustné herectvo jedného z najvýraznejších umelcov strednej hereckej generácie, predstaviteľa mnohých pozoruhodných charakterov, v ktorých sa chlapská sila dramaticky stretala s krehkosťou ľudských citov? Vlado Muller - silná ľudská individualita, sugestívny hlas, impozantný zjav a nenapodobiteľná schopnosť postihnúť hlbiny ľudskej duše, závažnosť mravných dilem, suverenitu i slabosti. V súčasnej hre Chlap prezývaný Brumteles scenáristu Petra Ševčoviča a režiséra Franeka Chmiela Vlado Muller dokáže šírku svojho talentu a schopnosti nesmierne citlivo zobraziť osud človeka, ktorému sa v okamihu zmení aktívny život na vynútenú pasivitu.Je to príbeh starnúceho námestníka veľkého podniku, ktorý sa po viacerých infarktoch dostáva predčasne do dôchodku a malého chlapca, ktorý ťažko prežíva matkin vzťah k novému mužovi. Obaja spoznávajú svoju vzájomnú osamelosť a začína sa medzi nimi rodiť vzácny cit priateľstva a porozumenia. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (26)

tron 

všetky recenzie používateľa

CICVOR PIŠINGERSKÝ! Absolútna bomba a pre mňa určite jeden z najvydarenejších cca 20. slovenských filmov. Vôbec. Nezľahčuje situáciu, ale je vtipný. A je vtipný, ale nezabúda zostať i dramatický a smutný. Mnohé veci, ktoré sa tu stanú, a mnohé rozhodnutia viacerých postáv, sú pomerne kontroverzné, ale ľudské. A taký je celý tento film. Vtipný, pôvabný a pritom občas smutný a na 99% ľudský. Vlado Müller je absolútny šéf a Henrich Hlocký (talentom a prirodzenosťou do nemalej miery pripomínajúci Tomáša Hollého, ale nekopíruje ho, je sám sebou) je mu dokonalým partnerom. Všetci sú super (napríklad František Dibarbora), ale títo dvaja páni sú totálna bomba. Dialógy vynikajúce, zrejme jedni z najlepších, aké som kedy v slovenskej kinematografii počul. A realistický koniec k tomu. ()

anderson 

všetky recenzie používateľa

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.1.1983, pôvodný televízny film - Klasika a kult slovenskej filmovej televíznej tvorby. A sebeckú matku v podaní K. MAGÁLOVEJ som nenávidel dlhé roky. Ale našťastie nadabovala v 1989-tom MAKEPEACEovú a tak som ju vzal na milosť :-). (4.8.2008) ()

Reklama

Autogram 

všetky recenzie používateľa

Vlado Müller je veľký chlap a v tomto filme aj veľký pracant, veľký šéf a nad ním je už len upratovačka, ktorá jediná ho môže poslať z roboty domov. Ale predsa sa nájde aj nejaký iný dôvod a tak má na predčasnom dôchodku v päťdesiatke fúru voľného času, s ktorým takmer nevie, ako naložiť. Jeho osud sa na socialistickom sídlisku prepletá s inými osudmi a jednou detskou postavou. Chvíľu je to zaujímavé, chvíľu trochu nasilu, ale na film minulej doby obstojné. Kamila Magálová sa objaví vo vedľajšej úlohe svojskej mamy s nevzhľadnou trvalou na hlave. Nakoniec mi film silno pripomenul Kachyňove diela o detských osudoch a to považujem za pochvalu. Za to, aj za Müllera zaokrúhľujem nahor na štyri hviezdy. –––– Žijem pre vlastné potešenie. Človek by nemal žiť pre veci, ale pre iných konkrétnych ľudí. Ak však nežijem pre niekoho, akým právom žijem? ()

Kri-kri 

všetky recenzie používateľa

Nejprve jsem s týmž hlavním představitelem shlédl film Čarbanice, který mě zrovna neuchtátil. Nicméně mě nasměroval na tento o poznání dramatičtější s psychologickými prvky, čímž už více splňuje má očekávání, než výše jmenovaný. Protivná krkavčí matka i s tím jejím šamstrem by zasloužila ne odjet na rok pracovně na Kubu, ale umístit do lágru. Film mě zaujal, i když by se mu ledacos vytknout dalo. Zvlášť v první polovině filmu je několik scén zbytečných, ubral bych trochu z dialogů Müllera s jeho nadřízeným a kolegou, neboť v momentě, kdy se předčasně penzionovaný náměstek a osamělý chlapec trochu více seznámí už se stopáž filmu přehoupne do druhé poloviny. I ten závěr je takový nijaký, uvítal bych optimističtější ve stylu Kachyňových Počítání oveček. Slabé 3 * a 55%. ()

jhrasko 

všetky recenzie používateľa

Legendárny socialistický šláger žánrovo pestro balancujúci na rozhraní príbehu o hodnote rodiny (a rodinných hodnotách), drámy (o osamelosti), nenápadnej paródie a utajenej súdružskej agitky. Podobne ako Spadla z oblakov, A čo ja, miláčik a Neberte nám princeznú kultovo nostalgická záležitosť, TY CICVOR PIŠINGERSKÝ ! ()

Galéria (3)

Zaujímavosti (2)

  • Počas natáčania filmu spáchal samovraždu Ivan Mistrík a všetky jeho scény museli byť narýchlo pretočené. [Zdroj: VŠMU] (Raccoon.city)

Reklama

Reklama