Jednoho letního rána v ospalém městečku Blackwater v Louisianě udeří meteor do muzea Pleistocene, městečko se začne prudce ochlazovat a 40.000 let starý mamut je vypuštěn do ulic. Speciální agenti Powersová a Whitaker mají 17 hodin na jeho zneškodnění než bude město zpustošeno. Agenti povolají odborníka, paleontologa Dr. Franka Abernathyho, aby jim pomohl dostihnout a ulovit „stvůru“ dříve, než jeho zuřivé běsnění zdemoluje okolní svět. Jak ubíhají hodiny a narůstá počet mrtvých, Dr. Abernathy si uvědomí, že pro záchranu své dcery Jacky a ostatních nevinných obyvatel musí pomoci agentům zničit své vlastní celoživotní dílo. (Intersonic)

SOLOM.

Filmy s prehistorickými zvířaty zatím moc nenašli velkou oblibu u diváků. Myslím ty s hororovým podtextem. Nevím čím to je, ale digitální potvory vypadají opravdu otřesně a jejímu vzhledu by uvěřilo jen malé dítě, a to by se na to nemělo dívat z morálního hlediska.Největší bombou je, že se tohohle filmu zhostil Tim Cox. Jde o režiséra, který natáčí jen samé filmové braky a je vlastně ostudou tohoto žánru. Ještě jsem neviděl od něho film, který by mě doopravdy zaujal. Film samotný má naprosto nelogický scénář, kdy mimozemská hmota oživí mamuta a ten začne zabíjet obyvatele města. Pokaždé se objeví zcela nečekaně a nikdo ho neslyší. Vím je to k smíchu (dokážete si představit slona jak nepozorovaně a tiše dojde na Václavské náměstí a začne rozdupávat dav???). Co se týče jeho postavy jako takové: jde o digitální naprosto směšnou napodobeninu mamuta, kdy mu nevěříte ani ty chlupy na těle, prostě hrůza. ()

duklak2

Vždy jsem měl v oblibě snímky, kde hlavní roli hrálo mega zvíře. A tak, aniž bych se před zakoupením DVD podíval na hodnocení, jsem si koupil mamuta. A povím vám jedno. Je to šílenost od začátku do konce. Zvíře nevypadá sice až tak špatně, ale film postrádá atmosféru a rychle na něj zapomenete. ()

fcreading odpad!

Musel som to pretáčať, pretože tolko špatných nelogických hereckých výkonou sa len tak nevidí. Všetko trpí špatným scenárom až po lacné triky, mamut ktorý vysáva svojim chobotom energiu ľudom je pekne trapné. Prišlo to z vesmíru, a zmocnilo sa to mamuta. O horore ani zmienka, trochu sci-fi zabalené do komédie, ale nie vtipnej, dotoho ešte Summer Glau, ktorá aj keď je príťažlivá to celé nezachráni, a všetko tiahne do odpadu Cox, ktorého baví natáčať takéto blbosti. Herci stále rozprávajú o filmoch, buď o E.T, Válke svetov a Braindeade, a ešte nesmiem zabudnúť na ruku ktorá oživne v mikrovlnke, odpad je slabé slovo. ()

Z0oMb3E odpad!

Už bolo načase! Filmová evolúcia konečne postúpila do ďalšieho obdobia. Už po mestách nebehajú krvilačné T-Rexy, ale ľudstvo likviduje štvrtohorný mamut. Predpoklady na to jednoznačne má. Veľký, chlpatý a hlučný, ale je tu jeden problém je to bylinožravec. Preto si musíme vypomôcť, a teraz pozor, malým mimozemským upgrade-om. Od tohto okamihu sa film dostáva do úplne iných bé sfér. A kto nebude ďaleko, keď po kľudnom americkom mestečku behajú alieni? Jasné, Mulder a Scullyová. Rozpočet nám však dovolil len ich beta verzie a aj tam sme museli časom skresať náklady. Namiesto Muldra sme angažovali Vec z Adamsovcov, ktorá dostala niečo do ruky a vytiahla pokračovanie scenáru z rukáva priamo na pľace. A film môže pokračovať! Mamut sa konečne dostáva do svetla až niekedy v tretej tretine filmu čo je pre fanúšikov béčiek dosť neskoro. Klasický Wikipediovský obrázok skicárom upravený nevyzerá až tak zle, takže hurá na ľudské ražniči. Zaverečná teória a rekonštrukcia pravekého lovu v moderných podmienkach je scéna pre ozajstných odvážlivcov. Čo však filmu chýbalo, aby sa páčil úplne všetkým? Od panicov spod alobalových heliem až po životom frustrované domáce paničky? Románťarna medzi doktorom a agentkou zakončená veľkým francuzákom pred titulkami, vysoký kop Chucka Norrisa a americký prezident so samopalom v ruke. ()

raimi

Když film skončil, uviděl jsem v titulcích jméno režiséra. Tim Cox. A hned mě bylo jasno. Larva! Tenhle chlápek může za utrpení, který jsem při larvění prožil. A já vůl si od něho pustím, v dobré víře, další biják! No jak to asi mohlo dopadnout? Strašně. Těšil jsem se na přiblblý béčko (céčko až zetko) plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných triků, otřesných hereckých výkonů a dostal jsem... béčko plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných... No moment!!! Tak co je teda špatně? Prostě všechno! Půl hvězdičky za to, že to bylo lepší než Larva a druhá půlka za neuvěřitelně senilního Toma Skerrita, který se tváří jako kdyby si nemohl vzpomenout v kterým filmu se právě nachází. Ach jo, a já se tak těšil na obřího mamuta, co z lidí vysává životní energii chobotem!!! A dostanu tohohle vypelichance! :-))) ()

rakovnik odpad!

Zlatý Zeman s Cestou do pravěku. Jeho mamut byl lepší. Ale tento film je o dost vtipnější. Jen škoda, že holky zůstaly oblečené, mohl to být dobrý film jiného žánru. ()

cariada

No nevěděl jsem co od toho čekat ,jestli horor ve stylu Vykoštovač a nebo něco víc. Nakonec se ukázalo že je to v podobném stylu to jest jakási lacinost.špatný triky ,jenže tady je to obalené do sci-fi a hlavně do humoru a to je to jediný co člověku nutí nedávat to do úplného odpadu. Protože občas se tam člověk dobře zasměje. Díky meteoritu oživne mamut co je v ledu v muzeu a vraždí. Majitel muzea s otcem a svojí pěknou dcerou a agentkou FBI ho jdou zastavit. Jsem zvědavý koho tvůrci dalšího nechají oživnout? ()

Crawler-D

Na Zemi spadne meteor, z něhož vylezou slizoidní ufoni, nalezou do mrtvýho mamuta a začnou zabíjet lidi ve městě. Blbost jak vyšitá na zábavné odpoledne s přáteli. A fakt je to schválně humorné, no považte, co ta addamsovská ruka... ()

Estrellita

Ježišmarja - tohle snad ani není myšleno vážně! Ne? Opravdu ne? Tak to se mi ulevilo. Ruku na srdce, spousta dražších filmů si hraje na něco extra a najdou se mezi nimi i větší shity než je tohleto. Když má člověk náladu, dokonce se u toho i zasměje... Protože tady nemůže nikdo hledat logiku. Protože celé dílo připomíná parodii na tu spoustu stupidních a rádoby velkolepých ufo-filmů, kterých se vyrojilo ažaž. Takže - jenom kvůli tomu, že jsem byla schopná nebrat Mamuta ani chvilku vážně, můžu hodnotit na pěkné 2*. ()

Bobik9

Tak todle byla vážně blbost. Naprosto nesmyslný příběh se špatně udělaným mamutem. Dávám 2*, protože jsem se chvilkami i docela zasmál hloupým, ale někdy povedeným vtipům. ()

TO

Mamut ovládaný ufem vysává chobotem z lidí život. Taková lehká blbina, srandovní je třeba výslech useknuté ruky oživené v mikrovlnce, která vypovídá znakovou řečí. K tomu dvě celkem obstojné herečky: misska Leila Arcieri (Nebezpečné hry 2, Bláznivá školka, Královské výkupné, atd.) a Summer Glau (Serenity, Firefly), takže žádná křeč. ()

giovanni3

Věděl jsem, že to bude bída, ale na tu 1* to bylo. Přeci jen mizerný byl mamut, dialogy, zrychlené sekvence atd... Ač i tak sem tam sranda jako ozivla ruka. Nejvic mne zaujala účast pohledne Summer Glau (na 25 tu nevypadá), která moc hereckého umu nepředvedla, ale úsměv má odzbrojující. Ta mne překvapila, že ji znám a ona byla v Teorii velkého třesku. 1z5 ()

xaver

Zase jsem se nechal jednou nachytat a koupil DVD s tímto blábolem. Nechtěně mi tak vzniká speciální sbírka těch největších hovadin. ()

Slimak

No to je ale teda šit....to je hotová vražda tohleto.Nemá v dějinách obdoby aby někdo natočil tak blbej film o mamutovi.A ke všemu o velice strašlivém mamutovi kterej může zničit celej svět když mu parta poskakujících blbečků nevypráší kožich....název mluví za vše.Jen zmínit a zavání to kekelem. ()