Jednoho letního rána v ospalém městečku Blackwater v Louisianě udeří meteor do muzea Pleistocene, městečko se začne prudce ochlazovat a 40.000 let starý mamut je vypuštěn do ulic. Speciální agenti Powersová a Whitaker mají 17 hodin na jeho zneškodnění než bude město zpustošeno. Agenti povolají odborníka, paleontologa Dr. Franka Abernathyho, aby jim pomohl dostihnout a ulovit „stvůru“ dříve, než jeho zuřivé běsnění zdemoluje okolní svět. Jak ubíhají hodiny a narůstá počet mrtvých, Dr. Abernathy si uvědomí, že pro záchranu své dcery Jacky a ostatních nevinných obyvatel musí pomoci agentům zničit své vlastní celoživotní dílo. (Intersonic)

TERRORDROME

To že točia strašnú sračku bolo tvorcom zrejme jasné a tak sa to rozhodli prekrútiť na paródiu, výsledkom čoho je schizofrénna a zmätená sračka. Celé mi to pripomína človeka so zápchou čo sa zúfalo snaží niečo vytlačiť ale nedarí sa a len sem tam unikne nejaký ten prd. Ten parodický podtón je až na úvodné animované titulky a scénu s oživlou rukou len také tušenie a ostatok je iba ďalšia z hromady vtákovín o nebezpečných, hnusne digitálnych zveroch. A fakt, že sa nejaký emzák prevtelí akurát do tisíce rokov skapatého mamuta je ďalším dôkazom prečo votrelci nemôžu ovládnuť našu planétu - lebo sú ešte hlúpejší ako my a to už je slušná pálka. ()

sadlokan

Mimozemšťané rozmrazují 4000 let zmraženého mamuta,který pomocí kosmické USB vysílá do vesmíru úpěnlivé signály o pomoc při záchraně 30 let zmražené ruky,což je mu obratem mimozemské ruky umožněno,načež se pouští do destrukční výpravy po městě s následkem opětovného zamražení.Tyto informace má k dispozici agentka Powersová,ovšem křížový výslech ruky nedoporučuji slabším povahám. ()

darkrobyk

Ztřeštěná komedie s pixelovým mamutem (jo, stop motion by byla lepší volba) nebyla tak strašná, jak se ze zdejšího hodnocení zdá. Varianta na téměř kultovní Lifeforce od T.Hoopera. Jasně, místy se dost pindá, děj se zadrhává, ale zase se tvůrci nebáli zúčtovat se dvěma postavami... Na jedno podívání, když není nic jiného po ruce a venku se válí hustá mlha...proč ne. ()

Estrellita

Ježišmarja - tohle snad ani není myšleno vážně! Ne? Opravdu ne? Tak to se mi ulevilo. Ruku na srdce, spousta dražších filmů si hraje na něco extra a najdou se mezi nimi i větší shity než je tohleto. Když má člověk náladu, dokonce se u toho i zasměje... Protože tady nemůže nikdo hledat logiku. Protože celé dílo připomíná parodii na tu spoustu stupidních a rádoby velkolepých ufo-filmů, kterých se vyrojilo ažaž. Takže - jenom kvůli tomu, že jsem byla schopná nebrat Mamuta ani chvilku vážně, můžu hodnotit na pěkné 2*. ()

kaylin

Americko-rumunská koprodukce filmu „Mamut“ zní celkem podezřele, ale smutnější je, že se tohle podezření nakonec opravdu potvrdilo a divák zjistí, že tady může najít jedině špatný humor. A ještě horší digitální triky. Nějaká snaha o příběh bere velmi záhy za své, hloupě napsané postavy tohle jen pohřbívají ještě hlouběji. Ne, pokud v sobě „Mamut“ měl nějaký potenciál, byl rychle zabit. ()

• Tým zodpovědný za speciální vizuální efekty byl nominován na cenu Emmy. (Terva)