Podivný prípad Benjamina Buttona

• Česko Podivuhodný případ Benjamina Buttona (viac)
USA, 2008, 166 min

Réžia:

David Fincher

Predloha:

F. Scott Fitzgerald (poviedka)

Scenár:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond, Jason Flemyng, Mahershala Ali, Jared Harris, Elias Koteas, Phyllis Somerville, Tilda Swinton (viac)

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální. (oficiálny text distribútora)

Stíba

Všechny drobné nedostatky z průběhu filmy zbourá stupňující se atmosféra v druhé polovině, která v poslední půl hodině graduje do nevýdaných rozměrů. "Už sem ti někdy říkal, že do mě sedmkrát uhodil blesk??" Nádherně natočený film, který je krásným tím, že je odlišný právě tak, jako sám Benjamin Button. A to je na něm právě to nejvíc okouzlující. ()

ex.it

Nevím proč, ale je hodně těžké vypsat svoje pocity z tohoto filmu. Uplynula asi hodina po titulkách a já vůbec nevím, co napsat. Hodnocením jsem si jistá, ale co se mi na filmu tak líbilo, že jsem dala pět hvězdiček, to už je trochu problém. Je zvláštní zkusit si připustit, jaké by to bylo, kdyby náš život šel pozpátku. Ostatní by stárli, my bychom mládli. Důležité je dívat se na film v klidu. A přemýšlet. První polovina je lepší, protože pak film maličko upadá, ale to je taky jediné mínus. Je to opravdu originální pohrávání s myšlenkou času, úchvatné masky (a počítačová úprava) a milý konec, který vás dojme k pláči. ()

Ssoumess

Těžko slovy vyjádřit co ve mně Benjamin zanechal za emoce. Mohl bych zde napsat celou stránku superlativů, stejně bych většinu vynechal, tak se na to raději vykašlu. Stejně jako uživatel Matty, jsem po celej film musel zadržovat slzy, ale nakonec jsem se na to taky vykašlal a bulil jsem jak želva. Chtěl jsem taky něco napsat k výkonům herců, nádherné barevnosti jednotlivých scén, k hudbě, ale taky na to kašlu. Tohle je film kterej se nedá reprodukovat ostatním, každej si musí to "hodnotit/komentovat" určit sám v sobě. Pro mně je to asi ten nejemotivnější film ever. A deset minut po prvním shlídnutí ho dávám do svých top ten. 10/10..............................................................................Jediné zklamání filmu: toho starého pána měl zabít blesk:) ()

bend-ik

Už veľmi, veľmi dlho som nevidela film,.. pri ktorom by mi tak zvieralo žalúdok, počas ktorého som nevnímala nič navôkol a neskutočne si priala, aby neskončil, po ktorom som nemohla zaspať, ktorý ma naplnil takými myšlienkami.. (Ne)ľutujem, ale na viac sa nezmôžem.. ()

kuces

Nečekal jsem od tohoto filmu takovou sílu a čékání na to, co bude dál... Páni herci předvedli brilantni vykon a já byl překvapen a šťasten jak nanásilně umí pomocí ironie řežisér vtipkovat. Na čemž bude mít velkou zásluhu scénarista. Díky toho mi v hlavě zůstane věta: "Blíží se bouřka...". Dokonalý filmeček pro partnerku a velice kvalitní film pro zbytek obecenstva. Smekám, 9/10... ()

Ziggy Zagg

Nepovedená romantická masáž, kde na začátku jsou rozdané jasně karty a děj nenabízí moc zajímavých zvratů. Maskéři měli asi nejvíc práce v kariéře, ale přesto musím říci, že ne vždy se jim zadařilo. Hlavně poslední fáze Benjamina, kdy byl na záběrech jakoby nejmladší, mi Brad Pitt spíš připadal jak vosková figurína typu Michaela Jacksona. Spíš mi z něj běhal mráz po zádech, něž abych obdivoval jak omládl. Teď si jdu přečíst některé pětihvězdičkové chvalozpěvy ... cože mi to stěžejního v tomto filmu uniklo ??? ()

Petyas

Výborný, úžasný, opravdu hodně bavilo. Skvělý Pitt, skvělá Blanchett, výborný scénář, žádna nuda. Divák je neustále v napětí, čeká co se bude dít a jak se to vyvine dál. Opravdu paráda. ()

Haide

Ne každý film, ač je sebedokonalejší, se dotkne vašeho srdce. Úžasný příběh, skvělí herci, ale bohužel je pozoruji zpoza skla... ()

Majduska

Ale jo. Sice ne nejlepší Fincher ale dá se to. Bohužel jsem se místy nudila a ne vždycky máte na takové melodrama podobné Wagnerově hudebnímu dramatu náladu a sílu. Začátek byl slibný, prostředek upadl a konec byl ..divný. Vyzdvihnout se ale musí aspoň pěkná hudba. ()

Mks741

I když jsem tenhle typ filmů neměl nikdy moc rád tenhle mě zasáhl, někdo by řekl že je příliš dlouhý a že některé věci jsou v něm zbytečné, ale ke konci zjistíte že vše co nedávalo z počátku smysl pak retrospektivně splývá dohromady. 5* ()

the_bitch

Tak kuriózny, majstrovský, ospevovaný, opisovaný, avšak príliš dlhý príbeh(pri ktorom však určite nezaspíte) so štipkou vtipu, vášne, lásky, romantiky. Dokonalá zmes uvarená dokopy šéfkuchárom Davidom Fincherom. Opäť mi nezostáva nič iné, len sňať z hlavy pomyselný klobúk pred majstrom Fincherom, samozrejme aj pred skvelým Bradom Pittom a nádhernou Cate Blanchett. zaslúžených 5* ()

ihonzik

..příjemná podívaná o mládí a stáří, černých a bílých, falešných matkách a skutečných otcích, které kralují smysluplně vykreslené postavy, jejich ještě smysluplnější obsazení, precizní efekty, pracné masky, Pitt, Blanchettová a Fincher, a kterou i tak netřeba vidět znovu. S odřenýma ušima 5/5. ()

MrGregor

Konečně po dlouhé době, ten zvláštní pětihvězdičkový pocit, kdy hltáte každou minutu filmu a čekáte co se stane... a na konci, když příběh skončí jen bezduše koukáte na titulky, jako kdybyste se právě probudili, jako kdyby vám právě někdo řekl něco nepochopitelného... až po čase si začnete uvědomovat, jak zvláštní, originální a dojemný tento snímek byl... a proč je Brad Pitt pan herec a Cate Blanchett paní herečka ()

matt85

Brad Pitt ve své životní roli v atmosférickém snímku, který je sice trochu chladný, aby se mohl zařadit po bok Forresta Gumpa, ale kouzelný je stále. Pán, kterého 7x trefil blesk je úžasný a vtipný nápad. ()

parabellum

Podivuhodný případ B. B. je herecký koncert dvou mích nejoblíbenějších herců B. Pitta a C. Blanchett, který od usedlejšího začátku graduje do dechberoucího a slzavého konce. Po hodně dlouhé době, kdy mě u filmu přepadla nějaká slzička:(( ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)