Boží zápasník

• Česko Boží zápasník (viac)

Nacho (Jack Black) vyrůstal v jednom malém mexickém klášteře v Oaxace a nyní v něm pracuje jako kuchař, který chce dostat toto svaté místo z finančních potíží a to díky tomu, že vyhraje Wrestlingový turnaj. Ale jak Nacho brzy zjistí v televizi to všechno vypadá méně bolestivě a tak mu nezbývá nic jiného, než do boje zapojit i taktiku. (oficiálny text distribútora)

HappySmile

Na jednu stranu to byla strašná blbost, prostě přesně styl Jacka Blacka, ale myslím, že na to už musí být každý připraven předem, když vidí jeho jméno. Na druhou stranu mě ale hodně rozesmálo to, jak tvůrci zobrazili některá filmová klišé a dali jim pěkně na frak. Vlastně už sám námět je takové antiklišé - boxer, co každý zápas prohraje. SPOILER: Naopak závěrečná scéna je zase úplně klišovitá - hlavní hrdina vyhraje finální zápas, ovšem tvůrci to moc dobře vědí a vykreslí všechno schválně pěkně zveličeně. ()

marcek

Tohle je prostě díla. Jack Black mě vždycky dostane, a jestě když si natáhne ty svoje kahloty do půlky pupku a postaví se z profilu :) Nestíhaly mi plíce jak jsem se musel smát :D ()

Wormboy

Kto necaka intelektualnu pochutku a smiesny mu pripada uz len pohlad na Jacka Blacka, tak ako mne, bude sa velmi dobre bavit. Uloha filmu v mojich ociach splnena. Bavil som sa vyborne:) ()

BUD-SFIS

Silene je hodne slabe slovo, zmehnout nekolik minut filmu znamenalo uplne se ztrait. Ale jako komedie asi jen pro ty otrlejsi nebo silenejsi. ()

Juto

Režisér Hess sa veľmi zameriava na podivne komický prístup, svojej prvotiny ,,Napoleon Dynamit". Vezme komediálny náčrt a pokúsi sa z neho urobiť film,a napätie je zrejmé. Ale tu nie je dej dostatočne silný na to, aby udržal všetko, ale na tom by ani  nezáležalo, pretože humor by mal byť tým, čo záujme diváka. V tomto smere bohužiaľ film až taký vtipný nie je. Je to, samozrejme, zábavné, pretože má hranu nápaditosti a hlúposti, ktorá funguje dobre, ale jednoducho nemá takú hĺbku, aby zaplnila ani 90 minút. Postava Jacka Blacka vyprodukuje pár vtipov, ale tie sa opakujú dokola. 5/10 ()

emo

Blackov absurdný humor dotiahnutý na samú hranicu znesiteľnosti... Nemôžem povedať, že som sa celý čas smial, ale zabaviť som sa určite zabavil. Takého vola zo seba dokáže spraviť asi len jedinečný Jack "Nachooooooooooo" Black :))) ()

Icefist

Tak tohle ne. Já mám magorský komedie většinou rád, ale tady jsem se téměř nezasmál. Dokážu si představit vyšší hodnocení, než dávám já, ve dvou případech: a) jste pod vlivem (alkohol, omamné látky, ...) nebo b) jste oddaní fanoušci Jacka Blacka. V mém případě neplatila ani jedna z variant. Black se snaží, ale tentokrát mě prostě nepřesvědčil. Díky alespoň za jeptišku, jejíž sledování mě až do konce neomrzelo. 40 % Oblíbená část- "Jaks mě tady našel?" ()

SHI-SHA

Jack Black se snaží coby mnich - kuchař vydělávat zápasy na čerstvou zeleninu pro sirotky. Od dokonalého Napoleon Dynamite je zde patrný menší přesun k mainstreamu, přesto je to opět pekelnost jak má být. U některých scén jsem umíral smíchy. ()

Radiq

Chacha, ze zvláštního úhlu pohledu se musím pořád po skončení některejm scénám smát. Může za to hlavně Jack Black a jeho vzezření (ta kštice v kombinaci s knírem je nezapomenutelná a obtloust taky), ale hlavně ty ksichty a situace a mimika a pohyby, co dělá. Protože tyhle náznaky vtípků vás dostanou jenom, když si to začnete užívat a nemyslet na to, o čem ten film vlastně je, tak si to užívejte a nemyslete na to. A propó - podle mě je to velice originální námět. A propó propó - písnička ke konci, složená pro Encarnacion, je to nejlepší výkon Jacka Blacka, co jsem kdy viděl (chlámačky v křečích). A atmosféra Mexika proniká až do morku kostí. ()

Knuckless

Chudý příběh a celková převaha těch trapnějších fórků nad těmi ehm ucházejícími mě chvíli nutilo přemýšlet o snížení hodnocení. Nicméně já to mám bohužel tak, že když nastoupí JB, tak stačí když třeba jen ukáže pupek nebo zatne zadek- a jdu prostě do kolen. (K tomu ještě moc krásná Ana de la Reguera a musim říct že jsem v pasti úplně!) "I am Nachooooo! ..... Who?" ()

otík

Je to hrozná ujetina, o tom není pochyb. Aby si tlustý mnich oblékal na wreslingové zápasy elastické tepláky, přes ně dal červené slipy, vzal si červený plášť a sadomasochistickou masku přes hlavu - no to je fakt maso. A zvlášť, když vůbec bojovat neumí a všechny zápasy prohrává. Jenže co by jeden dobrák neudělal pro sirotky, kteří žijí právě v onom klášteře, kde náš zápasník vaří. A pak přijde hlavní bitka, onen "rockyho" pohled na zamilovanou osobu a vše jde jaksi jinak a samo. Je škoda tuto roztomilou a podivnou komedii kritizovat. Zůstaňme raději u konstatování, že něco takového v normální produkci už dlouho nebylo a zase dlouho nebude. ()

bartias

Zmatená rádoby bláznivá situační taškařice je celá vystavěná na fekálním humoru. Spíš trapná než vtipná podívaná vyloženě trápí svojí blbostí. Že postavy vypadají odpudivě a dělají odpudivé věci, k veselosti nestačí. ()

Triple H

Pekná úvodná pesnička, pár podarených vtípkov (a priznám sa, že aj tie prdiace sem počítam). Nebyť Jacka Blacka, je to ešte horšie. ()

DaUr

Ačkoliv Black se snaží jak nejvíc může, celé je to takové divné a málokdy skutečně vtipné. Jedna * za Blacka, jedna za hudbu. ()

Mrkvič

Lehce trhlá komedie, která je ale dost nezapomenutelná. Jack Black je zde svůj. Trhlý, místy lehce trapný, ale pořád jakš takš zábavný. Pardání jsou některé chvaty a zákroky z ringu, takže po sportovní stránce celkem slušný. Po třetí film už asi vidět nemusím, ale kdo ví, jak to budu vnímat za 10 a více let. Další generace se třeba také rády podívají ne ne moc foremného zasněného zápasníka, co dokáže naplnit své nereálné sny. ()

Beky

Pokud budete přistupovat k filmu s očekáváním komediáního výmazu Jacka Blacka, budete pravděpodobně zklamáni!!!!, ale když budete mít náladu na velmi roztodivný úlet s fenomenálním hereckým výkonem ( teď asi přehánim:) hlavního představitele, bude vám odměnou film, který zvedne náladu nejdnomu divákovi, který obsahuje choreograficky velmi dobře zvládnuté souboje ( zajímalo by mě do jaké míry se opravdu díváme na Jacka,..... ani jednou jsem nepostřehnul dublerá, Stevene:), výbornou kameru a střih a k neposlední řadě krásnou jeptišku!!:)Tři hvězdičky dávám proto, že některé scény jsou trestuhodně nevyužity, a pokud by nehrál hlavní roli Black, kvalita snímku by šla výrazně dolu...... ()

TO

Zápletka taková nějaká byla, ale jaksi nevyužitá. Film na mě působil kapku mdle a Jack Black jakoby se ani moc nesnažil. Přidat šťávu to chtělo, ale hodně se mi tam líbila ta jeptiška, taková mexická Winona Ryder. ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (viac)