Co se stane, když přijdete úplně o všechno? Jak může člověk žít, když mu schází to nejpodstatnější? Oddělené příhěhy úspěšné modelky Csilly a klenotníka Zoltána, o nichž film vypráví, se vyvíjejí podobným způsobem. Oba přišli o to, na čem stála jejich existence, oba procházejí peklem a oběma trvá poměrně dlouho, než dokážou přijmout svůj osud. Jejich životy se protnou v okamžiku, kdy znovu najdou svůj vnitřní klid. Ceny: Týden maďarského filmu v Budapešti 2005: Nejlepší debut, Nejl. herec v hl. roli, Nejl. herec ve vedl. roli, Nejl. produkce, Nejl. zvuk, Nejl. střih, Hlavní cena studentské poroty (oficiálny text distribútora)

pm

Nemůžu ten příběh dostat z hlavy. Zpočátku mi snad vadila ta formální moderna, ale potom jsem ji už nevnímala. Špičková modelka s poraněnou tváří a osleplý zlatník: dva lidé, kteří přišli vzhledem ke svým profesím o všechno, ale ono to všechno je tady také velmi relativní. Nepopsatelné a neuchopitelné. ()

Douglas

Film, který mě uhranul na Dnech evropského filmu, víceméně nabízí model, jenž by asi rádi předkládali Hřebejk s Jarchovským, kdyby ovšem uměli tak tisíckrát lépe točit. Stezky světla jsou nádherný film o neuchopitelnosti času a relativitě pohledu, ve kterém postavy postupně ztrácejí to, pro co žily, a přesto nakonec mohou žít dál. A když se v impozantním závěru osleplý klenotník i zestárlá modelka setkávají, najednou se zdají být oba handicapy naprosto malicherné. Čas v jejich životě přestává hrát roli a co by se mohlo zdát z pohledu normálních lidí jako složitý problém, je z jejich pohledu problém pouze relativní. Zejména herectví Györgyho Cserhalmiho tu dokazuje, jak moc zůstaly jeho schopnosti v tezovitých Želarech nevyužity. ()

Tuxedo

Modelka na sklonku kariéry a klenotník, který přichází o zrak. Zdánlivě nesouvisející dějové linie, které se však postupně protínají, aby nakonec vyvrcholily v perfektní závěr. ()

WANDRWALL

Propracované charaktery postav, přesvědčivé průběhy jejich osudů. Film ve mě zanechal ten oblažující pocit, že stálo za to ho vidět, a taky další pocit, že mě obohatil. ()

evulienka3

Pekný film so zaujímavo sa prelínajúcimi dejovými líniami minulosti a prítomnosti. Príbeh dvoch ľudí blúdiacich v slepých uličkách svojich životov, ktorí konečne napokon narazili na svetielko nádeje. Veľká škoda, že tento krásny príbeh zapadol prachom zabudnutia. ()

Berenise

Výnimočný film. Ťažko popisovať a komentovať, je to proste treba vidieť. Veľmi dlho som naň čakala a tešila sa a tým som nadobudla postupne pocit, že ma kvôli tým vysokým očakávaniam určite sklame. Našťastie nestalo sa. Je to natočené o niečo menej pochmúrne a o niečo viac moderne, ako som čakala, ale nie je tomu čo vytknúť. Vrele odporúčam. ()

rivah

Stylizovaný film složitě přibližující (a vtahující) drama životů stárnoucí modelky a slepnoucího klenotníka, kteří se nakonec setkávají.(70%) ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v… (viac)