Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

beaverkiller

Neměl jsem sílu dokoukat. V boha nevěřím a v tenhle film už vůbec ne. Vizuálně hezké, ale děj je strašně natahovaný, vyumělkovaný a dost nudný. Pí a jeho čovina. ()

Googooplexer

Ten film/príbeh nie je nič iné, len spôsob ako o "TOM" hovoriť. Nič iné za tým hľadať netreba. Je to ale samozrejme natočené veľmi dobre (nevidel som 3D verziu), ale film aj tak tvorí len pozadie, taký sprievod k príbehu, aby ste si to ľahšie mohli predstaviť a nemuseli 2 dni čítať knihu (knihu som nečítal). Kto ale chce presnú definíciu viery alebo náboženstiev, nech si radšej zájde do knižnice na nejakú literatúru faktu a kto chce vo filme bezchybné živé zvieratá, nech si zájde do ZOO alebo nech si pozrie prírodopisný film. Mňa film a hlavne príbeh dosť pobavil, vtiahol, aj ohromil nečakaným, je to pekný multižáner. Najprv som sa obával, že to bude survival, potom som zistil, že to režíroval A. Lee, tak som sa zas obával čo z toho bude, ale nakoniec to bolo príjemné malé satori. Zbytočnú scénu som tam neobjavil žiadnu a nie, nie je to o tom, že mamuša je orangután ani o tom že chlapec sa plaví s tigrom... Na záver: "Dobrý príbeh je lepší než stará trúbka." - ako sa hovorí v jednom filme. ()

hajner

No na tento film som sa veľmi tešil už po zhliadnutí prvých trailerov a môžem povedať,že ma nesklamal.Čo sa my v poslednom čase stáva len málokedy. Film je krásny, umelecký(to my bolo hneď jasné kedže má toľko nominácií na oscara) a našťastie sa netočí stále okolo náboženstiev(aj keď tie motívy sa objavujú počas celého filmu).Veľmi sa mi toto dielko páčilo,prišlo mi v celku originálne.Taký Hanksov Trosečník akurát miesto Willsona je tu Richard Parker:-) Triky nádherné a tyger ešte viac:-) Ten koniec to "zabil":-) skvelé ()

elgato

nejspíš jsem ve víře malomocný, neboť tato milá dobrodružná pohádka mi přišla jako 2 hodiny o (promyšleně nepovedeném) ničem. ()

Montmorency

Bez pochyby v nádherných barevných obrazech vyprávěný pohádkový příběh - animátorský trickový tým se vyždímal na maximum a jestli z toho nebude Osckar, tak nevím :-)...s postupem času mi ty barvičky, zvířátka a příroda začali vadit - scéna na ''lidožroutském'' ostrově s miliónem Erdmännchen byla už opravdu moc:-), religiózní úvod a závěr (naservírovaný na tácku, takže jste si ani na konci nemuseli lámat hlavu co a jak) taky nebyl můj šálek kávy, navíc už od počátku divák věděl, že Pi přežije a tak stačilo opravdu jen tupě civět na barevné obrázky......Ale když přestanu rýpat a shrnu to - každopádně krásně barevné dobrodružství pro celou rodinu ()

Kathleena

Ten film je technicky dokonalý, to je asi největší plus. Jinak jsem čekala mnohem víc, po přečtení knihy jsem se těšila na vizuální podobu, zda se bude blížit fantastickému dobrodružství, jaké jsem si vysnila já, ale bohužel. Přišlo mi, že se tu nenechal žádný prostor pro diváka, pro jeho fantazii, vše je řečeno, někdy dvakrát. A závěr mne zklamal, my se nemusíme rozhodovat co je pravda, stačí si užít to kouzlo. ()

Bertramm

Věřte nebo ne milí věřící, ale víra je zkrátka jen únik z reality, ve které Boha hledá právě ten, kdo v něj uvěří. No a pointa? Vždyť je to jasný jak facka. Je to naprostá definice víry. Jakékoli. Na začátku je vždy ten, co praví: "Povím vám příběh. A je na vás, zdali v něj uvěříte." ()

Brain32

Dal bych 3 hvězdy, ale za zpracování Richarda Parkere a jeho jedinečného vztahu s Picinem musím ještě hvězdu přidat. Moc pěkně zpracované a i když byl začátek velmi zdlouhavý a nudný nakonec to za to čekání stálo. To zakomponování fantasy bylo na místě :-) a na konci nějaká ta slza ukápla. Bravo Lee! ()

TomAbrt

Původně jsem na tento film, nechtěl jít. Trailer mě nezaujal, film o filmu, na který jsem náhodou narazil také ne, takže jsem tento film zařadil mezi filmy, které já osobně neshlédnu. Ovšem jak se říká "Nikdy, neříkej nikdy" , kamarádka mě na tento film do sálu na konec dostala. Je nutné říci, že jsem viděl film s dabingem. Film začíná vyprávěním příběhu hlavní postavy, Píhio, ve středních letech, kterého dabuje Otakar Brousek mladší. Není snad nutné proto říkat, že vyprávění pod taktovkou hlasu tohoto našeho výborného dabéra mě upoutalo. Začátek byl zajímavý, děj poutavý, herecké výkony dobré. Po potopení lodi a následném putování po moři toho moc nečekejte. Já osobně jsme se začal nudit a vyřizoval si sms korespondenci. Závěr filmu mě ovšem překvapil a poměrně nadchl. Když už nejméně čekáte nějaký zvrat, přijde nečekaně, v téměř závěru filmu a tačí k němu jedna krátká věta, díky které jdete z kina s vyraženým dechem. Nevím jestli se na tento film ještě někdy podívám znovu, ovšem jsem rád, že jsem ho viděl. Příjemná páteční oddechovka. ()

meyem

Hned po dokoukání doma 2D. Nádherně barevný a příjemně sebepoznávající a spirituální zážitek. Chvílemi mi sice vadilo že "Richard Parker" vypadá jako umělý a je jasné že je CGI, ale nestálo to za ubrání hvězdičky. Už dlouho předlouho jsem neviděl tak krásný film. A nevadilo mi ani 127 minut (možná proto že to bylo doma). Trochu lituji, že jsem už prošvihl kino. Tenhle film za to stojí. za mě: 95% ()

Jester_X

Life of Pi nelze upřít učitý nápad, ať už jde o metaforu náboženství nebo syntézu několika kulturních vlivů. Alespoň díky těmto věcem si nebude divák po jeho sledování připadat jako okradeni o čas. Na druhou stranu zde ovšem většinu filmu je prakticky zbytečně. Divák nedostává žádná vodítka, jejíž význam by si mohl při rozuzlení zpětně uvědomit, a tak prostřední část filmu rozvíjí hlavní myšlenku sic podstatně, ale rozhodně ne adekvátně svému časovému podílu. Obdobný podvod a zmatení diváka by se dal provést za učitě kratší dobu. Kvůli neschopnosti vybudovat více rovin filmu a vše provázat musí být autoři na závěr velm doslovní a poselství vylíčit v krátkém dilaogu, což mě možná naštvalo ze všeho nejvíc. ()

nogi

Rozhodně je to zase silný příběh, který je dominantou celého filmu... samotné provedení není nijak oslnivé, jen doplňuje příběh a vytváří s ním harmonický soulad. ()

TeeToTaller

FANTAZIE! Pro mě obrovské překvapení. Anglické vyprávění s příjemným indickým přízvukem mi neuvěřitelně zpříjemnilo večer a poskytlo mi pohlazení na duši. Obdivuju režisérovo vycítění pro situaci, kde by mohlo být dobré děj odlehčit vtipnější hláškou nebo scénkou a naopak. Ovšem hlavně se tu vyskytují obrázky, které po vizuální stránce představují takovou pastvu pro oči, že jsem něco podobného nezažil snad ani u Earth. To už je co říct! Bohužel se mi nepoštěstilo tenhle skvost zvládnout v kině, kde by zážitek ještě dále gradoval. Přesto suverénně 5* a zakotvení v mojí TOP 20. ()

lineker

Vizuální pohádka kde jedna hvězda už musí být přídána při sledování ve Full HD rozlišení. Fantazii nebo realitu není třeba rozlišovat, stačí nechat film volně plynout a nechat se unášet vizuálně hudebními vlnami nekonečného oceánu. Oceánu na němž se chlapec promění v muže na němž pozná že bůh ač má jakkékoliv úmysly nelze se jim bránit ani oddávat, vše je jen cesta osudu, kde konec může být jen další začátek. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)