Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Mikino00

Pěkný pohádkový příběh, úchvatný svou vizuální stránkou a nezaměnitelným dějem. Velice pěkné je závěrečné přirovnání k bohu i lehce zarážející rozuzlení, po kterém dáte za pravdu novináři. Horší už je táhlejší děj na moři, který trochu podráží nohy jinak zajímavému snímku. ()

Duky69 odpad!

Keďže príbeh rozpráva dospelý Pí, ktorý má obe ruky a nohy a nemá žiadne veľké jazvy, je na prvý pohľad jasné, že príbeh nebude o tom či prežije. Takéto hypotézy môže nájsť inteligentný racionálny divák vo filme viac. Následne ak sa nad tým zamyslí, celý dej sa javí ako plytká predvídateľná new age žbrnda. (Ale komu by sa už dnes chcelo pri filmoch zapnúť mozog?!) Ak by do toho nezaplietli náboženstvá (byť súčasne hinduistom, kresťanom a moslimom) a vynechali tú hodinovú hluchú pauzu takmer bez dialógov, moje hodnotenie by bolo určité iné. ()

Prehry

No, já nevím, co si dost dobře mám myslet o tomto filmu. Po vizuální stránce je moc hezký, to musím uznat .. V podstatě příběhem taky .. ale ten podtext, který z toho jde cítit, to mi moc nesedí .. Jak psal uživatel Tetsuo, příběh je něčím připomínající vypravování v několika knížkách Paola Coelha.. já z toho prostě nejsem nadšená, ale ani znechucená ... nicméně .. oscara za hudbu nechápu .. ()

mazadlo

Dle mého názoru největší filmový zážitek z minulého roku. Knihu jsem nečetl a tak nejsem obtěžkán kamením tak jako kolegové hodnotící zde. Celý příběh se mi líbil a jeho druhá verze už méně. Proto možná sám v sobě nacházím uvědomění, že víra je vlastně velice dobrá a sofistikovaná věc. Pokud totiž dokáže z celého molochu udělat příjemnější podívanou rozumějte náhled na zvířecí život bez zbytečných bestialit z kuchyně pána šéfkuchaře, pak je to právě to ono ořechové, co dodává pocitům i vjemům význam. Naprosto bestiálně v tomto filmu působí nádherná kamera ale i speciální efekty. Umělé americké xichty vystřídali civilní Indové na které se moc hezky kouká. Jako celej je pro mě celý film směrodatnější než jakékoliv vydání bible nebo jakákoliv užvatlaná mše v kostele. Rozumějme si jsem ateista ale při pohledu na takovéto snímky, okamžiky, vjemy, příběhy i skutečnosti si někdy docela rád připustím, že se na nás z vrchu občas dívá i někdo jiný než jen černočerný vesmír. ()

geimz

Trochu neobjektívnych 5 - za strhujúci vizuál, pútavý príbeh a peknú pointu. Nie je to dokonalé, rozhodne má Pí svoje slabé miesta, ale dokáže upútať a emočne podmaniť - a ja som kúzlu tohto príbehu naplno prepadol. ()

gumolit

Tak ja si nepomôžem , ale toto bola proste nádhera!!!Obrazy akokoľvek pôvabné, množstvo farieb,film uplatňujé rozprávkovú fantáziu a všetka tá nádhera oslabuje silu slov.Človek je proste nútený zapojiť svoju predstavivosť a vnímať všetky tie krásné obrázky filmu tie škaredšie sa dejú našťastie mimo filmu.Kamera je neustále prilepená na hlavnej postave a ja sa cítim ako keby som bol priamo na tom člne a prežíval klaustrofóbiu alebo morskú chorobu.K tomu pridám ohrozovanie hladného tigra a vznikne vďaka vyráznému a nadhernému spracovaniu zažitok na ktorý sa len tak nezabúda !! ()

Phorbo

Lee už si natočil nějaký ten lepší kousek. Jeho Ice storm se mi do paměti vryl jako málokterý film a když příjde Pí a jeho život tak není potom problém se přeprogramovat že jméno Ang Lee budu mít zafixováno se skvělým survival filmem s indickými herci. Námět, ani scénář nekomentuju. Ten je ve výsledku ve filmové podobě naprosto neskutečný. Kamera sama o sobě a Leeovo vysněné změnení poměru stran filmu nebylo až tak fatální jak jsem si na první přečtení zajímavostí myslel. Nijak neničilo celkový dojem, a vlastně jsem si ho všiml až když přiletěly lítající ryby a jejich ocas se prolínal za okraj snímku do černého pruhu. A když vemu v potaz, že tygr byl živý pouze ve vodě a na lodi se objevil jen jako grafický výsledek ... směkám klobouček hluboko pod kotníky... ()

ApsidalTill

na tomto snímku je najgeniálnejšie to, že z neho každý môže zobrať to čo chce a ubezpečiť sa o svojej viere bez prípadných výčitiek... nech už sa klania ku stene, alebo žehná krížom, musí na konci filmu začať premýšľať a uznať že preferovať len jednu cestu vierou, je veľký luxus pre nás maličkých. ()

Ollie235

Po vizuální stránce jsem krásnější film snad ještě neviděl. Lee zvládl i ty nejdivočejší výmysly natočit tak, že jsem věřil naprosto všemu. Jediný problém je v tom, že samotný příběh už tolik nezaujal. Ze začátku dost těží z originality, ale po celé 2 hodiny mě bavit nedokázal. Proti těm čtyřem Oscarům nic nemám, ale na 5* je to trochu málo. ()

ADZI

na tenhle film jsem se začal koukat, aniž bych cokoli o něm předem věděl. A to bylo jednoznačně dobře. Ohromily mě výtvarné efekty. Celkově mi přijde, že příběh chvílemi skřípe, ale i tak je to super záležitost. Můžu jen doporučit. ()

Nethar

Parádní film, takový metaforický, hezký natočený, dobře vizuálně vypadající (na velkém plátně to může být ještě větší nářez), mladý herec si to sólo střihnul důstojně, líbilo. ()

ac3r

Opálené hošan co hlása celé fim srance o bohu. Evidentně stačí obsadit Inda do hlavní role a půlka cesty za oscarem splněna. Fakt výborná zábava a naprosté mazec. Hvězdu za vizuální efekty, víc z toho nevyždímu. ()

Sochorisko

Když si člověk přečte jakékoli hodnocení k tomuto filmu, tak mu to přijde, no takové strohé, předmět filmu, zvířata, majitel zoo a nějaký chlapec který se "prý" plaví někde na moři ... Zapomeňte na tohle všechno a pusťtě si tenhle film při uvolněné páteční chvilce, kdy budete mít klid, že nemusíte zejtra tohle a támhleto a prostě jenom seďte a kochejte se.. pointa celého filmu pro citlivé povahy možná vykouzlí i nějakou tu slzku .. Užijte si to !! :) a nečtěte žádný komentáře nebo snad hodnocení, písmenka nejsou zdaleka tak pěkná .. ! ()

filipvrbik

Vizuální orgie, naprostá fantasie- ta velryba.....no prostě skvost. Cose týče samotného příběhu je velmi pestrý ,zajímavý, ale také smutný a tvrdý. Ovšem nechybí ani humor a to je dobře celkově lze film označit za film roku , byť oscara za nejlepší film nedostal... 95% (viděno na Blu Ray ve 3D) ()

Terezinka198

Konečně došlo i na tento film. Tolik doporučení, tolik chvály... a já? Pro mě to byly neskutečně nudné, dlouhé dvě hodiny. Říkejte mi paní bezcitná, ale film ve mě nezanechal nic. 2* dávám za naštvaného tygra, který měl toho spratka okamžitě sežrat, a za hyenu, která mě svým smíchem (když byla pod vlivem prášků) aspoň nějak ironicky pobavila v mysli. Pro mě jedno velké zklamání - aneb zase dám na doporučení ostatních... ()

bobstock

Téměř až meditativní vyprávění o klukovi, který byl donucen přeplout Tichý oceán s Tygrem bengálským na jedné loďce. Poselství v podobě nádherného vizuálu a příběhu, kterému uvěříte jen podle toho, čemu věřit chcete, je splněno. 80% ()

Pawlisman

Ou, ou, ani ve 3D k tomu není žádná přidaná hodnota. Prostě nuda a čekajíc, kdy se to rozjede,,, Ano, bouře pěkně vyvedená. Stařec a moře s tygrem také chvíli baví, ale ne hodinu a půl. A to vše okolo? Nestojí za zmínku. Nemluvě podle mého o několika nelogičnostech atd. Tři hvězdy jsou moc. Ano, ale jsou ty Vánoce. 5,5/10 ()

majec4

V 3D to bol slusny zaztiok. Prirovnal by som to k stretnutiu s Avatarom. Vizualne sa tu teda niekto poriadne vyblaznil - zeby Oscar? Z pozicie divaka zamrzi azda len pomaly rozbeh deja a cesky dabing. Film zacne bavit az po nalodeni na lod. A od stroskotania je to jeden krasny zaber za druhym. Super oddychovka, okorenena o zazitok zo skvelych ekektov.. Obaval som sa tohto filmu, ale ostal som prijemne prekvapeny. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)