Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

barlow

Pořád nevím, jestli je to pohádka ve smyslu Waltera Mittyho nebo Foresta Gumpa, nebo survival, z něhož má mrazit po těle. Chytlavě udělaný příběh, s úsměvnými odbočkami, ale skrytou hloubkou, kterou můžete, ale nemusíte přijmout. Opravdu povedené ()

vander19

Pí mal v Indií občas ťažký život. Spolužiaci ho šikanovali a otec bol na neho prísny. Všetko sa zmenilo v jednej chvíli, keď jeho otec predal ZOO a rozhodol sa presťahovať do Kanady. Lenže na lodi sa stala katastrofa a Pí ostal na záchrannom člne len so zvieratami. Nakoniec prežijú len Pí a bengálsky tiger. Film ukazuje, že aj zarytý nepriatelia a členovia najvyšších priečok potravinového reťazca v tomto prípade tiger a človek dokážu spolupracovať. Sila záchrany života a krásy prírody v tomto filme je veľmi silná a tvorcovia ju chvalabohu podporili. Po istom čase dokážu tiger s človekom komunikovať, spolupracovať a časom si aj pomáhať. Príbeh je veľmi silný a emočne nádherný. Pre mňa osobne to bol veľmi silný zážitok. 92% ()

iampatrik

75% Zajímavá podívaná od samého začátku, příběh hýřící barvami s pohádkovým nádechem, možná poměrně obyčejný děj, plný náboženských a jiných "blábolů" k zamyšlení, avšak závěr a pointa celého příběhu je prostě skvělá. ()

J*A*M*A*L

Na Pího jsem chtěl vyrazit do kina, ale termín, kdy to měli dávat v Trutnově jsem to zmeškal a do Hradce se mi dojíždět nechtělo a tak jsem si musel počkat na dvd a tak jsem jen čekal a dnes jsem si to vychutnal. Po shlédnutí traileru jsem si myslel, že budu brečet jako želva, to se nestalo, ale vždy když na to pomyslím, na tu hudbu, na toho tygra na ten příběh, na to všechno, prostě perfektní doják. No jo Ang Lee je na tohle zkrátka expert. Fakt závidím lidem, kteří na tom byli v kině ať ve 3D, tak i v normálním 2D, protože ta režie to bylo něco, také se není čemu divit, když za to Lee dostal Oscara a to právem. Ty efekty, ta krajina, i když jsem to měl stažené z internetu, tak to i tak bylo nádherné. Celý film byla krása. A to tyhle filmy se zvířaty a jejich vztahů s člověkem moc nemusím, protože poté mi tečou z očí potoky slz, jako například Marley a já, ale neříkám, že to jsou špatné filmy, to právě ani náhodou. Ang Lee mě fakt dojal, jak příběhem, tak i samotným filmem :'). ()

Hanes88

No WOW! Určitě velice milé překvapení. Nečekal jsem, že bych u takového filmu vydržel až do konce, ale opravdu jsem se zájmem dokoukal. Bohužel závěr byl takový divný a místy to bylo celkem zdlouhavé. Jinak ale výborně. 65%. ()

Prochy38

Marně hledám něco, co bych filmu vytknul. Asi jediné, co se mi docela příčí, je přehršle keců o veškerých náboženstvím světa a vztahu k nim. Upřímně, to fakt nemám rád a tady je toho víc, než je zdrávo. Ovšem jen v těch pasážích, kdy vás film zrovna nedrží v ději vyprávění onoho neuvěřitelného příběhu. Už, že jde o lehce zvířecí tématiku, mě hodně lákalo a tušil jsem, že se mi to líbit bude. Film má geniální efekty. Opravdu obrazy, se kterými jsem se ve filmech zatím ještě nesetkal a které fakt braly dech. Úžasné! A top jsme na to nebyli v kině, to musela být paráda. Hudba je moc povedená a mnohým záběrů už tak dech beroucím dodává ještě větší hloubku. Práce se zvířaty je zde vynikající. Jak moc je zde práce digi, to nemám ponětí, dočtu se snad v zajímavostech, ale moc se mi to líbilo. Tygr byl vynikající. Ale celá část na moři neměla chybu. Příběh Pí-ho mě opravdu ohromil a jen málo chybí k plnému hodnocení z mojí strany. ()

slunicko87

Neskutečně kýčovitá kamera, kterou ovšem vyvažuje několik zábavných scén, jako je ta kdy Pí vysvětluje své jméno či přijíždí na ostrov surikat. (2,5*) ()

lucijelucije

Life of Pi byl pro mě o něco slabší, než All Is lost. Bohužel jsem neměla tu čest si přečíst předlohu Od Martela, ale tohle filmové drama, bylo pro mě trochu přetahané. Pěkná pohádka hrající na divákovi city. Já neříkám, mě se takové filmy líbí, a což o to, zvlášť když v něm hraje právě tygr přátelící se s indickým Pi. Ale tady možná A. Lee ukázal víc, než měl. Možná někdy není na škodu trochu přibrzdit, a nebýt tak citově gradující. Protože někdy to působí nejen pateticky, ale zároveň to může i hraničit s povrchností a citovým svíráním. 6/10 ()

ClimbVibe

Tenhle film si každý vykládá trochu jinak a je to kupodivu jeho velká přednost. Přemýšlel jsem o jeho významu ještě dalších pár dní. To se mi dlouho u "nového" filmu nestalo. Ikdyž si ale odmyslím všechna velká poselství, je tu hezký, napínavý příběh semknutý perfektním vizuálem. ()

angloumene

Pí na mě nikdy nepřestal působit dojmem, že se snaží o něco víc, než opravdu je. Úvod o splývajících náboženstvích byl dost na sílu a žádný další dopad na film vlastně neměl. Co mi ale vadilo víc bylo lehce načrtnuté závěrečné zamyšlení nad odhalením svého tygra (rozuměj, že nechci spoilerovat :)). To už mi prostě přišlo trošku za čárou. Co mě ale naopak bavilo dost, bylo fantaskně ztvárněné plutí oceánem i samotný proces sžití se s tygrem. Takže škoda, kdyby měl film trošku menší ambice, určitě by mě nadchl výrazně víc. Celkově 72 %. ()

Terezinka198

Konečně došlo i na tento film. Tolik doporučení, tolik chvály... a já? Pro mě to byly neskutečně nudné, dlouhé dvě hodiny. Říkejte mi paní bezcitná, ale film ve mě nezanechal nic. 2* dávám za naštvaného tygra, který měl toho spratka okamžitě sežrat, a za hyenu, která mě svým smíchem (když byla pod vlivem prášků) aspoň nějak ironicky pobavila v mysli. Pro mě jedno velké zklamání - aneb zase dám na doporučení ostatních... ()

Paldiny

Nadrozmerné (!) či už použitou paletou farieb, tónmi pohlcujúcimi zmysly, že nevnímate nič naokolo a duchovnom, na ktorom sa zhodnú všetky náboženstvá sveta. Tiež oceňujem reálny pohľad na vec aký nás nekŕmi zbytočnými lúčeniami, umelými žmýchaniami emócií, všetko je prirodzené, od srdca úprimné s dobrým rozprávačom. Triková stránka úchvatná, veríte tomu čo vidíte a tie otázky aké príbeh kladie, krása. Záverečná dilema, kde si každý vyberie svoju verziu pravdy dokonca hotová bomba. Všetci nadávajú na dabing, mne nevadil, ľutujem iba, že som s Pím neabsolvoval jeho život v kinosále, to musel byť ešte zážitok. Ako píše užívateľ TOPmoovie „originalitka, na ktorú sa tak ľahko nezabudne“ ()

Patrik256

Rozpočet_ $120,000,000 // Tržby_ $609,016,565 // Tržby v ČR_ 4 030 240 Kč // Diváci v ČR_ 29 672 // 1. víkend v USA_ $22,451,514 // Tržby v SR_ $222,699 ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)