Démon (Muž s hákem) napadne mladý pár Lori a Riche. Riche zabije. O démona se začnou zajímat bratři, a proto si promluví s přáteli Riche a promluví si také s Lori, což očividně nechce její otec – reverend Sorenson. Bratři v knihovně narazí na legendu z 19. století, kdy muž s hákem zabil 13 prostitutek a za to byl pověšen. Lori se dalšího rána probudí a najde spolubydlící mrtvou a v jejím pokoji je napsané krví: „Nejsi ráda, že jsi nerozsvítila?“. Bratři se dostali na místo, kde Rich zemřel, ale místní šerif je zatknul. Poté, co jsou propuštěni, dorazí za Lori. Dean jede zapálit ostatky Muže s hákem a Sam chrání Lori. Jenže to nepomůže, jelikož Muž s hákem zaútočil znovu, a tak se Sam s Lori vydali do kostela. Pokud ho nezastaví teď, pak už nikdy... (Varan)

PetrPan

Přesně takovéto příběhy jsem měl na mysli, když jsem u prvního dílu varoval před trafikovými paperbacky. Čistá městská legenda, jednoduše, ale krásně charakterizovaný zloun a přímočarý tah na branku. Takhle nějak pak kdysi přišli na svět všichni ti  hokejoví brankáři či páni v klobouku s rukavicí. Kde je jim konec? Pět pohlazení hákem. ()

molcan2

V Iowe, počas randenia v aute zaparkovanom neďaleko rieky, nováčik spolku Theta Sorenson (Jane McGregor) a jej priateľ počujú ostrý zvuk na karosérii a streche auta. Keď chlapec vyjde z auta, aby sa pozrel, čo sa deje, napadne ho neviditeľná bytosť a zabije ho. Dean a Sam sa rozhodnú tento úkaz preskúmať na svojej poľovačke a prídu na univerzitu v Iowe. Keď je napadnutá a zavraždená aj Loriina spolubývajúca, bratia si uvedomia, že musia čeliť zlému a moralizujúcemu Hákovému mužovi. Napriek tomu, že má niekoľko desivých momentov, ako napríklad keď si Lori prečíta na stene: "Nie si rada, že si nerozsvietila svetlo?", považujem túto epizódu za jednu z najslabších zo seriálu Supernatural. Môj hlas je sedem. ()

Sany33

Príbeh: V malom mestečku sa objaví legendárny muž s hákom a bratia Winchestrovci si s ním musia poradiť. Prevedenie: Atmosféra veľmi dobrá a aj príbeh celkom nezaostával. Akurát ja som sa ocitol v deväťdesiatych rokoch vo vtedy legendárnych Slasheroch a tie mi moc nie sú po chuti. Predom definovaný zloduch, ktorý proste killuje všetko na okolí už dávno nie je v móde a postavám chýba hĺbka ale zas na druhú stranu ako jeden diel seriálu vysoko kvalitný. 80% ()

Loki_Six

1862, a preacher named Jacob Carnes was arrested for murder. It was like, he was so angry over the red-light district in town that one night he killed thirteen prostitutes. Uh, right here, "some of the deceased were found in their beds, sheets soaked with blood, others suspended upside-down from the limbs of trees as a warning against sins of the flesh." ()

• Táto epizóda sa mala vysielať po epizóde Wendigo. Eric Kripke však cítil, že epizóda nebola dosť strašidelná, a tak umožnil režisérovi Davidovi Jacksonovi viac času na to, aby vytvoril ďalšie desivé zvuky tým, že to zosúladí s harmonogramom. (Pat.Ko)
  • Striebro nie je možné spáliť, možno ho len roztaviť. (Pat.Ko)