Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiálny text distribútora)

gemi

Na výborné Místo nahoře navazuje zcela průměrná až podprůměrná česká telenovela. Kdyby se mi první série tak nelíbila, nikdy bych se na Místo v životě nedíval. ()

donkocicak

Velmi slušné pokračování seriálu Místo nahoře. Nova se položila více do akčních scén než Česká televize v první sérii. Hlavní postavou zůstává investigativní novinář Ondra Vetchý, který se musí potýkat se zkorumpovanou radnicí nebo vymahači dluhů, kteří mu vyhodí do povětří auto. To jsou motivy, které bohužel nebyly ve Smyckově první sérii využity a jsou jistě znatelným plusem Místa v životě. Další pokračování, Místo v životě 2, se mi nezdálo už tak zajímavé a přišlo mi zbytečně dlouhé. Osudy jednotlivých postav byly už značně vyčerpány a místy připomínaly křeč. I tak se ale dle mého názoru jedná o lepší televizní počin z produkce TV Nova. ()

SHA

Zbytečné pokračování dobrého Místa nahoře. Mám pocit, že jak to začala vysílat Nova, brutálně klesla úroveň a ztratilo to veškerou myšlenku... Ostatně, co čekat od komerční televize... ()

CGP

Až jsem se divil, ale tímto "nováckým" počinem jsem byl opravdu velmi příjemně překvapen (navzdory mé počáteční skepsi). Hrdinové nejsou černobílí, dialogy jsou vcelku uvěřitelné, vskutku příjemné osvěžení v době odpadových Rodinných pout a Ordinace. ()

Chamyl

MÍSTO NAHOŘE se mi líbilo a obecně nepatřím k seriálovým nepřátelům. Nicméně MÍSTO V ŽIVOTĚ je pouze zoufalým odvarem parazitujícím na dobré pověsti svého staršího sourozence. První série mi tak trochu proklouzla mezi prsty, ale z druhé jsem již natolik vysílen, že ji zcela určitě nedokoukám. Umělé zápletky a dialogy často šustící papírem ještě předtím než se vůbec rozběhnou, schématické a zároveň často zcela nelogické chování jednotlivých postav (Ondro, do čeho jsi to vlezl?!)... Ukázka toho, že dobrý seriál nemůže napsat a natočit každý, ani když k tomu má k dispozici nadstandardní hereckou kvalitu. Jak se říká: kde nic není, ani smrt nebere a tady opravdu není, co hrát. Škoda, možná to chtělo menší ambice (komunální politika, z městského plátku celostátním deníkem a podobné nesmysly) a zůstat více věrný původnímu zaměření sledujícímu běžné životy obyčejných lidí v satelitním městečku. ()

Nostos

Podle mě je velká škoda, že se tvůrci pustili do pokračování docela ucházejícího seriálu, protože tím to celé pohřbili. Ostatně není se čemu divit, umíte si vůbec představit seriál bez pokračování? Nemyslitelné, jako příklad poslouží strašné (á) pokračování Nemocnice na kraji města. ()

Rodin odpad!

Nezapírám, že v zásadě nesnáším většinu seriálů (tedy těch dějových, nemám na mysli Ženskou ligu, Velkovlak, Malou Velkou Británii atp.), ale na ty české mám občas tendenci se přece jenom podívat. V tomto případě mně bylo líto, že neumím plést, protože pak by byly postiženy pouze uši. ()

topi80 odpad!

Nedá se na to koukat, kdybych to natočil na svůj starý mobil, třáslo by se to méně a obraz by byl méně rozmazaný. O zvuku ani nemluvím. Viděl jsem film, který natočily děti z jedné základky na digitální foťák, a kvalita byla o několik tříd výše. ()

kosoj

Také se řadím mezi příznivce ultraakční kamery. Moc mě mrzí, že autoři nezařadili i zrychlovačky a zpomalovačky. Ale to už by bylo asi moc hightech a na „Bournův mýtus“ by do kina nikdo nešel. První řada ještě fungovala z nostalgie Místa nahoře a kromě té nápadité vizuální invence bych jí v rámci žánru nechal být. Druhá už je parodií. Hodně strmý pád. ()

mirkath1

Pokud budete tohle pokračování brát jako sitcom. budete spokojeni. Přiblblé dialogy a nepravděpodobné vztahy pak budete brát s humorem :) A taky skokové změny charakterů. Trochu seriál zachraňuje dvojice Munzar-Hlaváčová-v reálném byli manželé. ()

Actio odpad!

Chce se mi zvracet! Proc Noha zkurvi vse, na co sahne? To je novodoby dabel!! Dobes a spol jsou ode dneska pro me naprosti chudaci, protoze kdyz kopli CT do prdele za ten skvelej serial, kterej diky Karlovi jeste ziskal na kvalite a podepsali se hrde za toto, jsou u me naprosty chudacky nuly. Jen me tesi, ze jsem se nezklamal v panu Chlumskem: ano, je to opravdu looooooser!!! ()

pOne

Pevnou ruku, pane kameramane! :) Něco tak o"třes"ného se hned tak nevidí. Nejen po této stránce je seriál horší než Místo nahoře. Děj vcelku ujde. Některé dialogy byly srandovní, ikdyž tak jistě nebyly míněny. ()

chrustie

To, co se děje před kamerou je tak ubohé a debilní, až si samou nudou kameraman celkem úspěšně během děje pohoňkává, což ke všemu tomu balastu navíc přidává nesnesitelně kmitavý obraz. ()

nemer odpad!

Odpornost. Mexická telenovela hadr. Veškeré kouzlo předchůce zmizelo v nenávratnu, atmosféra, scénář, herci...vše se propadlo do pekel. Zkrátka ze slibného konceptu vznikl paskvil ala Ordinace v prasečích zahradách a spol. Rozhodně nejsem cílovka těchto obludností. Škoda. ()