Reklama

Reklama

Pola X

(festivalový názov)
  • Francúzsko Pola X (viac)

Obsahy(1)

Pierre žije v rozľahlom vidieckom sídle so svojou matkou Marie a pripravuje sa na svadbu s Lucie. Pierre je spisovateľ a román, ktorý anonymne vydal, je mimoriadne úspešný. Jedného dňa do jeho života vstúpi Isabelle (podľa akcentu je zrejmé, že nie je Francúzka). Pierre sa kvôli nej odsťahuje do zvláštnej komunity v Paríži a zruší plánovanú svadbu s Lucie. Isabelle však skrýva nejedno temné tajomstvo. Okrem toho Pierre neustále zápasí s druhým románom. Snaží sa, ako vo svojom románe tak aj v živote, dopátrať pravdy… (MFF Cinematik Piešťany)

(viac)

Recenzie (13)

Hortensia 

všetky recenzie používateľa

Ohromne frustrujúci film. Motivované v ňom nie je vôbec nič, výber situácii viac než bizardný. A všetko dostanete polopate. (Aspoň že sa tak narovinu dozvieme aj, že Šarunas Bartas je génius, mimo iné i drsný kápo.) Zostane len holá myšlienka filmu. Síce pekná, ale naplno vstrebaná už po pol hodine. ()

Willy Kufalt 

všetky recenzie používateľa

Až na dno lidské intimity... v příběhu mladýho chlápka, který v zajetí milostního trojuhelníku propluje pro změnu až na dno lidské morálky. Téma by ještě ušlo, ale to pomalé pseudo-artové zpracování mne uspávalo až otravovalo. Navzdory jedné hodně choulostivé scéně a jménu režiséra jsem nevnímal určitě žádný provokativní film, pouze nudný, ba skoro až prázdný. Pro mne tedy nudný pořádně, nějaká působivá atmosféra se zde vůbec nepovedla. Ani nominace na Zlatou palmu v Cannes mne nepřesvědčuje o tom, že by "Pola X" v sobě ukrývala hlubší kvality. Snad jen ta Catherine Deneuve, která už mezi tím dávno stihla přerod ze zajímavé krásky na zajímavou herečku, dokázala skutečně něčím zaujmout. :o) ()

Reklama

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Toto bolelo. Ostatné Caraxovky mám niekde medzi 3,5 a 4,5 hviezdy, hlavne Milenci z Pont Neuf sú vynikajúci film, ale táto úbohá, nudná limonáda, s lookom jak od Tinta Brassa, kde všetci rebelujú a nikto nevie proti čomu, je obrovským krokom naspäť, pred jeho filmy z 80.tych rokov. Ešte aj toho Godarda cituje doslovne. Paradoxne, za to dávam aspoň hviezdu; za tie citácie (továreň, strielanie), za Deneuve na bicykli a za scénu s lávou, pretože tie, byť sú trapné tiež, nie sú aspoň odpudivé, jak ten zvyšok.  Najdlhšie a najneužitočnejšie strávené dve hodiny tohoto roku. ()

Ephemeris 

všetky recenzie používateľa

Francúzske filmy z 90. rokov majú neodolateľnú príťažlivosť. Triviálny námet aj zápletka, ale zato skvelá atmosféra tej zvláštnej doby, na ktorú tiež niekedy nostalgicky spomínam. Tu to platí tak do 40. minúty. Potom už je to exhibícia retardovaného hrdinu a jeho útek pred "veľkou lžou" (čiže pred vankúšmi z egyptskej bavlny, bohatstvom a pohodlím...). Jeho dolorizmus, nepochopiteľné sebaobetovanie a idiotské konanie ma spoľahlivo nasralo! Sexuálna scéna v dĺžke dve minúty a v čierno-čiernej tme síce potešila, ale výsledný dojem je aj tak veľmi étrange. Mne osobne sa ale v hlave ponúka vysvetlenie a zvláštna teória, že takto sa zrodil neskorší Monsieur Merde. A ten je veru môj miláčik. ()

garmon 

všetky recenzie používateľa

Byl jednou jeden ztepilý kralevic s plavými vlasy. Žil uprostřed parku na krásném zámku se svou krásnou matkou, královnou s plavými vlasy, a za nevěstu si vyvolil svou dávnou přítelkyni z dětství, andělský zjev, s vlasy také jako len. Avšak jednoho dne, krátce před svatbou, se jeho život ukázal jako lichý. Kralevic zjistil, že má nevlastní sestru – s vlasy tmavými jak Munchův Vampýr, sestru zavrženou, nešťastnou, s lícními kostmi širokými jako kirgizská step, s tváří vrubelovského démona, sestru vyhnanou kdysi z domu jeho vlastní matkou, sestru vyhnanou z vlasti a žijící jako tulačka. I vzal kralevic do ruky velké kladivo a rozbil vchod do místnosti, která byla v zámku odedávna třináctá a do níž byl léta letoucí vstup zakázán... Ale v místnosti nic nebylo?! ...prokletý film prokletého režiséra s prokletým obsazením. Bolavé. Vše sedí, vše JE motivované, ale ne pro každého. Kult Krásné Dámy, rozervanost. Caveova Uzřela oslice, Zulawski a možná trochu Tarr. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (3)

  • Sexuální scény mezi Guillaumem Depardieu (Pierre) a Jekatěrinou Golubevou (Isabelle) jsou nesimulované. (JoranProvenzano)
  • Představitelé hlavních rolí Guillaume Depardieu (Pierre) a Jekatěrina Golubeva (Isabelle) zemřeli v relativně nízkém věku a nedlouho po sobě - Depardieu ve třiceti sedmi letech roku 2008 na virovou pneumonii, Golubeva ve čtyřiceti pěti letech roku 2011 z neznámých příčin. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama