Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

Simir79

Tak takhle zábavný, tím nemyslím jen vtipný, film jsem dlouho neviděl. Zdeněk Svěrák si ušil roli na tělo a je to znát. Jeho typický humor asi nikdy nevyjde z módy. Rychlost filmu akorát, bez hluchého místa. Jeden z nejlepších českých filmů všech dob. ()

veverysiak

Hľadanie nového zmyslu ďalšej existencie na začiatku dôchodcovského veku, keď si uvedomujeme vyhorenosť v profesionálnej, rodinnej a fyzickej sfére života, nemusí vždy dopadnúť tak dobre, Svěrákovci vsadili na optimizmus a myslím, že urobili dobre, v tomto sú silní a presvedčiví, žiadne idealizované prechádzky rozkvitnutou záhradou vedúce k ružovým zajtrajškom, ale dostihy plné prekážok, na konci ktorých nemusí byť práve zlatý pohár, takže 80%. ()

Mr. Movie

Tak to do kastrolu dáme kousek Kolji, přidáme plátek Obecné školy, nezapomeňme řádně zalít Co je vám, doktore, vše podusíme, promícháme a podle chuti špetku Jako jed. Přišlo mi to jako když dochází nápady… Jinak dobrá kvalitní odpolední podívaná. ()

rigby

Pohodový rodinný film pro všechny generace. V laskavém humoru Zdeňka Svěráka si každá věková kategorie najde to svoje. V konečném efektu nenutí film příliš přemýšlet a s přirozenou lehkostí popisuje všední život jedné všední rodiny. Na to, jak těžký a zdlouhavý byl zrod tohoto díla, se to nakonec nepovedlo tak, jak možná mnohý očekával. ()

yelcin

Pozretie filmu ma dojalo a očakával som aká bude reakcia mojich rodičov a musím povedať ,že po dopozeraní sme boli na rovnakej vlne.Je jedno či nás chcel Svěrák cielene dojať ,alebo to tak vyplinulo z jeho nostalgických myšlienok každopádne to zabralo. Príbeh učiteľa v dochodkovom veku ,ktorého prestane baviť učiť rozmaznaných frackov a snaží sa ešte dokázať ,že dokáže niečo vyprodukovať pre túto spoločnost a nie je súci v parku krmiť holuby..Pri takýchto príbehoch mám tendenciu sa zamyslieť na životom očami hlavného hrdinu a musím povedať ,že nie som si istý či v tom veku budem mať toľko energie a chuti do života. Z.Sverákovi skvele sekundovali daľší herci D.Kolářová,T.Vilhelmová,J.Macháček.P,Landovský i J.Budař. ()

Mapl

Jak zde píši ostatní, tak je to přímo "balzám na duši". Krásný současný snímek dokázal nádherně vykreslit starosti a radosti normálních lidí. Také se nám tuším poprvé od snímku Na samotě u lesa představují Zdeněk Svěrák s Danielou Kolářovou jako maželský pár. Celý film jsem se od děje nedokázal odpoutat a i díky řadě hlášek zejména zklamané manželky pana Tkalouna dávám filmu 5*. 90 % ()

Lojz@

Po roce 2000 pro mě nejlepší český film, podobně jako Kolja v 90. letech. Svěží komedie / lehké drama, které baví a neomrzí. ()

shift2

Nuda blbost nesmysl a já nevím co všehno. Nechápu proč v téhle zemi je taková Svěráko mánie. Nereálný film který je založený na Svěrákových myšlenkových pochodech viz. ten jeho vyjebaný trapný dementní vítací typ a v této nesmyslné formě se nese celý film. Narozdíl od všech evropských filmů které se snaží dosáhnout reality a to jakýmkoliv způsobem vtipně tragicky apod. se u nás díky Svěrákům a dalších režisérů za posledních dvacet let točí trapné české zaprděné filmy u kterých se v životě nezasměju s hnusnou kamerou a jejím divným obrazem a herci kteří nedokážou říct ani jednu větu přirozeně. ()

P76B

Jana Svěráka není třeba představovat a Vratné lahve jistě zasáhly diváky všech generací. Z jeho tvorby musím také vyzdvihnout Obecnou školu, Jízdu a Kuky se vrací. ()

Kozlowski8

Film o stárnutí a smiřování se s ním. Dle mého názoru přeceňovaný film. Slabý scénář, který neměl nápad či scénu, která by mne hlouběji oslovila, i když téma to vyloženě nabízelo. Dialogy byly nudné, nezajímavé, spousta rádoby vtipných frází, scéna pádu z kola jakoby se omylem přimotala z nějaké bláznivé parodie... Pochvalu zaslouží herci - kromě pana Svěráka (Jane, prosím, příště už taťku nahraď nějakým skutečným hercem). Zdeňka Svěráka si moc vážím a uznávám jej, miluji jeho písničky a jsem velkým příznivcem cimrmanů a jejich humoru. O to spíše by měl pan svěrák zůstat tam, kde mu to svědčí. Průměrný film. ()

Desmi

Po druhém shlédnutí tohoto snímku jsem mu musel dát o hvězdičku více. Zdeněk Svěrák hraje naprosto dokonale svou roli staršího muže, který by rád porazil čas. Když jsem film viděl poprvé štvaly mne ty pasáže filmu, v kterých Svěrák sní, při druhém shlédnutí už to tak nebylo, a to proto, že jsem konečně pochopil, proč je tam režisér dal. Mají za úkol diváku ještě více přiblížit nestárnoucí duši hlavního hrdiny a to se podařilo. Napodruhé to byl jednoduše hezčí zážitek. =) ()

Zirael

Včera jsem to viděla po druhé a musím přehodnotit svoje hodnocení, dávám plný počet. V českých zemích je to ve svém žánru něco neuvěřitelně nadprůměrného, docela vtipného, výborně zahraného a světe div se, dokonce i inteligentního. Je to takový pohodový film, u kterého se dá relaxovat. ()

AngryPotato

Příjemný, emotivní, dobře zpracovaný film. Na české poměry nadprůměr, jsem velice rád že jsem si koupil originál dvd a podpořil Svěrákovu tvorbu. /80%/ ()

mikel

Film o neodvratně blížícím se stáří a vzdoru. Svěrák je sice často směšný nebo úsměvný, ale jeho snaha nepřijmout život normálního důchodce má můj obdiv. ()

Taarg

Velmi jemný snímek, ve kterém ale plno humorných scének dělají reálie. Když divák sleduje polovinu Divadla Járy Cimrmanna, které hraje skupinku starých dědků, tak bez znalosti toho, že pánové již spolupracují 40 let a jsou na tom "přibližně" stejně, humor nedosahuje takových výšin. Škoda scény, ve které je Svěrák sražený autem, působí velmi cize. Film, který potěší, ale nedosahuje kvality jiných děl od J. Svěráka. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)