Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

Chamyl

Klasicky svěrákovsky příjemný film a to snad až příliš. Zatímco dvojice Smoljak-Svěrák i po desetiletích přichází ve svých dalších hrách s novými nápady, rodinný Svěrákovic tandem se čím dál tím více opakuje. Ne, není to nudné ani urážející, je to milé a vtipné a pravdivé a... A čím dál tím více stejné. Příjemní lidé, příjemná atmosféra, laskavý nevtíravý humor, nehrdinští hrdinové. Nebýt z dílny Jana a Zdeňka Svěrákových, tak by toto dílo zaujalo důstojné místo mezi filmy pro nedělní večer na ČT1. Btw: snové vize byly opravdu zbytečné, pro vtip stačila ta první a pro samotný příběh tam nemusela být žádná. ()

PaRi

Hm, myslím, že Jan Svěrák dobře tušil, že ten námět nic moc. Měl zůstat u svého původního rozhodnutí, tenhle film nedělat. Ale když takové osobnosti jako je Zdeněk Svěrák se jen těžko odporuje, zvláště pak je-li to váš otec. Kde jenom jsem tenhle námět už viděl? Aha, Babí léto. Jane Svěráku, příště ale už opravdu bez spolupráce s Vaším skvělým otcem. Vše jednou končí. ()

Alojs

Nebýt Svěráků, zlatých to dětí české kinematografie, skoro bych zapomněl, jak vypadá upřímný český film. Snímek natočený pro radost jeho tvůrců, pro radost milionů diváků. Počin, který zbytečně nekličkuje a čerpá vše podstatné z jednoduše rozvržené partie. Byť přihazuji do kotle "pouhé" 4 hvězdičky, spokojen jsem nesmírně. ()

TomJ

Velmi prijemna letna podivana. Ziadne tiche chvilky a hlavne osudy obycajnych ludi robia tento film velmi dobrym spestrenim nedelneho vecera. ()

Šňůra

Pro mne je to taková jistota. Když chci vidět nějaký hezký, milý český film, tak Svěrák nezklame. Vlastně nezklamou, oba. Stylisticky trochu rušivě na mne působily Tkalounovy erotické sny, ale to je ta jediná muška na kráse. ()

Erian

Jan Svěrák coby režisér si dával hodně dlouho pauzu, až to skoro vypadalo, že už nic nenatočí...ale střádal si nápady do šuplíku a jeho další počin pod scénáristickou taktovkou tatínka dopadl výborně. Úsměvný film o smutném stárnutí, o hledání lásky, porozumění, o přátelství dává naději v každém věku. Manželské přestřelky Daniely Kolářové a Zděňka Svěráka nemají chybu, připomínají "Co je vám, doktore?" nebo "Na chalupě u lesa", i když si z nich asi nebudeme pamatovat těžkotonážní hlášky typu: "Ale já mám stání teď..." nebo "To jsou blechy psí, ty na člověka nelezou", přesto v sobě mají Vratné lahve spousty dobroty a porozumění. Více postav dává možnost nahlédnout do více lidských osudů, Svěrákovi se myšlenky nerozbíhají a zároveň hlavní hrdina svou snahou o pomoc svým bližním spřádá nitky dohromady, aniž by občas domyslel následky (jako v případě dcery Vilhelmové, ale co, lásku otcovskou mu nikdo neupře, takže je to lichotivě banální). Co trošku narušuje mé ctnostné vnímání jsou lechtivé kupéčkové scény se strojvedoucími, nepopírám, že představy jsou to pěkné, mladistvé, exotické i divočejší, ale k Svěrákovi staršímu mi nepasují, byť by je i tisíckrát měl:) Nabízejí však celou řadu vtipných situací ("Baba jedna!"), byť hlavní dějová linie točící se kolem úniku z banálního důchodového života je víc než pravdivá a krapet depresivní. Ale Svěrákovým se film povedl, je smutný, úsměvný, hřejivý, člověk na konci dosáhne potřebného uvolnění a pohlazení, a to mi stačí. ()

bond77

Celkem vydařený film Jana Svěráka. Film dobře vykresluje život důchodců, když nemají co dělat. Ikdyž scény se Svěrákovou "pominutou" myslí mi přijdou do tak dobrého filmu nevhodné. ()

Edit13

Herecké spojení Svěráka a Kolářové mě neuvěřitelně bavilo po celou dobu filmu. Miniválky dojemně a vtipně zachycené ve všednosti jejich života mi častokrát připomněly žabomyší války mých vlastních rodičů. I když se nejedná o Svěrákův nejpovedenější film, mileráda se na něho podívám kdykoliv znovu. ()

stiewe

Nevím co na tomto filmu všichni viděj. Pro mě to byla další průměrná česká filmová zkušenost. Jiří Svěrák předvedl sice skvělý výkon, ale to na celýfilm nestačí ani náhodou. Chaotické navazování scén mi nepřinášelo zrovna moc velké potěšení a zmatky ve scénáři už vůbec ne. ()

Tiiso

Snímek jsem viděl asi tak před třemi měsíci. A zjišťoval jsem s hrůzou, že si toho moc z děje nepamatuji. Proto jsem udělal reprízu. Podotýkám, že druhé shlédnutí ve mě vyvolalo daleko silnější dojmy a toto zjištění mě dost potešilo. Teď trochu té objektivnosti. Duo Svěrák Svěrák si ve své práci umí jít dobře na ruku, ačkoliv mnozí z nás ví jak to mezi nimi při realizaci lahví skřípalo, a to se v celkovém dojmu jasně ukazuje. Zdeněk je herec každým coulem a před kamerou se pohyboval jako profesionál. Stejně tak paní Kolářová. Melodramatický příběh se volným tempem odvíjí v kvalitních dialozích kupředu. Snové intermezza rozdělila diváky na dva skoro stejné tábory v názoru na ně. Jedni dívčinám ve vlaku spílají, druzí na opak. Já se cítím někde uprostřed. Nevadily mě, ale kdyby nebyly nechyběly by mě. Zápletka samotná se mě jevila jen lehce nadprůměrná a kvalitu snímku zachraňují humorné scény. Ve výsledku hodnotím film někde kolem čtyř hvězd. A to z toho důvodu, že jsem v ději nikde nenašel hlubší bod, který by mě dokázal v hlavě déle uvíznout. ()

DjMetal

Fajna podivana. Som sa inak smial, ked si v novinach zakruzkovala film Kolja :D:D....Stary aky uchyl, ejha...som zvedavy ako my skoncime:D:D ()

ClapTrap

Tento film ve mě zanechal velmi rozporuplný pocit. Některé scény byly velmi zvláštní, především ty podivné sny, co měl pan Svěrák, a některé scény byly zase povedené. Celkově vzato je to docela povedený film, Jiřího Macháčka mám rád, takže bych tomu dal tak 65%. ()

Judy24

Všechno už tu bylo napsáno a já to nechci zbytečně opakovat, ale musím vyjádřit lítost nad tím, že paní Kolářová nedostala Českého lva. Její postava je přesně napsaná, je kouzelně sarkastická a kritická, strašně dobře uvěřitelná a je to pro mě nejlepší (i nejlépe zahraná) postava z celého filmu. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)