Tragikomedie, jak si nelze dělat iluze,v jejímž středu stojí postava psycholožky Hany, která se snaží řešit nejrůznější životní situace svých klientů, mladých i starých, bohatých i chudých, i duchem, do jejichž spletitých osudů se zapojuje také její vlastní životní příběh. Ve výrazných epizodách, v útržkovitém zachycení jednotlivých emociálních příběhů lásky opětované i neopětované, žárlivé i posesivní, zvrácené i altruistické, - všech těch touhou po lásce řízených osudů, které na sebe narážejí a vzájemně se proplétají i s životním příběhem samotné psycholožky - všech, které trápí potíže spojené se zaměstnáním, kteří trpí pocitem strachu, že neobstojí, díky nejrůznějším tlakům, příliš velkou zodpovědností, konflikty s kolegy, nejistotou pracovního místa, depresemi z pocitu přetížení i jednotvárností a nudou. Autoři chtějí postihnout celý rejstřík současné problematiky tak, aby v jejich spletité kumulaci vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás. (oficiálny text distribútora)

113kw

Film nikde nekončí, nikam nedojde, najednou přestane....stejně jako náš život. Výborný dialog s divákem, paní Chytilové se zas povedlo skórovat. Chvílemi mne až mrazilo. Jistě, je to trochu hysterické a přehnané, ale vždyť je to film, ne dokument, a právě ta intenzivnost , podpořená kamerou, se přenese i na diváka... Paní Chytilová cítí, že náš svět se těkavě někam nezadržitelně řítí...a já to tak cítím také...vy ne? ()

sulek

Vlastně už mě ani nepřekvapuje, že Chytilová natočila další špatný film. I herci, které mám ráda, hrají blbě. ()

Rodin

Já to nechápu. Kam se poděl ten obrovský talent, který se s Věrou Chytilovou do hraného filmu dostal? Zdá se, že paní režisérku prostě spolknul. Kéž by ji ještě alespoň na jeden nadprůměrný filmeček ráčil vyplivnout! ()

VvV14

Trochu předvídatelné ale pěkné. Typická práce Chytilové. Není to její nejlepší dílo, ale jako vyplnění nudné díry v programu to slouží dokonale. ()

Fajt odpad!

Jak může být tento film nazýván komedií? Opět se upatnila oblíbená parta herců režisérky Chytilové, která jim vždy zajistí role s lukrativní částkou i kdyby měl čert na žebráku skákat !!!! ()

Pitryx odpad!

Myslím, že měla paní Chytilová zůstat u svého. Paní Hrzánová jako jediná v celém filmu nemohla nic zachránit. Trapný Polívka, ostatní taky nestáli za nic. Banda hysteriků v akci. Sbohem a šáteček. 201401189935/11315 ()

FosaCZ odpad!

Jednoznacne nejhorsi cesky film minuleho roku (a mozna nejen minuleho...) Sledavani tohoto "dila" pro me bylo nesnesitelnym utrpenim a po shlednuti me jeste tyden bolela hlava z roztrepane kamery. Chytilova mohla svou karieru ukoncit dustojneji. ()

Anworon

Věra Chytilová nepatří mezi mé oblíbenkyně ani náhodou, ale tímto filmem velmi příjemně překvapila (nejspíš proto, že se jen podílela na scénáři a k filmu přistupovala skromněji než obvykle). Snímek úmyslně postrádá klasickou dramatickou stavbu. Na jedné straně připomíná nezávislý film, na druhé straně v něm najdeme plejádu celebrit. Psycholožka, hlavní postava, by měla zřejmě mít nervy z ocele. Vlastní potíže jí přibývají a cizími psychickými potížemi, od vážných po malichernosti, se musí zabývat. Někteří její klienti patří spíš na psychiatrii než do psychologické poradny. Díky tomu se divák místy dobře baví, například Jiří Ornest je tradičně skvělý. Film o tom, že svět je plný problémů, které vlastně ani řešit nelze, neboť je každý vnímá jinak, sice není optimistický (Kdo by to také od Věry Chytilové čekal?), zato je vtipný, zábavný, uvěřitelný a neotřelý. ()

dsaiko odpad!

Je mi smutno z toho, co všechno se platí z daní. Taky se mi potvrzuje to, že dříve slavní, dnes ale již příliš staří režiséři, nejsou soudní s tím, kdy skončit s prací. ()

JanHá

Takové skákání od tématu k tématu, vesměs povrchní, očekávané, plné stereotypů. U Chytilové není vždy jasné, co myslí vážně a z čeho si dělá srandu. V tom by problém nebyl. Ubohý je především scénář, samotné zpracování docela dobré, zejména kamera mi vyhovovala. Příště méně křečovitosti! ()

honzic

Rozhodně zajímavý námět a zpracování netradičních záběrů kamery, hodně naturalistické a živé typické pro Chytilovou. Tentokrát však příběh ztrácí tradični čitelnou nit a upadá do krátkých zmatených epizůdek a nelogických celků. Je to škoda, neb při trochu lepším zpracování mohlo jít o vydařený film. Herecké výkony hodně nevyrovnané od dobrých výkonů Krausové přes úděsné výkony Krause a dalších. Ani Janěková příliš nezáří. Hodnocení:40 % ()

pOne

Česká televize odvysílala zřejme nějaký Diroctors cut, protože její verze rozhodně neměla 90 minut, jak zde výše stojí. (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10088937470-hezke-chvilky-bez-zaruky/20551212031/). Epiletpický děj a kamera mě přestal bavit zhruba někde v půlce filmu (tzn cca po hodince). Začalo mi být jedno, jak všechno dopadne. Jen aby to už skončilo. Neříkám, že některé fragmenty nebyly zajímavé. Některé scénky ušly, k vidění byly i zajímaví herci. Ale tato mozaika, kterou bych spíš nazval gulášem, celkově neseděla pohromadě. Rozdělit, nastavit jednotlivé fragmetny a možná by z toho vypadl TV seriál. Ale jako film, na který bych měl snad jít do kina. To teda děkuju pěkně. To ne. ()

gu-staff

Mno, já jsem u tohoto filmu prožil spíš nudné chvilky. Scénář byl zřejmě napsaný na ubrousku v kavárně, a zbytek si měli herci nějak doimprovizovat (moc jim to nešlo), z často roztřesené a zmatené kamery se mi zvedal kufr herecký výkony z třetí ligy, snad kromě Krausový a Janěkový, ty se snažily. Chytilová mne tentokrát nechytila.... ()

david666

Kde na ty postavičky Hytilová chodí. Ale na druhou stranu se jedná asi o těžkou realitu. U filmu jsem se opravdu pobavil. Sice zde nejsou jednotlivé příběhy dotaženy moc do konce ale i tak se jedná o slušný film. Typický "chytilovský". ()

lupus

Věra Chytilová by už konečně měla jít na zasloužený odpočinek, tenhle film totiz jen dokazuje její totální ztrátu soudnosti. Z originálního filmařského pohledu na svět zbyl uz jen naprosty chaos, naprosto neuveritelne postavy, product placement a fatalni neporozumeni dobe. Zpusob ztvarneni prace psychoterapeuta byl k smichu jen ve chvilich, ktere reziserka nejpis neplanovala. Snad to bylo uz naposled. ()

MatZ

Z tohto filmu som dostal krátku depku (a to mám inak depresívne filmy celkom rád). Čo bolo horšie, videl som ho pred spaním a mal som po ňom horšie sny, ako po horore. Síce, to vlastne tak trochu bol horor - zbierka ľudí, ktorým sa rúcajú ich životy ako domčeky z karát, a čo je horšie, všetci do jedného sú absolútne neschopní s tým čokoľvek urobiť a niekam sa posunúť. Už dlho som nevidel film s tak hroznými postavami, ktorým som v konečnom dôsledku ich utrpenie bez výčitiek svedomia prial, pretože mi svojim chovaním boli absolútne nesympatické. Nie som si istý, čo malo v ľuďoch toto dielo vyvolať ale ja osobne od podobne zameraných snímkov čakám niečo inšpirujúce alebo aspoň niečo na zamyslenie. Po tomto filme som sa cítil znechutený a demotivovaný. Kliniec do rakvy tomu dáva chaotická ručná kamera, ktorá sa snaží byť strašne moderná a "art", ale vychádza z toho proste totálny obrazový chaos. Hviezdičku dávam za pár slušných hereckých výkonov. Ale druhýkrát si už to nepozriem ani náhodou. ()