Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Večerníček České televize zavede tentokrát větší děti do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě "téměř zapomenuté" skládky odehrávají epizody loutkového animovaného seriálu Krysáci. (oficiálny text distribútora)

Mylouch

Kvalitní animace a občasné drobné scénáristické nápady, kterým pod nepříliš zkušeným vedením nedokáží sekundovat dialogy ani celková stavba příběhů ()

otík

Krysáky nijak extra zvlášť nemusím, ale dávám vyšší hodnocení především kvůli úžasné moravštině Bolka Polívky. Konečně není večerníček v typické čecháčtině, ale i po našem:-). Jinak ale večerníček, který svými postavami moc sympatií nezíská. ()

eye candy

"Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4 ()

Lachtaan

Jeden z těch modernějších večerníčků, které jsem ještě stihl sledovat jako cílovka a díky tomu jsem si i Krysáky nemálo zalíbil. Kdykoli slyším Bolka Polívku jen promluvit, okamžitě si vzpomenu na tento seriál. ()

Brandon

To takhle obtloustlej laboratorní potkan Eda má ráno chuť na kafe. Bleee mlíko. No proč ne, sádrovej trpaslík Ludvíček má zrovna narozky, výjimečnej den, bude kafe. Jenže není mlejnek. O jednom hlodavčí kámoši vědí, ale bydlí v něm stydlivej slimejš....... ()

ABCD Marta

Krásné čtyři hvězdičky. Po velmi dlouhé době se zčistajasna objevil zajímavý večerníček a doposud jsem viděl sice jen dva díly, ale ty byly tak vtipné, až mi málem vyletěla nudla z nosu! A zážitek je to o to větší, že jsem tyto dva díly viděl v přítomnosti Cyrila Podolského, režiséra Krysáků, který se ukázal být zábavným a pohodovým člověkem. ()

cross

Parádní večerníček, který musí každému mrněti (i tomu přerostlejšímu:) z Moravy udělat véééélikou radost...a není to jen parádní animací a hlasovou účastí dua Peca-Bolek ale hlavně tím nefalšovaně osobitým vlastenectvím které ve výsledku musí pobavit i kdejakého cajzla;) ()

pfa

Velmi poutavý večerníček, který i mě, starýho pardála zaujal. Krysáci jsou prostě dokonalá, "moderní" pohádka a musím smeknout před Bolkem Polívkou, který zde podává vynikající výkon coby vypravěč. Přiznám se, že bych to do něj neřek'. [8/1O] ()

Billie777

"... Hodan a Hubert - to su já - a s nimi sádrový trpaslík Ludvík a také Eda, laboratorní potkan z Prahy..." :D Božské! Krásná animace, příjemné moravské prostředí a super postavy. Líbil se mi dabing, hudba (ta písnička je bezvadná!) a ten jejich sádrový trpajzlík. Eda byl boží! ()

Matematicka

Tento seriál sice nesnese srovnání s večerníčkovou "klasikou" mého dětství, ale mnoho věcí se mi na něm líbilo. Zajímavé prostředí i hlavní hrdinové, navíc i jazyková komika (Valaši kontra Pražák), mile opečovávaný sádrový trpaslík Ludvíček. V jednotlivých epizodách především první série pak především dobré nápady, co všechno spolu mohou ti čtyři prožít a důraz na přátelství. V druhé sérii už invence a kvalita mírně upadá, ale stále ještě jsou tu dobré nápady. A na závěr: mým malým dcerám se večerníček líbil a pro ně je také přednostně určen, i když jsme se u něj pobavili (a občas nechali trochu poučit) i my dospělí. ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2008 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 13.12.2008. ()