Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Večerníček České televize zavede tentokrát větší děti do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě "téměř zapomenuté" skládky odehrávají epizody loutkového animovaného seriálu Krysáci. (oficiálny text distribútora)

papaguy

Říká se, že se nemá srovnávat s knihou, ale nemůžu se ubránit, velká očekávání zapracovala. Je to taková česká celkem vydařená klasika. Výtvarnému zpracování by prospělo více detailů a televizní verzi smetiště u Vizovic zase více odpadků. Polívkův dabing nemá chybu. Jeho hlas by se ale myslím víc hodil k Edovi. ()

eye candy

"Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4 ()

ABCD Marta

Krásné čtyři hvězdičky. Po velmi dlouhé době se zčistajasna objevil zajímavý večerníček a doposud jsem viděl sice jen dva díly, ale ty byly tak vtipné, až mi málem vyletěla nudla z nosu! A zážitek je to o to větší, že jsem tyto dva díly viděl v přítomnosti Cyrila Podolského, režiséra Krysáků, který se ukázal být zábavným a pohodovým člověkem. ()

ostravak30

Tak nevím, zda je pohádka o krysách žijících na skládce vhodná k Večerníčku. Jednotlivé epizody první série navíc nemají ani správnou dramatickou linku ani humornou. Druhá série se to pak snaží vylepšit alespoň poznáním některých jiných živočišných druhů a jakous takous hudbou. Dá se dokonce ocenit i loutkovo-animační stránka seriálu. I dabing Bolka Polívky a Jiřího Pechy. Přesto se obávám, že tímhle směrem budou brzy pohídkové seriály o dvou bezdomovcích nebo nájemných vrazích. ()

maoc

Výtvarná stránka, hudba, některé vtipné scénky (každodenní koupel a čištění zubů, atp.), namluvené texty, to vše je super. Co to ale totálně pohřbívá je scénář. Vždyť tam se nic neděje a ještě se u toho až příliš často moralizuje! Vím, je to pro děti a ty by trochu morálky potřebovali jako sůl (a kdo vlastně dneska ne?), ale kdyby alespoň ten děj byl nějaký. Chtělo by to delší stopáž... ()

• Podle seriálu byly napsané 2 knihy od Jiřího Žáčka. Jmenují se „Krysáci“ (2010) a „Krysáci jsou zase spolu“ (2013). Obě knihy ilustroval Ivan Mraček. (SONY_)